Skocz do zawartości
irift

Problem z czujnikiem zmierzchu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po zmroku światła ustawione w pozycji Auto kluczyk po zapłonie pozycja II samochód nie odpalony, zapalają się światła mijania jak i reszta świateł. Mam czujnik deszczu i zmierzchu. Czy można ustawić to aby w pozycji Auto zapalały się po odpaleniu silnika? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem takiej opcji. Chyba że @radekrp90 zna jakieś ukryte adaptacje i inne opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irift Nie da się. Można to obejść kodując tryb amerykański świateł dziennych wtedy dopóki nie odblokujesz hamulca postojowego światła będą zgaszone.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, radekrp90 napisał:

Można to obejść kodując tryb amerykański świateł dziennych wtedy dopóki nie odblokujesz hamulca postojowego światła będą zgaszone.

 

Nie obejdzie. Czujnik zmierzchu i tak załączy wszystko zaraz po przełączeniu "zapłonu".

Inna sprawa, że nie żadnego sensu tego zmieniać. Tak zostało zaprojektowane i tak działa. Sprawny akumulator, alternator i nawet przy krótkich odcinkach, w zimie nie ma to realnego wpływu na np. rozruch spowodowany ubytkiem prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wykodowac czujnik deszczu i robić to automatem ręcznym.

Poza tym - błędy odczytane jeśli stwierdzamy problem? Nie wiemy nawet co autor tematu ma zakodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, radekrp90 napisał:

żna wykodowac czujnik deszczu i robić to automatem ręcznym.

Poza tym - błędy odczytane jeśli stwierdzamy problem? Nie wiemy nawet co autor tematu ma zakodowane. 

Dzięki za odpowiedzi. Mam zakodowany tryb amerykański. Ale nie o to chodzi. Wszystko niby działa prawidłowo  tzn po zmierzchu zapala się oświetlenie, mi chodzi o odpalanie auta po zmierzchu na auto na przełączniku, światła zapalają się po zapłonie a chciałem żeby robiły to po odpaleniu ale skoro dla aku nie ma to takiego znaczenia to chyba ok, no chyba że się da. 

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był wielokrotnie omawiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności