Skocz do zawartości
twinsen

Korekta położenia kierownicy (przekładni) względem kół

Rekomendowane odpowiedzi

Geometrię mam ustawioną poprawnie, byłem na poprawce położenia koła kierownicy przy jeździe na wprost.

Pan robił to dosłownie minutkę. I faktycznie dało to efekt. Jakimi śrubami kręcił? Bo na pewno nie ruszał nic przy kołach.

Może zamiast jeździć mogę sobie sam to regulować jakby mi coś nie pasowało? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu możesz tylko popsuć. Bo co z tego że kiera będzie prosto jak opony ci zetnie i będą do wyrzucenia. 

 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś manuale do tego? Czasami mam wrażenie że to jakaś wiedza tajemna tylko dla warsztatów.. A może jest gdzieś jakiś PDF który mówi czym pokręcić i ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć przyrządy które zakładasz na koła żebyś wiedziała ile stopni wynosi zbieżnoś.

Kiedyś ustawiało się na sznurek. Na pewno jest na YouTube 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma korekty kierownicy na samej osi do przekładni - chodzi mi o regulację rzędu 1-2 mm w prawo albo w lewo w położeniu zero.

Coś, co by nie wymagało ingerencji w ten układ regulacji. Nie jest bowiem prosto ustawić kierownicę na wprost, ja jeździłem 3 razy zanim w końcu złapało jedną linię z kokpitem.

A najlepsze jest to, że w naszych autach dolna linia zegarów jest "krzywo" i ja do tego właśnie ustawiam kierownicę, inaczej źle mi się jedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kierownicy masz możliwość przestawić jeden dwa ząbki.

Ale do tego trzeba zdjąć kierowce. Pod nią masz czujnik skrętu i dla tego nie powinno się przestawić poniżej jego.

Korekcje na kierownicy robisz tylko gdy masz pewność że zbieżność masz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawia się kierownicę na "0, blokuje, ustawia się geometrię, robi adaptację kąta skrętu. Nie ma innej procedury. Pewnie nic nie kręcił tylko wcześniej zapomniał zrobić adaptację. Jeśli różnica była mała to błędu nie wywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  pewno nie wchodził pod samochód??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wchodził pod samochód. Coś pokręcił i kierownica się wyprostowała. Nie podpinali się do OBD bo to jest "analogowy" zakład, pana Dudy na Ochojcu w Katowicach ;-)

Mnie tylko interesuje co on zrobił, bo zrobił dobrze i bez użycia przyrządów ;] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekręcił drążki kierownicze o zwój albo dwa. Tu dodał, tam odjął, dlatego ponownie nie musiał zakładać urządzeń.

Poważnie nie wiesz tego? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aż tak się na tym nie znam. Czyli nie tak jak myślałem, że regulował samą "rurą" kierownicy z kierownicy do przekładni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kiery z wielowypustu nie ruszasz - to jest raczej ok

 odszuwasz fotel tak by było widać  szyny

na szyny fotela zakłada się  blokade która blokuje kiere w 0 , ew blokujesz jak tak by było 0 i kiera prosto 

i wtedy ustaiasz geometrie 

 

tak robi VW 

a nie ...siada jeden z tyłu i mówi - chyba prsoto ..wychylajac się to w lewo to w prawo i oko przymyka 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności