Skocz do zawartości
Apollo311

Elektryczna klapa lekko "odbija" po zamknięciu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jest mróz i pojawił się problem z zamknięciem klapy bagażnika. Problem jest taki:

* wciskam przycisk do zamknięcia klapy

* klapa się zamyka i dochodzi do końcowej pozycji zamknięcia

* słychać docisk (pewnie praca jakiegoś silniczka)

* niby jest okej, klapa zamknięta ale po kilku sekundach jakby docisku "puszcza" (słychać również jak silniczek który dociąga klapę również zaczął pracować) i klapa lekko się unosi, dosłownie na kilka milimetrów

* na stacyjce dostaję komunikat że klapa bagażnika jest otwarta.

 

Wcześniej nie było z tym problemu. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

 

--== EDIT 1 ==--

Zrobiłem coś takiego:

image.thumb.png.3fd75d8eae255e682289fe96a5412374.png

* przy otwartym bagażniku docisnąłem P1 symulując zamkniecie bagażnika

* oświetlenie w bagażniku zgasło a hak z P2 wysunął się

Niby okej ale ręką mogłem cofnąć hak do pozycji zero, czyli otwarcia zamka. Czy to jest normalne zachowanie zamka? Dodatkowo, to cofniecie haka nie było płynne, nie było odbicia do pozycji zero tylko raczej musiałem ręką przesuwać. Czy to już zamek do wymiany czy macie jakiś pomysł? Jestem na wyjeździe i do ASO nie mam zbyt blisko.

Chyba znalazłem podobny problem:

--== EDIT 2 ==--

Dzwoniłem do ASO i powiedzieli że nic raczej sam z tym nie zrobię - zapraszamy do serwisu.

--== EDIT 3 ==--

Rozmawiałem z osobą która zajmuje się wstawianiem elektrycznej klapy w samochodach które tego w wyposażeniu nie mają. Zadałem temu Panu pytanie z EDIT 1:

W dniu 23.12.2021 o 16:09, Apollo311 napisał:

Niby okej ale ręką mogłem cofnąć hak do pozycji zero, czyli otwarcia zamka. Czy to jest normalne zachowanie zamka?

Odpowiedział, że jest to możliwe ponieważ stan zamka jest zależny od położenia klapy która jest wyliczana w trakcie zamykania bagażnika. W efekcie bez diagnozy niewiele da się zrobić. Trzeba podjechać sprawdzić i naprawić :)

--== EDIT 4 ==--

Jak tylko mrozy się skończyły to i problem znikną

Edytowane przez Apollo311
nie pisz posta pod postem, jeśli chcesz coś dodać użyj opcji "edytuj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności