Skocz do zawartości
redkrakow

Android - zrywanie połączenia z telefonem samsung s10e

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. Po podlaczeniu telefonu przez kabel do portu USB w podłokietniku włączam android auto i google maps, po kilku minutach jazdy  zrywa się połączenie, na ekranie telefonu pojawią się komunikat "zezwol na przesyłanie danych" , po czym zezwalam i znowu jadę kilka minut korzystając z Google maps i ponownie następuje zerwanie połączenia telefonu z samochodem i tak w kółko. Kable wymieniałem,  korzystałem z oryginału samsunga i vw. Zmieniłem telefon na inny model samsunga i to samo. Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomóc krótki przewód bardzo dobrej jakości ,(najczęściej takie można spotkać razem.z przenośnym dyskiem nvm) ,chodź brzmi to nie do żecznie to bardzo często działa .Dodatkowo jak masz już luźne gniazdo w telefonie to też to wpływa na przerwy  w połączeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ale właśnie kupiłem krótki kabel oryginalny w serwisie vw , długość ok 30 cm i dalej beż zmian. Podłączyłem też nowy telefon Samsung Galaxy M11 i też zrywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś kupiłem oryginalny od vw kabel , efekt był taki że telefon się ładował ,ale nie przesyłał danych na skutek awarii kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa telefony Samsunga + ten kabel: okrągły i długości 25cm:

Ugreen USB-C 

lub do innych telefonów z micro USB:

Ugreen micro USB

(lub inny tej firmy i 25cm)  i wszystko działa.

Inne kable robiły problemy.

 

Edytowane przez Freddie
Dodany link do USB-C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię jeszcze inny kabelek ale słabo to widzę, ponieważ  kabel który kupiłem w serwisie VW wygląda na bardzo solidny. 

Dzięki,  pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź oryginalny kabel jaki masz od ładowarki, ori samsunga i sprawdz. tez tak miałem kupowałem różne kable na allegro i po paru dniach była ****, rwało, na oryginałach jaki dostwałem w zestawie z tel wszystko działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny kabel Samsunga jest za długi.

Nie wiem co te telefony Samsunga w sobie mają, ale mi działają tylko na 25cm kablu. Wcześniej stary Sony Xperia Z5C działał bez problemu na 50cm kablu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie wierzy że długość kabla ma znaczenie oraz jego jakość , to proponuje podłączyć telefon marki samsung przez mirrorlink (model wspierający mirrorlink oraz certyfikat 1.1 ml jest konieczny ) , już po kilku sekundach zobaczy że na długim kablu co parę sekund  rwie połączenie , a na któtkim już nie .Z android auto jest podobnie tylko rwie połączenie co parę minut.

Pisząc o dobrej jakości kabla nie mówię o pięknym oplocie kabla i ładnym plastiku wtyczek.

Nie jestem pewien ale tu chyba chodzi o  dobrym ekranowaniu kabla , mam jeden od przenośnego dysku nvm , i jest bardzo gruby  w stosunku do zwykłych kabli , i na nim nawet nawet 7 godzin jazdy nic nie przerywa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad tym czy gniazdo pod lokienikien USB moze być uszkodzone w jakiś sposób i to powoduje zrywanie połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności