Skocz do zawartości
bari88pl

Problem z alarmem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z fabrycznym alarmem, a mianowicie raz na jakiś czas gdy auto stoi sobie zamknięte spokojnie pod blokiem alarm włącza się i auto wyje. Jeśli alarm wyje i migają migawki to można go wyłączyć z pilota, natomiast gdy wyje ale bez migawek to nie da się go nijak wyłączyć (ani pilotem, ani przyciskiem na środkowym słupku koło fotela kierowcy, ani odpięcie od akumulatora nic nie daje bo musi mieć jakieś osobne zasilanie). Nawet gdy uda się go wyłączyć pilotem to po chwili włącza się i znowu wyje i tak kilka razu aż przeważnie właśnie jest druga opcja gdy tylko wyje bez migaczy nie da się go wyłączy, powyje z 5min i przestaje. Stało mi się już tak ze trzy razy, dzisiaj natomiast udało się zaobserwować, że akurat zaczął wyć gdy sąsiad obok przejechał samochodem (może to tylko przypadek). Pytanie czy ktoś przerabiał podobną sytuację? Ewentualnie podpinając VCDS'a gdzie można sprawdzić jakieś błędy/problemy związane z alarmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z alarmem rozwiązany, napiszę o co chodziło może kiedyś się to komuś przyda. Winna całego zajścia była syrena alarmowa która w jakiś sposób musiała się uszkodzić. Szukania i sprawdzania było sporo bo został sprawdzony zamek w drzwiach kierowcy oraz od maski jako najbardziej podejrzane. Ostatecznie przeglądając funkcje OBDeleven natrafiłem na coś co się chyba nazywało logami na żywo czy coś w tym stylu generalnie w module 09. Tam natrafiłem na calą historie logów od alarmu i było przy nich błąd który się nazywał "niewłaściwy kod syreny alarmowej" oraz oczywiście przy każdym z tych błędów data, czas i przebieg kiedy było to wzbudzane. Zrobiłem test zamykając auto i uchylając szybę aby wzbudzić alarm poprzez machniecie ręką w środku samochodu. Alarm się włączył, a sprawdzając tą historię logów był wpis nie o syrenie, a o czujniku ruchu wewnątrz pojazdu więc miałem już 90% pewności, że to syren. Po dostaniu się do niej posprawdzałem jeszcze kable czy nie są uszkodzone, zamówiłem używaną syrenę z portalu aukcyjnego, zamontowałem pokasowałem błędy i już ponad tydzień spokoju więc mogę z czystym sumieniem napisać, że to było przyczyną wzbudzania się losowo i dość często alarmu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności