Skocz do zawartości
Wego

Passat B8 - Świece żarowe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymieniał ktoś z Was w ostatnim czasie świece żarowe w swoich autach?

Passat B8 2.0 TDI 190 KM

W internetach nie znalazłem odpowiedzi i interesuje mnie czy jakbym włożył Beru, które są na stronach www do kupienia (podpisane jako oryginalne i sygnowane VW) to wszystko by grało? Myślę o komplecie świeczek + ta z czujnikiem. Cenowo spora różnica między Beru a tymi z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaa. Będą pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem zwykle i nie ma problemu - co prawda na 3 tylko 2 sie wykrecila ale dala rade sie odkrecic ta co generowala blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to są oryginalne Beru , czy tylko napisane  mają Beru.Dobre zamienniki też są podrabiane.

Na zdjęciu świeca z czujnikiem w opakowaniu firmy Beru (kupiona w hurtowni w niemczech) ,choć na świecy pisze coś innego

20211110_094628.jpg

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz może cenę za te świece ze zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tworzyć nowego wątku więc odkopie ten, pytanie dotyczy tego samego silnika 2.0 TDI 190KM DFCA i świec żarowych, sporadycznie pojawia się błąd P0674 obwód świecy 4 cylinder i pytanie czy świece wymieniać wg takich błędów czy wszystkie? Widzę że jest jakaś z czujnikiem która kosztuję ok 500zl a takiej kwoty wydatków się nie spodziewałem po zakupie samochodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem 2 bo 1 nie moglismy odkrecic(akurat ta nie sprawiala problemu) mimo ze blad byl tylko na 1 i nie trzeba wymieniac wszystkich - byle nie ta droga(bo wtedy duzy wydatek) i cena 3 sztuk VW to bylo 114PLN - teraz pewnie ze 150 bo wszystko w gore poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś w aso czy na Allegro też znajdę oryginał? A jak stwierdzić która jest z tym czujnikiem nie wykręcając? Rozumiem że w 2 albo 3 cylindrze ale chciałbym być tak na 100 % pewien, żeby jej na tą chwilę nie ruszać. 

Edytowane przez HudyT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem na allegro ale oryginaly. Ktora z czujnikiem to od razu widac - chyba 3 swieca jak dobrze pamietam i widac ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 lat miałem passata B5 benzynę także diesla się dopiero uczę, czyli jak ściągnę (nie wiem czy to też się fajką nazywa w żarowych świecach) kable z góry to będzie inaczej wyglądać ta z czujnikiem dobrze rozumiem? Trzecia licząc od rozrządu?

Znalazłem numery świec

Jedna z czujnikiem
03L905061G

Bez czujników
3x 03L963319S

Ale jakiego producenta wybrać?

Edytowane przez HudyT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 150km wiec nie powiem ci jakie swiece masz u siebie chyba ze sa takie same jak moje.

Tu amsz jak to wyglada. Tak 3 od rozrzadu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja wymieniałem w kwietniu, tylko, że mam 150 konną wersję. Tę świecę z czujnikiem kupiłem z tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/swieca-zarowa-z-czujnikiem-audi-q3-q5-2-0tdi-oe-9864019255?snapshot=MjAyMi0wNC0xM1QwNzowNDowNy43MTJaO2J1eWVyOzhjYjFiNzAwZjA2OWRjNWNhMjhhNGVmY2Q3MzRjMGNiYTI4ZDkxNDhkYzIwN2U4ODcwMDAyYmY5ZGRlNDJmNjY%3D

działa bez błędów i problemów. W kwietniu kosztowała 220 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. zna ktoś momenty odkręcania i dokręcania świec żarowych? Oczywiście mówimy o Passacie B8 i świecach Beru/BorgWarner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem świece przed ponad rokiem korzystając z tych porad

https://www.youtube.com/watch?v=M-xzELtqdcM

Dla świętego spokoju zalałem je olejem na kilka dni i poszło bezboleśnie. W tym linku są też podane momenty odkręcania i dokręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienialiście tylko tą padniętą, czy od razu komplet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciaem komplet bo majatku nie kosztowaly(poza trzecia ktora wciaz tam jest) ale 1 nie chciala sie wyrkecic wiec 2 nowe i 2 stare sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem komplet bo założyłem, że przy przebiegu 220 000 km wszystkie świece są już dojrzałe i nie chciałem co kilka miesięcy wymieniać następnej. Świece oryginalne były Beru i wymieniłem na Beru kupione w polskiej hurtowni na znanym portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wymieniałem komplet 4szt. 3 zwykłe i jedna z tym czujnikiem. U mnie siedziały Bosch'e ze znaczkami VW, tylko pomiarowa była Beru, więc nie wiem czy to pierwszy montaż czy ktoś tam grzebał. loki7777, jak się nie chce odkręcić to mocz ją w nafcie to powinna się poddać, a jak nie to wiadomo mechanik niech się z tym buja. Moje np poszły bez oporu. Klucz miałem ustawiony na 17Nm i nawet nie klikał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie odnośnie świec w wv passat rok 2015, 2.0 Tdi dsg, przebieg 200 tys km.

Po wyjęciu świec wyglądają one tak jak na załączonym zdjęciu. 

Zastanawiam się skąd taka różnica w zabrudzeniu i stanie ostatniej świecy. Patrząc na pierwsze trzy śŵiece wyglądają na oryginały wv - mają datę 05.10.2015. Na tej czwartej wogole nie widać śladów żadnych napisów nawet po przemyciu. Zastanawiam się czy mierzyć jakoś stan tych siecy czy zalakadjac że już przejechały 200 k odrazu je wymieniać ? I skąd taki stan tej ostatniej - może ktoś miał taki przypadek? 

20230807_190618.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tą ostatnią wygląda jakby szła woda i zaczęła korodować albo jakiś super badziewny zamiennik, sprawna wydaje się tylko numer 2, ta czysta, te co są okopcone nie grzeją już jak powinny dlatego jest na nich syf... wymieniaj wszystkie 4.. ogólnie strasznie brudne masz te świece

Edytowane przez Hubi14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności