Skocz do zawartości
Maras88

Uszkodzony wentylator klimatyzacji pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam uszkodzony wentylator klimatyzacji tzn. Słychać że się kręci silniczek ale wiatrak się nie kreci. Lata luźno śmigło, oderwało się od silnika. Czy coś się stało jak tak miałem włączoną klimę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klima działa to nic się nie stało. Wentylator jest odpowiedzialny za zbijanie temperatury, a tym samym ciśnienia w układzie. Podczas jazdy powietrze jakie opływa chłodnicę działa wystarczająco. Podczas postoju wiatrak jest jednak niezbędny. Przy dość długim okresie bez chłodzenia układu klimatyzacji może dojść do rozszczelnienia układu. Powinien zadziałać zawór bezpieczeństwa. Miałem jednak przypadek że nie zadziałał, rozerwało czujnik ciśnienia i cały czynnik poszedł w eter...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W środę wymieniam wentylator. Jak wciskam przycisk auto to słychać przekaźnik od klimy więc klima działa. Mam nadzieję że wszystko będzie ok i że czynnik nie uciekł. Niedawno nabijalem klimę i szkoda by było tej kasy. 

 

Witam jednak musiałem nabić klimę. Prawie cały gaz uciekł gdy używałem bez wiatraka. Zostało tylko 100 g. Wczoraj wymiana wentylatora przebiegła bardzo szybko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem rozjechany mechanicznie ( starość ) wentylator klimy. Przy zakupie zamiennika radzę zwrócić uwagę na grubość silnika wentylatora - im mniej wystaje tym lepiej ( łatwość montażu ). Po drugie nie wyrzucać starej " kierownicy " od oryginału, bo pasuje jak trzeba. Ja przełożyłem nowy wentylator w starą kierownicę i wszystko weszło jak po maśle. Przy operacjach wymiany można lekko wyprzeć silnik o pas przedni i wtedy mamy więcej miejsca na robotę. Oczywiście przeniosłem podłączenie elektryczne wentylatora na górę, tuż przy zamknięciu klapy aby można go było szybko odłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności