Skocz do zawartości
emtemic

Ciągłe wycieki oleju z silnika 2.0 tsi 220km

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kwietnia pojawiły się pierwsze kropki oleju pod silnikiem.
1. Szybka wizyta wizyta u mechanika, powymieniał uszczelki w misce olejowej i okolicy.
2. Po ok 2 tyg znowu kropki pod silnikiem, wiec ponowna wizyta, tym razem wymiana kolejnych uszczelek + korki wlewu i korek w misce.
3. Za kolejne 2 tyg znowu wyciek, mechanik stwierdził ze to uszczelka przy kolektorze, wiec wymiana.
4. Po ok 3 tyg i kolejnym wycieku została wymieniona odma i czujnik ciśnienia oleju.

Ostatnio znowu zaczęły się pojawiać wycieki, czy ktoś wie co się może dziać? trochę to dziwne a mechanik juz rozkłada ręce i wprost mówi ze nie wie co sie dzieje i że na pewno nie jest to normalne.
Włożyłem w auto kupę kasy a problem dalej nierozwiązany. Auto jest z 2016r wiec już ma już gwarancji.
Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł to byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał mechanika do wymiany. Najlepiej na takiego, który znajdzie miejsce wycieku a nie na chybił trafił będzie uszczelniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest taki ze mam uszczelnione wszystko i po jakimś czasie znowu zaczyna wyciekać w innym miejscu. Tak jakby było za duże ciśnienie w silniku i szukało najsłabszego elementu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam podobny problem widzę że silnik poci się w różnych miejscach 220 km cxda. Auto ma 90k przebiegu jest z końca 2015 rejestracja 2016. Niestety jeździ glownie po miescie. Czy znalazłeś jakieś rozwiązanie. Ja zastanawiam się nad wymianą odmy. Ale obecnie 1000 oryginał kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności