Skocz do zawartości
zyga00

Rzadki tryb awaryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Skierowałem się tutaj z odczuciem że ktoś mi może pomóc. W ostatnim czasie zakupiłem passat b5fl 1.9 TDI (AVF), po czasie zauważyłem , że turbina " czasami " wchodzi w tryb awaryjny zawsze przy 110km/h. Problem występuje zazwyczaj jak samochód postoi i pierwszy przejazd kończy się wejściem właśnie w tryb awaryjny. Zjechanie na pobocze zgaszeniu i odpaleniu problem znikał choć czasem raz dwa razy wrócił na ciepłym silniku. Wymieniłem już wężyki , i zauważyłem że sztanga ciężko pracuje znajomy mechanik zlecił aby troszkę sztangą powachlować i przysłowiowo go przepalić jednak nadal to nie pomogło. Zamierzam teraz wymienić zaworek n75 a jeżeli on nic nie pomoże będę podejmował się czyszczenia turbo. Czy uważacie , że zaworek mógłby rozwikłać mój problem ? dodam , że jeżdżę dość dynamicznie . Jak macie jakieś pomysły piszcie śmiało chcę ten problem szybko rozwiązać ponieważ jest dosyć nurtujący. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności