Skocz do zawartości
Kazio321

1.9TDI BXE synchronizacja walka a spalanie na biegu jałowym.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Ostatnio zmieniałem rozrząd i po sprawdzeniu vcds synchronizacja walka była na poziomie 2.9, ale w bloku 015 spalanie pokazywało na poziomie 0.60l/h . Po poprawieniu synchronizacji na 0.5 spalanie w bloku wzrosło do 0.80l/h. Pytanie brzmi jak to możliwe że spalanie wzrosło gdy synchronizacja jest prawie idealna . 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol usuwasz temat nie zagłębiając się.  Auto ma dobrze ustawioną synchronizację ( 0.5 w bloku 004 czwartek okienko ) W dodatku autko zaczęło tak odpalać po wymianie olej wiec jest cos nie tak . Wcześniej nie było takiego objawu nawet to ustawieniu synchronizacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz dobrze ustawionej synchronizacji. Tylko ci się tak wydaje. A świadczy o tym choćby to, że masz wysokie spalanie na biegu jałowym. Ktoś ci nakładł do głowy, albo sam sobie nakładłeś, że ma być 0,5 a tymczasem to jest opytmalna wartość ale dla silników CR. To po pierwsze. 

Po drugie nie ma potrzeby zakładania pięćdziesiątego tematu pt "źle pali na ciepłym" i dlatego twój temat został usunięty.

Po trzecie, jakbyś umiał czytać, a nie tylko pisać to byś na forum bez trudu znalazł też informacje o tym jak należy ustawić synchronizację rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik na pompo wtryskach . Po 2 wiele tematow czytałem na tematy synchronizacji walka. 

Edytowane przez Kazio321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc czemu ustawiasz wartości dla silnika CR? Masz ustawić synchronizację tak, żeby spalanie według komputera (a nie ma FIS ...) wynosiło ok 0,48 l/h. Wtedy masz jako taką pewność, że synchronizacja jest ok i jeśli dalej będą problemy to wtedy szukaj przyczyny. 

9 minut temu, Kazio321 napisał:

wiele tematow czytałem

no cóż ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale po zmianie synchronizacji auto paliło normalnie . Tylko wczoraj po wymianie oleju zaczęło tak odpalać tylko na ciepłym silniku . Jakby nie chciał załapać na wszystkie garki i po chwili krecenia zapali . A na zimnym pali na dotyk 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wlej z powrotem ten olej który był ....

Tematów o problemach z odpalaniem na ciepło jest multum, poczytaj, wyciągnij wnioski, zadaj w którymś pytanie. Ale zacznij od porządnego ustawienia rozrządu, żeby mieć pewność, że to Ci nie bruździ. Podpowiem jeszcze, że synchronizacja może te mieć wartości ujemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze moze mieć wartości ujemnie bo po wymianie rozrządu było na -2.9 po korekcie jest na -0.5 . Dzisiaj sprawdzę rozrusznik i akumulator, jeśli nie pomoże odłączę czujnik temperatury cieczy i sprawdzę jak odpala . Jeżeli nic to nie da będę wtedy zmienial synchronizację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności