Skocz do zawartości
Frankowicz

PassatB8/Superb'20 OBD11 błędy moduł 4B

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wiedziałem, że kiedyś, mając w rękach OBD11 dojdzie do takiej sytuacji - otóż stało się; namieszałem. Co gorsza nie mogę odwrócić kodowania, tzn kodowanie tak, ale błędy zostają.

Wszak to nie Passat tym razem (tutaj jeszcze nic nie popsułem), a Superb '20, ale kodowania podobne zapewne i pewnie wiedza przyda się posiadaczom Pasków FL. Tak domniemam, ze softy te same.

Do brzegu

Generalnie zaczęło się od tego, ze miałem podregulować LEDy, świeciły za nisko, dzięki 'miszczom" w serwisie... Czyli sprawa pozornie prosta: imbusik + 4B Basic setting + 4B Acknowledge Basic Settings.

Tyle, że życie przewrotnym bywa i po tzw drodze mądry i wszystkowiedzący klient (czyli ja) wkodował sobie highway_lights . I się zaczęło, błędy, wykrzykniki, asystent długich padł, ACC padł, błędy  :
                U112300 - Databus error value received
                static
                    Priority - 6
                Malfunction frequency counter - 1 (ten sam pojawia się tez w module 13 ACC )
                      
                C117654 - Matrix high beam right
            No basic setting
                static
                    Priority - 2
                Malfunction frequency counter - 1
                
                C117554 - Matrix high beam left
            No basic setting
                static
                    Priority - 2
                Malfunction frequency counter - 1

Oczywiście sekwencja Basic settings + Acknowledge Basic Settings niewiele dała, błędy nie dają się kasować.

I chyba tutaj nie pomógł za bardzo jeden zabieg - zresetowałem wszystkie adaptacje w 4B z poziomu Basic Settings czyli Resetting of all adaptations. Mam nadzieję, ze efekt nie ten sam co reset z poziomu RESET
               Czasem pojawia się jeszcze błąd

U12EB00 - Data bus front light
            Additional installations detected
                static
                    Priority - 2
                Malfunction frequency counter - 1
                Unlearning counter - 200
                km-Mileage - 34833 km
                Unknown ambient data - 8C0000008000
                date - 2021-10-04 21:21:19

Ale to pewnie efekt tego, że kodowanie tego highway_lights wprowadziło zmiany w kodowaniu gdzie indziej? Możliwe to?

I przechodzimy do meritum - mają Pany jakieś pomysły/wskazówki? Oczywiście backupu nie ma, bo kierownik najmądrzejszy i tylko przecież światła będzie ustawiał (nota bene LA i inne pierdoły aktywowałem i żyje, a korekte miał zrobic i system wylogował!)

Historia oczywiście jest, ale po cofnięciu zmian nie daje się usunąc błędów.

Jak się adaptuje matrix high_beam?

Trudne to? Wykonalne na podjeździe?

Czy pozostaje jazda do serwisu i "Panie, nie wiem jak to się stało. Samochód się zepsuł"?

Serwis widzi jakieś logi, że coś grzebane było (poza oczywiście nieracjonalnymi kodowaniami, które nie działają)?

Nic to, nie zanudzam, jakby ktoś z Was wiedział, znał się (w odróżnieniu do mnie) to dajcie cynka

Jesli Moder uważa, że temat powinien pojawić się gdzieś indziej to proszę o przeniesienie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

cos tam jeszcze dziś podzielałem, ale bez sukcesu. Jutro jade do znajomego ogarnąć ten bałagan OTISem. Okaże się czy nie wyczyściłem czasem sterownika…

przestroga dla wszystkich OBDeleven’owcow; ZAWSZE ale to zawsze róbcie backup, nawet przy tak prostackich by się wydawało zadaniach jak regulacja świateł. 
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności