Skocz do zawartości
krzysiek210

dziwny szum powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich od jakiegoś czasu uslyszalem przy otwartej szybie dziwny swist powietrza w trakcie dodawania gazu tak jakby powietrze mialo jakiś opór lub coś bylo rozszczelnione dodam,że auto ciągnie normalnie 1.9tdi ahh proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szewc

Może przez otwartą szybę Ci te powietrze wlatywało i taki hałas robiło? :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest taki szum powietrza jakby f16 startował,a przy otwartym oknie to ja wiem jaki jest szum powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mular

Jezeli ten szum slychac przy dodawaniu gazu to moze to byc pekniety waz od intercolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość metha

albo po prostu turbinka działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uslyszalem przy otwartej szybie dziwny swist powietrza w trakcie dodawania gazu
Szyba otwarta ma maksa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie podepne pod temat.Przy mocnym depnieciu slychac najpierw gwizd lekki a potem szumi jak cholera.Przy zamknietym oknie w srodku tego nie slychac.To nie IC bo przerabialem go w zeszlym roku i wiem jak to wygladalo jak padl,turbinka sobie popuszcza, jakies 250 ml na 10 tys km oleju,200 tys przebiegu.Jakby mu sie troszke oslablo albo mi sie zdaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja również sie podepnę- slychac to "częstotliwościowe huczenie powietrza" tylko gdy mam otwarta tylnia szybe (od strony pasażera) - i tak rezonansuje ze w usza jest bardzo nieprzyjemnie. Wystarczy ze otworze przednia szybe i efekt znika ( inny przeplyw powietrza ) Czy to może mieć zwiazek z oponami ? łożyskiem ? - bo chyba normalne to nie jest - ew konstrukcja felg powoduje taki efekt ?

 

Walczył ktoś z czym takim ?. Jestem raczkującym w B5 więc nie wiem co się dzieje.

 

P.S> Dodam tylko, że obroty silnika nie mają na to wpływu - jak wezmę na luz efekt nie mija.

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem opony - efekt trzepotania powietrza przy otwartym oknie nie zniknął :(.

Czy to jakaś wada areodynamiczna karoserii kombi? czy jednak taki efekt może dawać łożysko

(spodziewałbym się ciągłego szumu/hałasu przy jego uszkodzeniu). Dodam że najwyraźniej słychać to przy ok 40-60km/h.

Czy ktoś z posiadaczy nadwozia kombi posiada "ciszę" przy otwartym np. tylnym prawym oknie ?

Pozwoliło by to mi utwierdzić się że jednak jest coś nie tak. :confused:

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję kotleta. Za bardzo nie wiedziałem w jakim temacie napisać bo to o co chcę zapytać pasuje również do innego ale...

 

U mnie również słychać szum przy dodawaniu gazu. Słyszalny tak od ~2tys obrotów. Na postoju i biegu jałowym nie słychać. Auto zbiera się normalnie, kopci jak to diesel tyci tyci, jak jest z braniem oleju nie wiem bo za krótko mam to auto. Jest wyciek na wysokości szybkozłączki w rurze która idzie do ic na dole przy kole kierowcy z przodu. Inne rury na pierwszy rzut oka są suche więc wstępnie sądzę iż są szczelne. Planuję wymienić uszczelkę i ten zacisk śmieszny w kształcie literki U bo czasem zostawiam plamkę po nocy. Mam pytanie czy ktoś miał podobne objawy szumienia przy cieknącym oleju z w/w rury ? Parę dni temu zdjąłem ją ale oleju w rurze nie zaobserwowałem - było wilgotno jedynie.

 

Czy powodem cieknącego oleju może być wyrobienie się (oprócz tych zaczepów w rurze) wejścia do ic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności