Skocz do zawartości
Dario31

sprężyny zawieszenia przód

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

czy ktos wymieniał już sprężyny przód w swoim passacie B6 ?

dzis wchodzac do garażu zaważyłem że pod autkiem leży kawałek sprężyny .

chciałbym zapytać czy ciężko je wymienić ?

jakie wybrać ? dzwonilem do sklepu i sprzedajacy zaproponował 3 rodzaje -

-Polskie JAMEX za 80 zł

MONROE -150

-KAYABA- 180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem sprężynę w Pasku. Trzeba zdjąć całą piaste itp. Mechanik węzie 100zł i po temacie 2 godz i ma zrobione. Kupiłem używaną z tymi samymi kolorami tz. kropki na sprężynie oraz nowa poduszka sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Kayaba, lesjofors ewentualnie monroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kayaba i lesjofors i nie masz żadnych problemów. Z monroe uważać trzeba na ichniejsze crossy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz monroe, ja wymieniałem i jest ok. Polecam przy okazji wymienić górne gniazda/łożyska, już nie pamiętam ale grosze za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wymienić na oryginały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakładaniu nowych ,proponowalbym wymienić obydwie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zakładaniu nowych ,proponowalbym wymienić obydwie strony.

 

No to jest akurat oczywiste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tydzień temu wymieniłem sprężyny kupione z allegro po 90 zł przód i tył i teraz mój passat ma uniesiony za dużo przód a tył siedzi wszystko na nowych sprężynach , zastanawiam się czy te przednie nie są za twarde czy może być inna przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dołącze sie do tematu maiałem ten sam przypadek co kolega wyzej pod samochodem znalazłem kawałek sprezyny przedniej lewej ułamało sie z góry około 10 cm mechanik powiadział ze nie opłaca sie wymieniac 2 lepiej kupic jakas uzywke z passata b6 i wymienić tylko jedna koszt 80 zł za wymiane teraz pytanie czy wszystkie passaty b6 maja takie same sedan czy kombi? oraz jakie sa oznaczenia kropek bo z mojej sprężyny raczej tego nie odczytam znalazłem cos takiego http://allegro.pl/passat-b6-sprezyna-przod-przednia-tyl-prawa-lewa-i5850259360.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze. Ja bym nie oszczędzał na bezpieczeństwie. Nigdy nie wiadomo kiedy pęknie ci druga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale mechanik powiedział ze czasem jest tak ze wymienisz uszkodzona speżyne na nowa i za rok ci padnie a stara orginalna dalej bedzie działac oraz problem tez tkwi w tym ze może być róznica twardości oryginał to oryginał dlatego ponawiam pytanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160301_174554.jpg to sa zdjecia z mojej sprezyny a ta z allegro ma tylko 3 kropki ?

http://allegro.pl/passat-b6-sprezyna...850259360.html

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

masakra nic na allegro nie znalazłemw tych kolorach kropek żółta zielona żółta żółta

20160301_174547.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masakra nic na allegro nie znalazłemw tych kolorach kropek żółta zielona żółta żółta
I nie znajdziesz. Masz kropkowanie pomarańcz, zielony, 2xżółty

To odpowiada sprężynom o numerze 3C0 411 105 C. I takich musisz szukać. W ASO sztuka ok 450

 

Moim zdaniem te też ci podejdą, ale głowy nie dam

http://allegro.pl/3c0411105j-sprezyny-przod-vw-passat-superb-i5497677451.html

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg to mnie pocieszyłes a jakies inne zamienniki? bo mam rozumiec ze to oznaczenie twardosci masz racje jednak to pomarancz zielen i zóty zólty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet w VW nie wiedzą co które kropki dają. Jak chodzi o przód to wszystkie rodzaje teoretycznie pasują do wszystkich wersji silnikowych. I tak też jest w etce. Dlatego podałem ci linka do aukcji gdzie masz ori nowe sprężyny z superba. Jak chodzi rozmiar to pasują na 100%. Auto może stać ciut wyżej lub ciut niżej. Jeśli to ci jest dalej za drogo to ja kolego wymiękam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiękam kolego. Co miałem napisać to napisałem. Twoje auto, twoje pieniądze, twoje bezpieczeństwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję informacji, jakie oznaczenia powinny mieć sprężyny przód i tył  do passata b6 2.0 BKP z DSG kombi. Obecnie są założone  jakieś różowe i nie da się na tym jeździć.

Edytowane przez coolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności