Skocz do zawartości
Gość kowalwalcz

podlaczenie navi do fisa, kodowanie navi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kowalwalcz

witam

gdzie w liczniku podlaczyc trzy kable do wyswietlania informacji na fisie no i w koncu jak zakodowac navi aby wysylala sygnal do licznika, licznik przekodowany

pozdr

kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka navi , typ , wersja??? Licznik rozumiem pełny fis, nie połowka.masz w liczniku dwie kostki ( zielona i fioletowa) czy trzy ( zielona fioletowa i czerwona)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka navi , typ , wersja??? Licznik rozumiem pełny fis, nie połowka.masz w liczniku dwie kostki ( zielona i fioletowa) czy trzy ( zielona fioletowa i czerwona)???

Przecież wiadomo że ma pełny FIS bo w innym wypadku na nic mu sie zda podłączanie navi, do tego napisał że licznik przekodowany.

Widzę że masz B5 z 98 roku więc jeszcze bez CAN, a w liczniku są trzy kostki.

Navi podpinasz do tej środkowej 20-pinowej kostki:

licznik 12 pin -clock navi pin -8

13 pin -data pin -9

15 pin -enable pin -10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalwalcz

dziekuje za informacje, potrzebne jeszcze info jak zakodawac mfd aby wysylala dane do licznika

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawigacji się nie koduje aby komunikowała się z licznikiem, bo po prostu nie było wersji passata z nawigacją a bez FISa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli mowiac przekodowane zegary? ja mam zegary z 3 kostami - z wersji 99. Miały byc bez can , ale odczytałem nr i ma 3b0920xxx.. tyle ze kolory kostek ma zielone, niebieska i czarna po srodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major w dislach szły kimbinowane wersje... tzn nr canowski a niby cana' nie ma :) albo ma ale wszystko i tak idzie normalnie... :) Już na forum kilka osob podawało taki nr w diselku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie. to akurat mam zegary do B5 na pompowtryskach do sprzedania - z pełnym FISem + login. bo mi nie działaja, nie bede kupował jeszcze can tacho emulatora bo to juz za drogo wyjdzie. Zegary pasuja do wersji od IX 99 , pierwsze sztuki gdzie był silnik z pompowrtyskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję kotleta :)

zastanawiam się nad podłączniem chińskiej navi pod fisa, model Audiosources AS8601. Fotki kostek poniżej

IMG_0717.jpg

biały przewód can+

zielony can-

gdzie wpiąć te przewody?? Jeżeli znacie tez odp. na pozostałe 3szt tez bym prosił o inf. Autko 2002r. licznik XXX920849, słyszałem że trzeba pociągnąć 3 przewody ale to tyczy się chyba tylko aut bez can i podłączeniu licznika 3 kostkami

z góry dzięki

IMG_0724.jpg

IMG_0725.jpg

IMG_0726.jpg

Edytowane przez KrajesK
załączniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpinasz się normalnie w instalację CAN przy radiu lub liczniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który przewód w jaką kostkę i w jakiego koloru przewód, bo nie za bardzo znam się na tym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanko, miał podłączoną NAVI VW D do zegara z pełnym Fisem super !!! ale od września 2011 r. kiedy to padł mi dwukrotnie akumulator NAVI nie współgra z zegarem tzn. nie pokazuje mi nawigacji ja ją włącze oraz nie pokazuje mi stacji radia jak słucham stacji. Co to może być? Zaznaczam, że kolega z forum mi wszystko podłączał z wyjątkiem zegara, który juz wczesniej miałem. Co musze teraz zrobić aby znowu mi navi działała z fizem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności