Skocz do zawartości
przemmm

diesel Brak reakcji na pedał gazu na zimnym silniku + szarpanie ale tylko na zimnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Mam dosyć dziwne objawy w moim powozie, mianowicie.

Tuż po odpaleniu samochodu wciskam gaz do podłogi, nie ma żadnej reakcji, dopiero po 5-10 sekundach auto wchodzi na obroty ale zależy to od temperatury, im zimniej tym ten czas jest dłuższy. Oczywiście jak auto złapie temperaturę wszystko jest okej, gaszę, odpalam,  gaz do podłogi i od razu jest reakcja.  Czytałem coś o lagach na pedale, ale tutaj problem jest na zimnym silniku.

Drugi problem, podobnie jak wyżej tyle że z reguły jak jest poniżej 15 stopni na zewnątrz. Odpalam auto, poczekam aż pedał gazu się „naładuje”, ruszam i po przejechaniu ok kilometra-dwóch auto strasznie szarpie, okrutnie wręcz. W takiej sytuacji zjeżdżam, gaszę auto, odpalam od strzała i jadę dalej bez szarpania czy coś. Żeby uniknąć zatrzymywania się zanim ruszę czekam czasem minutę w aucie aż zacznie tak przebierać, zgaszę, odpale jadę i jest okej. To szarpanie wygląda jakby jeden cylinder nie ogarniał.

 

B5 FL, silnik AVB, 101km na PD, sedan, 2004r prod.

 

Czy ktoś jest w stanie mnie chociaż nakierować w którą stronę iść by zwalczyć ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bym ECU nie podmienił na początek albo szukał uszkodzonych połączeń elektrycznych na wiązce. Skoro gubi pedał gazu albo okrutnie szarpie a po odpaleniu jest lux no to silnik musi być sprawny, inaczej szarpałby cały czas.

Brak reakcji na pedał to też kwestia elektroniki bo pedał jest elektroniczny, więc coś go nie widzi albo nie rozumie.

 

 

Załatw komputer diagnostyczny i wyczytaj błędy.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, póki co nie mam dostępu, pod koniec tygodnia powinno się udać. Ale w sobotę zauważyłem że mam spalone 3 świece, wymieniłem na nowe. Czas oczekiwania na reakcje pedału gazu się troszkę wydłużył. Odpiąłem przepływkę, auto zero zrywu, wpiąłem wtyczkę jest okej, także myślę że to mogę wykluczyć. Ale dziwne jest to że po wymianie świec się pogorszyło.

EDIT: Przewody, a raczej fajki od świec są w tragicznym stanie, czy to może być ewentualnym problemem?

EDIT 2: Udało się ogarnąć, poniżej błędy.

 

17668 - Pump-Jet Valve: Cylinder 1 (N240): Implausible Signal
        P1260 - 35-10 - - - Intermittent
17675 - Pump-Jet Valve: Cylinder 3 (N242): Regulation Range Exceeded
        P1267 - 35-10 - - - Intermittent
17678 - Pump-Jet Valve: Cylinder 4 (N243): Regulation Range Exceeded
        P1270 - 35-10 - - - Intermittent
17552 - Mass Air Flow Sensor (G70): Open or Short to Ground
        P1144 - 35-10 - - - Intermittent

18265 - Load Signal: Error Message from ECU
        P1857 - 35-00 - -

18062 - Please check DTC Memory of Instrument Cluster
        P1654 - 35-00 - -

Edytowane przez przemmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już kody błędów więc teraz spróbuj ustalić ich przyczynę. Poszukaj tutaj.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php?title=Category:Fault_Codes&pageuntil=18995%2FP2563%2F009571#mw-pages

Do sprawdzenia korekcje dawek paliwa po odpaleniu  silnika na pompowtryskiwaczach nr 1,3,4. Ich wtyczki też dobrze by było sprawdzić. Miałem podobną sytuację i dogięcie blaszek we wtyczkach pomogło.

 

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Pozwole sobie odgrzać kotleta.

Czy udało sie rozwiązać problem? Jaka byla przyczyna?
W passacie ojca jest identyczna sytuacja, tyle ze nie sypie błędami.

Pozdrawiam

Edytowane przez Czaku89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności