Skocz do zawartości
Belamy

Kuna coś mi przegryzła - awaria turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem, może ktoś wie co to może być.

Do mojej B8 dostała się kuna, jak uruchamiałem silnik, wyleciała spod auta.

Niby wszystko ok, silnik się uruchomił. Przejechałem kilkaset metrów i zapaliły mi się kontrolki świec żarowych (spirala), silnik i pomarańczowy trójkąt z wykrzyknikiem.

Samochód stracił turbodoładowanie i silnik muli jak stary diesel.

Podłączyłem ODB scanner i wyświetlił mi błąd P2563 "Turbocharger (TC) boost control position sensor - range/performance problem" !

 

Co to cholerstwo mi przeżarło? Gdzie szukać uszkodzeń?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie gumowe czarne przewody podciśnienia. Na gorze silnika przy ścianie grodziowej. Kuny je lubią. Tylko przyjrzyj się dobrze bo kuna ma zęby jak igiełki i czasem nie widać a jest dziura. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dokładnie jakieś zwierzątko przegryzło ten przewód które wskazał lolek. Widać było od góry bez zdejmowania nawet osłony silnika. Nie opowiem wrażeń jakie miałem gdy turbo przestało działać w noc wyjazdu z nad morza do Krakowa i jak to się jedzie około 700 km bez turbo w takim samochodzie załadowanym po brzegi wakacyjnymi pakunkami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/8/2021 at 10:48 AM, lolekb6 said:

Sprawdź sobie gumowe czarne przewody podciśnienia. Na gorze silnika przy ścianie grodziowej. Kuny je lubią. Tylko przyjrzyj się dobrze bo kuna ma zęby jak igiełki i czasem nie widać a jest dziura. 

Dzieki. To było dokładnie to, wężyki od podciśnienia. Kupiłem w serwisie 142zł, wymieniłem i wszystko pięknie śmiga.

image.png.3c1f77a7304c1d6caf910803dd628298.png

 

Pozdrawiam,

Belamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dla czego kuny akurat uwzięły się na ten wężyk bo w sylwestra miałem ten problem. Nic innego nie pogryzła tylko ten. Co ciekawe odgryzła kawałek z 4 cm i położyła go na korku wlewu. Inaczej bym nie wiedział co to za problem i tak bym jechał 100 km bez mocy. Myślałem już że coś szlak trafiło , turbine albo coś innego. Wsadziłem wtedy tymczasowo wężyk z płynu do mycia szyb i działa :)  ale 150 zł nigdy nie dam za kawałek silikonu. Pełno zamienników w sklepach, a te pieniądze na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh..i moim się zainteresowała. Dokładnie ten krótszy. Ale złączka za 3pln temat załatwiła.

Niemniej jednak nerwów było bo nim się zorientowałem co jest przyczyna to ju z napsioczyłem na VW:)

I ciekawostka - mrugała kontrolka świec, auto nie mogło się rozpędzić >100km ale dodatkowo informacja z na desce że radar nie działa - po połączeniu wężyka, na złączkę, wszystko ok.

Edytowane przez sqmir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się się nawyzywałem na VW że szajs, trzeba jednak coś zrobić jakiś odstraszacz . Niemniej jednak inteligentne zwierzątka i złośliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostkę do kibla sobie powieś jeden z drugim pod maską i problem z kuną zniknie na jakiś czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mam problem taki ze akurat szczur dorwal sie do tych moich wezykow . wezyki pogryzione ponaprawielem i po miejscy jest wszystko ok turbo dziala. problemy zaczynaja sie po wjezdzie na autostrade czasami jest ok i jade po 140 a czasami jest tak ze nie moge uciagnac 90 km/h jakby turbiny nie bylo :/ dopiero musze zjechac z autostrady wolne obroty i wjezdzam jest ok po przejechani kilku km dalej to samo :/  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności