Jump to content
Sign in to follow this  
bari88pl

Sterowanie z kierownicy do stacji multimedialnej

Recommended Posts

Witam, wymieniłem sobie w samochodzie ori radio na stacje multimedialną Pioneera, konkretnie model SPH-DA230DAB, posiadam kierownicę multifunkcyjną i dokupiłem adapter który ma umożliwić podłączenie sterowania z kierownicy stacją multimedialną. Problem polega na tym, że w tym adapterze "wykorzystane" są inne piny niż ja mam "wykorzystane" w samochodzie. Dołączam dwa zdjęcia aby zobrazować sytuację. Zdjęcie pierwsze mojej kostki w samochodzie, jak dobrze odczytałem to sterowanie z kierownicy odbywa się za pomocą pinów w kostce zielonej? Oraz drugie zdjęcie gdzie pokazany jest adapter w którym to wykorzystane są piny jeden z kostki zielonej oraz jedne z żółtej. Pytanie czy faktycznie te dwa piny w kostce zielonej to sterowanie z kierownicy? Jak można to sprawdzić? Czy np. jakimś miernikiem do prądu? Czy po przekręceniu stacyjki i naciśnięciu przycisków ma się tam pojawić jakieś napięcie? No i jest jeszcze kwestia tego adaptera w którym to żadne z osadzonych pinów nie pokrywa się z tym co mam w samochodzie. Pytanie czy osadzenie ich na odpowiednich miejscach według zielonej kostki da efekt i jak je przełożyć? Pin opisany jako nr.11 jest koloru brązowego natomiast pin opisany jako nr.5 jest czarny. Dodam jeszcze, że jest to samochód Skoda Superb 2002r. a radio jakie było to Skoda Symphony. Piszę na tym forum, ponieważ na forum skody superb nikt nie zdołał mi pomóc. Według schematów i opisów kostki iso pin nr.8 w zielonej kostce jest opisany jako "magistrala CAN high comfort, natomiast pin nr.9 jako "magistrala CAN low comfort". Za wszelką pomoc oraz porady co i jak mogę posprawdzać będę bardzo wdzięczny.

IMG_6208.jpg

IMG_6209.jpg

Edited by bari88pl