Skocz do zawartości
Whiro

Głośne opony i ich wymiana na inny model

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Goodyear assymetric 3 235,45 r17. Opony tragicznie zachowują się na szorstkim asfalcie. Czy ze swojego doświadczenia możecie polecić jakieś opony w tym rozmiarze lub 215,55 albo 225,45 r17, które dobrze tłumią zła nawierzchnie? Może Michelin primacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zaopatrzyłem w takie i po przesiadce z zimowych R15 na takie R17 różnica w głośności była naprawdę niska. 

Nie mam porównania do różnych modeli,  ale mogę powiedzieć, że w kwestii hałasu naprawdę jestem zaskoczony na plus, że doszło tyle gumy, a hałas wzrósł tak mało.  Jak te opony mają się do innych? Nie wiem bo nie mam jak tego sprawdzić. Na ile etykieta EU jest wiarygodna też nie wiem ale 67db jest bardzo niską wartością hałasu i coś w tym jest.

Oczywiście szorstki asfalt nadal robi swoje i słuchać go mocno ale tak już musi być bo taka ta nawierzchnia jest i nic nie poradzimy na to.

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sportmaxx-rt-225-45-r17-91-y-mfs-ao2#331986621

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem sporo na temat testów głośności opon i te etykiety mają często niewiele wspólnego z rzeczywistością. Test wykonuje się na jednym rodzaju asfaltu i w jednym punkcie. To pic na wodę. Często opona mająca niski db na etykiecie w praktyce okazuje się na różnych nawierzchniach głośna. Stąd pytanie kieruję do ludzi którzy mieli styczność z różnymi oponami i mają porównanie. Ja mam tylko na Passacie styczność z zimowymi Alpin 6 i letnimi Goodyear assymetric 3. Zimowe są cichsze. Choć są też węższe bo to 205,55 r16. Ale ostatnio pisałem z kolega z tego forum co też ma te goodyery i też mówił że strasznie głośne. A na etykiecie mają chyba 67 db. Więc to na etykiecie to babol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności