Skocz do zawartości
toomasz

Fabryczne nagłośnienie w B8FL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry,

Mam pytanie do użytkowników B8FL z MIB3, którzy są nieco bardziej wymagający co do audio. Czy seryjny sprzęt waszym zdaniem gra dobrze? Czy może warto pokusić się o wymianę głośników, wg mnie w porównaniu do VW Jetta , którą miałem poprzednio a byl to samochód z 2017r to fabryczne nagłośnienie w passacie jest o niebo lepsze i lepiej to gra niż jetta.

Jakie są Wasze odczucia?

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdalej za 3 tygodnie powinienem odebrać mojego Passata to na pewno odezwę się w tym temacie ponownie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego - gra OK - ale to nie jest audiofilski system. Na pewno można to poprawić. Miałem już fabryczne audio w samochodzie, które potrafiło sprawić przyjemność ale to był system premium w marce "premium" (Bose w Alfą Romeo). Tu jest "ok" - wymagający użytkownik będzie narzekać i to zarówno miłośnik ciężkiego brzmienia jak i klasyki, bo ani kontrola basu nie powala, ani przejrzystość. Jednym zdaniem - system jest zaskakująco dobry jak na podstawowe nagłośnienie fabryczne w samochodzie popularnej marki i jednocześnie jest dość daleko od doskonałości. Ja jednak nie wydam na jego usprawnienie nawet złotówki (chyba, żeby liczyć dodatkowe wygłuszenie wnętrza jako inwestycję w audio - to planuję). Gra poprawnie do słuchania radia w drodze, ale nie do delektowania się muzyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby usprawnić granie w B8 to wypadałoby wymienić jednostkę główną na coś innego ;)

Ja zdecydowałem się na trójdrożny system z subem + DSP + DAP

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zastanawiam sie czy wymiana głośników na np Morel plus wygłuszenie nie dało by poprawy, przyznam szczerze, że oryginał w podstawie nie gra najgorzej.

Najbardziej słychać różnice in plus , gdy radio odbieramy w DAB+ lub słuchamy jakiejś stacji internetowej bądź muzyka z usb

 

W poprzednim VW Jetta nawet wymiana głośników niewiele pomogła, composition media radio odpowiednik dawnego RNS 510 widocznie miało słabą koncowkę mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toomasz przejechałem co prawda niedużo, bo raptem 500 km nowym Passatem i jestem pozytywnie zaskoczony. Nie jestem jakimś zapalonym melomanem, ale podstawowe radio gra naprawdę fajnie. Jeździłem firmowym Passatem z systemem audio w wersji premium i owszem jakość była lepsza, ale uważam, że nie warta dopłacania. Lepiej kasę, którą chciałoby się wydać na audio premium przeznaczyć na coś innego z dodatkowego wyposażenia ;)

Edytowane przez Maciej_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawuje system Dynaudio w Passacie. Warto to mieć?

 

Ile ewentualnie kosztuje wymiana tak żeby auto nie straciło gwarancji i czy to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cwieku34 napisał:

A jak się sprawuje system Dynaudio w Passacie. Warto to mieć?

W domu JBL oraz B&W, więc kiedy szukałem samochodu to targetowałem w Dynaudio na wyposażeniu. Niestety nie mam porównania z fabrycznym audio (nie testowałem) oraz nie mam wygłuszonego samochodu (jedynie szyby dźwiękoszczelne przód). Do około 50-60% głośności (zależy od rodzaju muzyki) dźwięk jest na bardzo dobry, oczywiście pod warunkiem wywalenia wszystkich "cyfrowych ulepszaczy" typu Surround + odpowiednie ustawienie korektora + selekcja audio, czyli dobór świetnych jakościowo mp3 / FLAC (z naciskiem na to drugie). Dobrze też wyciszyć Suba, który przy elektronicznej łupie dość dobrze i powyżej 60% głośności budzi jakieś szmery z tyłu - prawdopodobnie fotelik dziecka i coś w tylnych drzwiach :-( . Do tego poziomu głośności, a to moim skromnym zdaniem bardzo głośno, Dynaudio sprawdza się jak najbardziej.

Oczywiście scena samochodu jest bardzo trudna i na pewno należałoby wyciszyć samochód. Jak na odkupienie od poprzedniego właściciela wbudowanego Dynaudio jestem bardzo zadowolony. Gdybym miał dokładać do nowego samochodu z salonu, pewnie bym się zastanawiał przy tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności