Skocz do zawartości
Gość hajtaler

malowanie zaciskow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość artu

Ja tylko wyrazilem moje zdanie i absolutnie nie czepiam sie. Oczywiscie każdy robi co jemu sie podoba. Jak napisałem wczesniej , nie chciałem tego mówic bo wiedzialem ze reakcja bendzie .... Ale nikogo nie chcialem obrazic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim pasku miałem ohydne żółte bębny... Wszystko było dobrze, dopóki były stalówki. Jak założyłem aluski, to obora się zrobiła...

Zabrałem się za malowanie:

 

1. Tak wyglądały alusy z żółtymi bębnami.

83320dde187e0dba.jpg

 

2. Bębny po zdjęciu felg.

f457a2e1239677a0.jpg

 

3. Odrapany bęben, przygotowany do malowania.

fa2bac9be962722c.jpg

 

4. Przyciąga wzrok - jakoś dziwnie mu tak. :evil:

f27f0dfc0a28e8eb.jpg

 

5. Już pomalowany...

20bf3b4b1509a64e.jpg

 

6. Jak zrobić szybko i sprawnie?? Podnosimy obie strony równocześnie. :ok: Z jednej strony lewarek, z drugiej cegły. :evil:

e140172b504ed67b.jpg

 

7. Pomalowane, alusy założone... Efekt dopełniony...

979490dbb112bac9.jpg

 

Passat dopieszczony - diabeł tkwi w szczegółach...

 

Trochę opisu:

W zakładzie za pomalowanie dwóch bębnów zaśpiewali 200zł... Wybaczcie, ale to przegięcie...

W związku z tym postanowiłem zrobić to sam. Pierwszy etap to odrapanie z rdzy i starej farby. Odrapanie obu szczotką na wiertarce - czas około 1h30m. Można to było zrobić ręcznie, ale nie chciało mi się...

Malowanie. Nałożyłem pierwszą warstwę na oba bębny - czas 30minut. Potem przerwa około 1h, żeby podeschło i jeszcze jedna warstwa. Po tym wyschło w około 2 godzinki i założyłem koła.

 

Myślę, że efekt jak na amatorskie robótki całkiem niezły. :hyhy:

 

Koszty:

8,90zł - szczotka druciana do wiertarki

23zł - puszka Hammerite (0,7l) zostało mi ponad 3/4 całości

7zł - pędzel

 

Łączny koszt - 38,90zł!!! Czyli zaoszczędziłem 160zł!!! :evil:

 

Jeśli zakupimy szczotkę i odrapiemy wiertarką bębny, to praca jest łatwa i przyjemna... Oczywiście można Hammeritem malować na rdzę, na to co jest, ale jak już robić, to w miarę porządnie.

 

Polecam każdemu. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat dopieszczony - diabeł tkwi w szczegółach...
właśnie dlzczego na srebrno ? gbyś na czarno pomalował, to optycznie zwiększył byś prześwity w feldze a tak zrobiłeś z alu kołapaki :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat dopieszczony - diabeł tkwi w szczegółach...
właśnie dlzczego na srebrno ? gbyś na czarno pomalował, to optycznie zwiększył byś prześwity w feldze a tak zrobiłeś z alu kołapaki :rotfl:

 

1. Srebrny neutralny kolor

2. Podoba mi się

3. Nie pomyślałem

4. Ważne, że nie żółte i że nie ma rdzy. :evil:

5. Tarcze z przodu też są srebrne i nikt nie narzeka. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paput, tarcze z przodu odbijaja więcej światła i wyglądają lepiej :] a tak szczerze mówiąc to srebro, które nałożyłeś zlewa sięz kolorem felgi. To sprawia, że układ hamulcowy wydaje się być częścią felgi. To jest subiektywne odczucie nie jest tak, że srebrny mi się nie podoba, tylko nie pasuje w tym miejcsu, chyba , że chodziło Ci o zagęszczenie splotu ramion felgi- teraz wygląda prawie jak pełna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6. Jak zrobić szybko i sprawnie?? Podnosimy obie strony równocześnie. :ok: Z jednej strony lewarek, z drugiej cegły. :evil:

 

troszkę ryzykant jesteś kolego ale wyszło Super :ok:

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak szczerze mówiąc to srebro, które nałożyłeś zlewa sięz kolorem felgi

 

Dlatego jak się zrobi cieplej, to przemaluję na czarno. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do felg, ktore nie zakrywaja bebnow ze wzgledu na przeswit miedzy ramionami,,,preferowalbym kolory jaknajmnie widoczne :cwaniak: , a do aut z bebnami - felgi, przy ktorych bebnow widac nie bedzie, dlatego kupilem sobie takie a nie inne felgi.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole żeby były takie jak są, nie jest to rzecz, którą chcę eksponować standardowy zacisk zawsze nim pozostanie nawet jak pomaluje się na czerwony kolor brembo :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego kupilem sobie takie a nie inne felgi....

 

Życie byłoby nudne, jakby wszyscy mieli podobne fele. :evil:

 

standardowy zacisk zawsze nim pozostanie

 

Dlatego ja zacisków nie ruszam. :rotfl: A bębny pomalowałem tylko po to, że były żółte i zardzewiałe. :wstyd:

 

Ale na wiosenkę przemaluję na czarno. to ich nie będzie widać i fele będą wyglądać jak trzeba, a nie jak kołpaki. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
artu, nie czrepiaj się ludzie będą robić co chcą z zaciskami, skoro komuś sięto podoba to niech sobie maluje nawet na różowo :krzeslem:

 

Nawet mozna zalozyc pseudo Brembo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kri100v, daj pan spokój odpust zupełny :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... mam do was pytanie, na jaki kolor pomalowac zaciski hamulcowe aby pasowalo do koloru mojego 3GB..???

 

p1000642.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie... mam do was pytanie, na jaki kolor pomalowac zaciski hamulcowe aby pasowalo do koloru mojego 3GB..???

Czarny pasuje do wszystkiego ;) No chyba, że masz zaciski porsche, to można na czerwono.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to? Myślę że do ciemnego nadwozia pasuje najlepiej i ma klasę :) tylko koszt pewnie duży.:(

zacisk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie na to? Myślę że do ciemnego nadwozia pasuje najlepiej i ma klasę :) tylko koszt pewnie duży.:(

chromowanie nie jest drogie, tylko na jak długo ten chrom wytrzyma? Przebarwi się od temperatury, po czym zaśniedzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem w swoim farbą z FOLIATEC powiem że bedzo sobie to chwaliłem, nakładałem 3 warstwy jedna za drugą bo farba była z utwardzaczem. Polecam wszystkim, wybralem kolor czerwony wieczorem załącze foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja malowalem na czarno zaciski przod i tyl. Nie rzuca sie w oczy, a za to hamulce wygladaja na zadbane. Na czerwono to mozna by pomalowac tylko jakies sportowe hamulce wedlug mnie ;) No a bebny tylko i wylacznie na czarno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to ?? Nie moglem sie zdecydowac czy czarny czy srebrny pomalowalem tak i nie wiem czy nie przemalowac na czarno bo felgi mam w srodku czarnepicture.php?albumid=327&pictureid=1539picture.php?albumid=327&pictureid=1540

Edytowane przez LeVy 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LeVy 83 dla mnie elegancko. Schludnie i ze smakiem :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności