Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mam informacji na virtual cocpit o zasięgu adblue w zbiorniku. Powie mi ktoś w jaki sposób mogę to włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zasięg będzie na ok. 1900 k to się pojawi komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marek3 napisał:

Jak zasięg będzie na ok. 1900 k to się pojawi komunikat

To akurat wiem ale powinna być na bieżąco możliwość sprawdzenia ile jest zasięgu/ adblue w zbiorniku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że masz takie info. Na VC wybierasz dane jazdy (chyba ikonka dystrybutora) i klikasz strzałką w dół na kierownicy aż pojawi się info ( zasięg adblue).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko twoja interpretacja "że powinna " ,ale jej nie ma .

Przy 1900km zasięgu pojawia się stosowny komunikat i później można ten zasięg sprawdzać na bieżąco w menu zegarów pojawi się dodatkowa zakładka ,ale gdy pozostały zasięg będzie na ok. 1900km.

Przynajmniej tak to działa w my2015

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

ja też mam rocznik 2015 i u mnie po zatankowaniu po 30 sekundach pojawia się nowa watość zasięgu i spada bodajże co 250 km albo co 500km. Na pełnym zbiorniku wyświetla się chyba 12 tyś km ale nie jestem teraz pewny. Także widać ile mogę zrobić na tym co jest w zbiorniku ablue

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, siwy82 napisał:

cześć,

ja też mam rocznik 2015 i u mnie po zatankowaniu po 30 sekundach pojawia się nowa watość zasięgu i spada bodajże co 250 km albo co 500km. Na pełnym zbiorniku wyświetla się chyba 12 tyś km ale nie jestem teraz pewny. Także widać ile mogę zrobić na tym co jest w zbiorniku ablue

 

Możesz wrzucić foto z zegarów , ja tego na pewno nie mam , a też by mi się przydało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Marek3 napisał:

Możesz wrzucić foto z zegarów , ja tego na pewno nie mam , a też by mi się przydało 

No właśnie o to mi chodzi aby mieć dostęp przez cały czas do tej informacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam może moje spostrzeżenia odnośnie poziomu AdBlue, po zatankowaniu do pełna (tzn. tyle ile komputer wskazuje że można maksymalnie zatankować) mam informację na Virtual Cockpit, że zasięg AdBlue to 11000km (lub 12000km w zależności od stylu jazdy i dokładnie wlanej ilości AdBlue) i nie mam informacji ile mogę dolać AdBlue ani ile go jest na Virtual Cockpit. Natomiast gdy komputer zacznie wskazywać że pozostały zasięg na AdBlue to około 8000km to wtedy mam informację że mogę zatankować AdBlue w minimalnej ilości chyba 3,5l a maksymalna to bodajże 3,75l. Potem z każdymi przejechanymi kilometrami rośnie liczba maksymalnych możliwych do zatankowania litrów AdBlue i informacja ta jest cały czas dostępna w zegarach. Podsumowując, jeśli zasięg na AdBlue jest powyżej ~8000km to wtedy nie mam informacji o ilości AdBlue.

 

Edytowane przez qba1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autorowi chodzi o to, że on w ogólne nie ma w zegarach podglądu na ile km mu AdBlue starczy. Spróbuj wejść w radiu w CAR i tam poszukaj "Zestaw Wskaźników" i może tam będzie ta opcja do włączenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już właśnie przeszukane, pewnie jest gdzieś do włączenia w kodowaniu, adaptacjach sterowników. Wygląda na to że sam tego nie ogarnę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności