Skocz do zawartości
eusso

Wymiana wkładu filtra oleju w B8, 2.0 TDI - 150 KM, rok 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanie czy do odkręcenia obudowy filtra oleju będzie mi potrzebny jakiś specjalny klucz? 

Wkład filtra oleju załączam na zdjęciu. 

 

wkład filtra oleju.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasadka 32mm i odkręcasz obudowę filtra.

Obudowa jest z tworzywa wiec najlepiej przy dokrecaniu uzywac klucz dynamometrycznego, moment dokrecania 25Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to było... filtr odkręcało się od góry jak w 1.9 tdi ,. Nie trzeba było podnosić auta żeby wymienić olej jak się miało odsysarkę przez bagnet. W b8 wymieniałem już sam olej i kur... dużo odkręcania śrubek i tego filtra który jest upchany niewygodnie.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak jak kolega adr01 pisze. Po odkręceniu osłony silnika wkład filtra oleju przesłania i utrudnia dostęp dodatkowa pompa cieczy chłodzącej. Aby mieć swobodny dostęp do obudowy filtra oleju trzeba odkręcić tą pompę. Temat prosty bo pompa jest przykręcona jedną śrubką torx 20 (zdjęcie numer 1 - czerwonym śrubka torx , zdjęcie numer 2 - żółtym kolorem oznaczyłem nasz wkład filtra oleju, który jest zasłonięty tą pompą). Po odkręceniu pompę można swobodnie odsunąć na bok, aby nie utrudniała odkręcenia wkładu filtra oleju. Przed odkręceniem samego wkładu, nakładką numer 24 należy odkręcić upust oleju (odkręcany go za pomocą imbusa, po to aby resztka oleju zleciała) Dopiero po tym odkręcamy sam wkład filtra (zdjęcie numer 3). Resztę robimy w odwrotnej kolejności (nie zapominamy dać nowe oringi na wkład filtra oleju jak i na śrubę upustu oleju - one są w zestawie z filtrem oleju) Moment dokręcania zlewki to 5Nm , natomiast samego wkładu do 25Nm. Generalnie temat prosty. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez eusso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności