Skocz do zawartości
sebastiangda

Basowa głośna praca silnika 2.0 TDI DSG od 2000 do 2300obr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam problem z moim passatem 2.0 tdi 150 ps dsg 2019 rok przebieg 31tkm auto bez różnicy na porę roku ciepło zimno po przekroczeniu 2000 obr po prostu wyje i po minięciu 2300obr cichnie jego praca silnika.Czasem jest tak że pracuje w miarę cicho a czasem jest aż nie do zniesienia,robiłem uszczelnienie filtra powietrza,rurek klimy,sprawdzałem osłony pod silnikiem,prędkość nie istotna każdy bieg tak samo do 2000obr super a od 2000obr do 2300obr jaki taki buczek mocny że nawet pasażer to słyszy.Jazda pod górę czy jakieś obciążenie i dzwięk jeszcze bardziej wyraźny twardy buczący.Auto od nowości mam i taki problem zaczynam mieć od kilku miesięcy.Czy ktoś się z tym spotkał???Jeźdźiłem 3 innymi passatami i superbą i turanem z tymi silnikami i dsg i tam przejście 2000obrotów prawie nie widoczne i nie słyszalne.Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi bo pomysłów brak a jak pisałem wcześniej zrobiłem wszystko co w postach po wyżej.Dodam że na postoju na n czy p po dodaniu gazu w tym zakresie obrotów nie dzieje się nic głośniej tylko w czasie jazdy.Wcześniej to pytanie zadałem w temacie buczenie silnika ale przez kilka tygodni nikt kompletnie nie odpowiedział na nie.Więc tu zakładam temat i proszę o jakieś sugestie co do usterki.Dodam ze gdy auto jest zupełnie zimne jak teraz temperatura na minusie przez jakiś czas jest idealnie a najgłośniej jest na 3 i 6 biegu podczas przyśpieszaia takie mam odczucie obserwując usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności