Skocz do zawartości
litwinek

diesel 1.9 TDI AVB dymienie na biało, śmierdzące spaliny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zdecydowałem się napisać ten post tutaj ponieważ już nie wiem co zrobić z moim samochodem, byłem u kilku mechaników i żaden nie jest w stanie stwierdzić co jest nie tak z moim samochodem. Auto to audi a4 b6 z silnikiem avb, czyli standardowa vagowska konstrukcja.

Ale przechodzę już do sedna sprawy. Od jakiegoś czasu mam straszny problem z dymieniem na biało/szaro. Na zimnym i na ciepłym silniku. Jadąc w trasie jest to mniej widoczne zapewne przez prędkość i fakt, że dym już zdąży się rozwiać. Na postoju np. na światłach jest za mną biała chmura, która spokojnie mogłaby robić za mgłę w Smoleńsku. Według mnie i mojego ojca spaliny pachną niedopaloną ropą. Samochód w moich rękach ponad rok, zrobione ok. 30 000km, olej wymianiałen co 10k km, na liczniku aktualnie 370k km (ciekawe, który już raz). Vcds pokazuje nieco większą korektę na 1 cylindrze- 1,5, na pozostałych nie przekraczają 1,0. Miałem problem z ubywaniem płynu chłodzącego ale winny był nieszczelny króciec z tyłu głowicy. Jeden mechanik chciał od razu diagnostycznie regenerować 4 pompki i potem ewentualnie szukać dalej, drugi mówi żeby jeździć i się nie przejmować, trzeci też mówi żeby wrócić jak coś się stanie, bo w tym momencie nie ma pojęcia co może się dziać. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał podobny problem u siebie, albo wie co może być przyczyną tego dymienia? W załączniku przesyłam film z tego jak dymi na biegu jałowym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat na miejscu? Niedawno dla zabawy wymontowałem kata i wadziłem strumienicę, efekt jest taki jak na filmiku na zimnym sadzi a smród spalin niemiłosierny. Jak się zagrzeje jest lepiej ale też przydymia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, ja go na pewno nie ruszałem, poprzedni właściciel też raczej nie. Ewentualnie jeśli celować w kata to może jest zasyfiony? Zapchany kat może dawać takie objawy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup płukankę Liqui Moly Diesel Spulung 0,5L i najlepiej podłączyć wężykami z filterkiem żeby bezpośrednio preparatem czyścić wtryski. Jest opis na forum jak to zrobić i podłączyć. Ja bym tak zrobił na początek na twoim miejscu ;) może pomoże na to dymienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to już było jakiś czas temu, była poprawa ale teraz jest jak ma filmie wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności