Skocz do zawartości
Mwalasz1

B6 1.9tdi nie gaśnie po wyjęciu kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szukam wsparcia w rozwiązaniu jak mniemam elektrycznego problemu. Mianowicie jak w temacie moje Passerati nie chce się ugasić. Po wyjęciu kluczyka przestaje działać radio, klima, znika napięcie w zapalniczce, zapala się oświetlenie wnętrza i w zasadzie wszystko wygląda normalnie pomijając fakt że nie gaśnie silnik ? po zduszeniu na desce ciągle podświetlone są wyświetlacze i wywala pomarańczowe ikonki wspomagania, ESP i poduszki. Zamknięcie i historia po wygląda też normalnie czyli gasną światła we wnatrz, ale komedia na desce pozostaje. Po ponownym odpaleniu i przejechaniu ok 50 metrów wszystkie pomarańczowe ikony znikają i auto działa normalnie. Jak do tej pory wyciągnąłem ECU, przeczyściłem styki, nie znalazłem żadnych uszkodzeń czy zalanych elementów, przejrzałem też komfort pod kątem zalania, zaśniedziałych połączeń, wszystko suche bez korozji itp. Podmieniałem też stacyjke z innego działającego bez rezultatu. Może ktoś miał kiedyś coś takiego na warsztacie i podzieli się wiedzą albo pomysłem gdzie ugryźć temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany ?!!! Z kronikarskiego obowiązku podaję przyczynę problemów z Passerati, może komuś się to kiedyś przyda! Mianowicie winowajcą było zalanie modułu czujników cofania w bagażniku. Zwróciłem na to uwagę gdy zdałem sobie sprawę że czujniki cofania przestały działać, żeby było śmieszniej nie miałem w związku z tym żadnego błędu podczas diagnostyki ? Po odłączeniu  modułu i przedmuchaniu wtyczek wszystko wróciło do normy. Teraz pozostaje jedynie wyszperać gdzieś jakąś używke na podmianę i zlokalizować przeciek.

IMG_20211124_135634.jpg

IMG_20211124_135518.jpg

IMG_20211124_135527.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności