Skocz do zawartości
Gość pazder

PŁYN DO UKŁADU WSPOMAGANIA KIEROWNICZEGO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to uzasadnisz ? Tak się składa, że mam zamiar niedługo się wybrać na zmianę płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed regeneracją przekładni w jednym warsztacie polecili mi zalać tym płynem to przekładnia dłużej pochodzi bez regeneracji i mieli racje nie dość że lżej działała to i długo tak pojezdzilem, potem zregenerowałem w tym warsztacie przekładnię i zalali mi układ właśnie tym płynem pojezdzilem kilka lat i sprzedałem auto a przekładnia działała jak nowa [emoji6] ten płyn jest gęściejszy niż oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki zastanowię się jak będę zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam płyn do układów wspomagania STP jest znacznie lepszy w starszych autach niż oryginalny

 

Auto może ma te 400kkm ale wymieniana maglownica i pompa nie,także jednak zaleję oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto może ma te 400kkm ale wymieniana maglownica i pompa nie,także jednak zaleję oryginał.

 

7 lat temu jak kupiłem B5 wymieniłem zbiorniczek bo była rurka jakaś trachnięta i tam uciekało powoli. Przy okazji trochę przepłukałem sam płynem do automatu ATF Dexron II 220 Mobila i ponad połowa buteleczki STP do wspomagania poszła. Cichutko działa do dzisiaj i najważniejsze nic z układu wspomagania nie poci się. Od wymiany zbiorniczka poziom płynu się nie zmienił. Ale róbta jak chceta :D VW chce dla Was jak najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 lat temu jak kupiłem B5 wymieniłem zbiorniczek bo była rurka jakaś trachnięta i tam uciekało powoli. Przy okazji trochę przepłukałem sam płynem do automatu ATF Dexron II 220 Mobila i ponad połowa buteleczki STP do wspomagania poszła. Cichutko działa do dzisiaj i najważniejsze nic z układu wspomagania nie poci się. Od wymiany zbiorniczka poziom płynu się nie zmienił. Ale róbta jak chceta :D VW chce dla Was jak najlepiej ;)

 

No pewnie że chce najlepiej,w moim aucie maglownica pracowała 18 lat i dalej wszystko działa tylko stuka,wspomaganie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest podobnie jak z przeglądami i longlife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Jaki płyn kupić do B5 1.9 TDI 115KM AJM? Na zbiorniczku jest G 002000 ale na forum czytałem, że teraz stosuje się już G 004000, była mowa też o zamiennikach (Febi czy coś...). I ile tego płynu zakupić - 1L czy 2L ? Zależy mi na pełnej wymianie płynu. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów.

Jaki płyn kupić do B5 1.9 TDI 115KM AJM? Na zbiorniczku jest G 002000 ale na forum czytałem, że teraz stosuje się już G 004000, była mowa też o zamiennikach (Febi czy coś...). I ile tego płynu zakupić - 1L czy 2L ? Zależy mi na pełnej wymianie płynu. Proszę o pomoc.

 

Kup litr,spokojnie wystarczy. Jedź do serwisu i kup taki jaki zalecają lub wlej zamiennik np.Febi.ó

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów.

Jaki płyn kupić do B5 1.9 TDI 115KM AJM? Na zbiorniczku jest G 002000 ale na forum czytałem, że teraz stosuje się już G 004000, była mowa też o zamiennikach (Febi czy coś...). I ile tego płynu zakupić - 1L czy 2L ? Zależy mi na pełnej wymianie płynu. Proszę o pomoc.

 

Zgodnie z tym od 1997 taki G 004000 M2, 7, 8-to oznaczenia pojemności opakowań.

 

http://www.oemepc.com/vw/part_single/catalog/vw/markt/RDW/modell/PA/year/1999/drive_standart/221/hg_ug/422/subcategory/422060/part_id/4133925/lang/o#sec_22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolory płynów można mieszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2017 o 22:52, 8850 napisał:

A kolory płynów można mieszać?

Jeśli wszystkie zamienniki G 004000-zielony też mają taki sam kolor jak oryginał to po co mieszać inny typ płynu? Nawet zbiorniczek masz koloru zielonego nie przypadkiem :)

Jeśli są różne kolory zamienników dla tego samego rodzaju płynu to co Ci po kolorze, ważny jaki rodzaj zalany syntetyczny, półsyntetyczny czy mineralny.

 

Jak nie wiesz co wlane, lepiej cały zlać i wymienić na taki jaki powinien być czy taki jaki był kolorem-z tym to loteria bo czerwony może być syntetyczny jak i półsyntetyczny czy mineralny jak Mobil 220. Dlatego VW dał kolor zielony, by jednoznacznie było wiadomo co wlane :)

 

Może być tak, że ktoś coś robił przy wspomaganiu i wlał płyn np. od autmatycznej skrzyni a tam możne być kolor czerwony czy słomkowy.

Ja u siebie miałem koloru czerwonego i taki zalałem MOBIL ATF 220 plus STP. Jak nie chcesz wymieniać całego to śmiało możesz dolać STP.

Śmiem twierdzić, że po wlaniu od DSG czerwonego syntetycznego płynu do wspomagania nic się nie stanie bo to bardzo dobry płyn hydrauliczny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jedno pytanko.

Wyczytałem gdzieś tutaj na forum, że jak korek do zbiorniczka od wspomagania mam zielony to płyn powinien być zielony. Jeśli korek czarny to płyn czerwony. Czy jest to prawdą ?

Pytam ponieważ odkąd mam auto to wspomaganie ciężko chodzi i nigdy nic z tym nie robiłem. Ostatnio sprawdzałem poziom plynu i zdziwiłem się bo korek zielony, a płyn czerwono-czarny albo bardzo mętny czerwony.

Czy ktoś ma wiedzę jaki powinien być ten płyn zalany ? Bo już spotkałem się z tyloma wersjami, że sam zgłupiałem.

Auto to passat B5 Fl (2004r, TDI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory nie grają roli bo chyba jest tylko jedna specyfikacja płynu taka oficjalna i tego się nalezy trzymać a nie koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że nie ma jakiś "wersji" tego płynu ? W takim razie jaki jest odpowiedni do mojego auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kupić i wlać płyn oryginał G004000M2 i tylko to Cię interesuje.  

Kupujesz litr którym przepłukujesz układ i kupujesz litr którym zalejesz układ. Jak chcesz mieć turbo komfort psychiczny to przepłucz 2 litrami 

 

Znajdziesz zamiennik FEBI ale czytałem liczne narzekania jak studiowałem neta jak zmieniałem u siebie.

Na zbiorniczku masz napisane, że ma być minerał itp. ale wszędzie znajdziesz info, że został on zastąpiony syntetykiem G004000M2 i taki wlej ale kupuj tylko oryginał.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem zielony mineralny febi, poprawa na plus po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiąc neta przez wlaniem do siebie spotkałem się ze sporą liczbą opinii, że po febi były problemy dlatego uważam oryginał za bezpieczniejszy i jego zalecam lać. Od niego napewno nic się nie stanie, a po Febim jednak problemy zostawały. 

Oczywiście nie może być tego dużo bo przecież nikt by nie wypuścił płynu który niszczy i trzymał go na rynku ale powtarzam to co czytałem nie raz i nie dwa.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co masz kupywac oryginalny z VW G004000M2 Kupujesz normalnie ze sklepu płyn do wspomagania dokładnie taki SWAG 06161 Nie inny. Zalewasz układ tym płynem litr Ci wystarczy spokojnie ale stary musisz sciagnac wiadomo i wszystko chodzi jak nalezy a po drugie zobaczcie sobie specyfikacje to czy płyn VW czy Swag o tym numerze ma identyko specyfikacje i parametry, nawet nie wiem czy Swag nie robi dla VW wiec nie wiem po co przeplacac akurat w tym przypadku i jezdzic specjalnie do ASO VW jak mozna to kupic w motoryzacyjnym kazdym na zamówienie jak nie maja na miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ile dokładnie wchodzi płynu do układu wspomagania oraz w jaki sposób stary płyn  jak najdokładniej wydobyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności