Skocz do zawartości
Wego

Stukot/klekot od strony pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Zmagam się z pewnym problemem. 

Od strony pasażera słychać dźwięk, który zarejestrowałem i wrzucam nagranie. Nagranie nie oddaje w pełni tego co słychać stojąc bezpośrednio obok auta. 

Byłem dwukrotnie w serwisie VW. Za pierwszym razem wymieniono pasek wielorowkowy. Za drugim wymieniono dwumas. Mimo tego dźwięk jaki był taki jest nadal. Dodam, że najczęściej jest słyszany na zimnym silniku. Po pewnym czasie jakby malał.

Za dwa tygodnie kończy mi się gwarancja, a serwis nie potrafi tego zdiagnozować. Może Wy macie jakiś pomysł bądź mieliście podobny problem?

Silnik 2.0 190 KM

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Wego napisał:

Cześć wszystkim. Zmagam się z pewnym problemem. 

Od strony pasażera słychać dźwięk, który zarejestrowałem i wrzucam nagranie. Nagranie nie oddaje w pełni tego co słychać stojąc bezpośrednio obok auta. 

Byłem dwukrotnie w serwisie VW. Za pierwszym razem wymieniono pasek wielorowkowy. Za drugim wymieniono dwumas. Mimo tego dźwięk jaki był taki jest nadal. Dodam, że najczęściej jest słyszany na zimnym silniku. Po pewnym czasie jakby malał.

 

Za dwa tygodnie kończy mi się gwarancja, a serwis nie potrafi tego zdiagnozować. Może Wy macie jakiś pomysł bądź mieliście podobny problem?

Silnik 2.0 190 KM

 

Nie wiem o który odgłos ci chodzi , ale ja miałem odgłos piszczenia też tylko na zimnym silniku , i był to rolka /napinacz rozrządu , nowa rolka była już innego producenta (chyba ina ) , tylko ja mam rocznik 2015 , więc może się to nie tyczyć twojego rocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten taki bulgot co się przebija w nagraniu. Nie wiem sam jak nazwać to. Obawiam się, że jak skończy się gwarancja to nagle w magiczny sposób znajdą powód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bulgot o którym piszesz to rzecz normalna w silnikach 1.6 i 2.0. Poczytaj forum to znajdziesz odpowiedź. W skrócie to winna jednej z pomp która właśnie na zimnym wydaje takie dźwięki. Chyba że chodzi Ci o inne dzięki...... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zero takich dziwnych odgłosów , może to wina napinacza ze tak dziwnie stuka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo cos podobnego, 

przy kompresorze klimatyzacji byl taki element (na kole zamachowym kompresora) ktory stukal na wolnych obrotach. generalnie czesc trudno dostepna, ale udalo sie kupic za 100zl i wymienic (nr czesci zamiennej Thermotec KTT020128) - to bylo na koncu 2019r. Problem ustal na rok. W 2020 to samo stukanie, tej samej czesci, ale z kompresora zaczal saczyc sie olej (wczesniej w 2019 bylo delikatne zapocenie) wiec wymienilem caly kompresor na nowy (koszt ok. 1000zl) ale taki juz ktory w kole nie mial tej malej stukajacej czesci. 

W tych passatach byly montowane rozne kompresory, musisz zobaczyc czy twoj ma taki element troj-ramienny na kole, i czy jest on poluzowany (pewnie bedzie sie ruszal delikatnie na prawo i lewo)  jezeli tak, to 100zl zalatwi sprawe. 

to jest ta czesc:

image.png.9a40ec55d6964366a4b3b04940b1ea6c.png

a montowana jest tu:

image.thumb.png.0a9ca72bb02121c6ddde63837443151f.png

 

 

 

U mnie natomiast teraz stukanie powrocilo (2021r), troszke inaczej, bardziej "rytmicznie", ktore tez zanika z obrotami. Na poczatku bylo tylko na zimnym, teraz rowniez na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach. Gdy pasek jest zdjety, tego stukania nie ma. Mechanik obstawia ze tym razem cos w alternatrze (optymistyczne zalozenie jest takie ze kompresor po nie calym roku jeszcze sie nie zepsul, bo klimatyzacja dziala bdb) 

wersja 2.0 tdi 190KM

Jakby ktos mial jeszcze podoba historie prosze podpowiedziec co bylo rozwiazaniem, w szczegolnosci czy alternator wymagal juz naprawy w tym aucie. 

 

 

 

Edytowane przez sadam1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności