Skocz do zawartości
quattro464

Czujnik ciśnienia TPMS Passat B8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ile trwa przyuczenie czujników ciśnienia w kołach Passat B8. Założyłem nowe opony, nowe czujniki. Przejechane 400 km i nie ma dalej żadnych danych odnośnie ciśnienia w oponach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, quattro464 napisał:

Witam. Ile trwa przyuczenie czujników ciśnienia w kołach Passat B8. Założyłem nowe opony, nowe czujniki. Przejechane 400 km i nie ma dalej żadnych danych odnośnie ciśnienia w oponach.

jak nowe czujniki to dopisujesz je do modułu TPMS 

kazdy czujnik ma ID , i na kazde koło w module mu podajesz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dany_47 napisał:

Próbowałeś reset z poziomu licznika zrobić?

Z poziomu licznika nie ma dostępu do ustawień ciśnienia w kołach. Jedynie na głównym wyświetlaczu, tam robiłem reset i do tej pory czujniki nie pokazują ciśnienia.

2 godziny temu, Major napisał:

jak nowe czujniki to dopisujesz je do modułu TPMS 

kazdy czujnik ma ID , i na kazde koło w module mu podajesz

 

Z tego co się dowiedziałem fabrycznych czujników VW się nie programuje, mają się zaadoptować automatycznie po przejechaniu niewielkiego dystansu. Tylko że mam zrobione 600 kilometrów i nic nie wskazują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, quattro464 napisał:

Z poziomu licznika nie ma dostępu do ustawień ciśnienia w kołach. Jedynie na głównym wyświetlaczu, tam robiłem reset i do tej pory czujniki nie pokazują ciśnienia.

Z tego co się dowiedziałem fabrycznych czujników VW się nie programuje, mają się zaadoptować automatycznie po przejechaniu niewielkiego dystansu. Tylko że mam zrobione 600 kilometrów i nic nie wskazują.

ja tam wiem ze każdy czujnik ma ID, i w adaptacjach w TPMS-a  są  te ID wpisane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z menu ustawień. Znajomy zapytał mnie czy na pewno w samochodzie jest system tpms czy też powiazany z ABS jak to sprawdzić?

20210915_085351.jpg

20210915_085404.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, quattro464 napisał:

Zdjęcia z menu ustawień. Znajomy zapytał mnie czy na pewno w samochodzie jest system tpms czy też powiazany z ABS jak to sprawdzić?

to jest zwykły system z obrotu koła / z abs 

tak wygląda high , ustawiasz sobie w nim ile ludzi siedzi, ile bagażu itp. ...

nie resetuje się tego  przyciskiem SET,  bo on cały czas monitoruje  cisnienie 

tpms.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2021 o 13:29, Major napisał:

Coś nie za bardzo to działa a na pewno nie jest to odczyt online ale z jaką częstotliwością sprawdza ciśnienie to nie wiem... 

nie resetuje się tego  przyciskiem SET,  bo on cały czas monitoruje  cisnienie 

tpms.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności