Skocz do zawartości
Mamamatka3

diesel Spadek mocy przy 120 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam problem z moim paskiem, kiedy kupowałam auto Pan powiedział że raz na jakiś czas dołącza się turbina ale trzeba zgasic silnik jeszcze raz włączyć i jest ok. I tak było do tej pory a teraz jak wcisne gaz to przy 120 odcina moc. Wymieniam czujnik spalin i jest to samo ☹️ proszę pomóżcie, gdzie z tym podjechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba ten sam problem do pewnego momentu passat przyśpiesza normalnie (zwykle właśnie do momentu zbliżenia się do tych 120km/h) Po przekroczeniu tych 120 nawet od zera już nie jedzie tak jak jechał. Dopiero po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu jest znów normalnie do momentu gdy nie przekroczę tych 120. Ktoś miał podobnie i orientuje się jak to naprawić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie na 98% zapieczoną geometrie turbosprężarki. Przerabiałem temat kilka razy. Są 2 opcje.

1 - wymiana turbosprężarki na regenerowaną, używaną sprawną lub nową

2 - rozebranie turbiny i wyczyszczenie zmiennej geometrii. 

Jest tam zapewne sporo sadzy, która blokuje swobodne poruszanie się kierowniczek.

 

Zapraszam na mój kanał youtube o naprawach Passata może przydadzą się wam moje filmy w diagnostyce albo naprawach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że można próbować naprawić to bez demontażu turbo - za pomocą środka chemicznego, który zjada nagar, sadzę i cały brud w turbo.

Jak ktoś chętny to na necie znajdzie relację z czyszczenia turbiny bez demontażu za pomocą pianki wstrzykiwanej do środka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności