Skocz do zawartości
golden87

Aktualizacja oprogramowania MIB2 High, Odblokowanie Android Auto/Carplay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś próbował przywrócić wifi (tryb klienta) po aktualizacji do najnowszego MU1427? Czy vw usunęło tą funkcje na stałe wraz z aktualizacja firmware?? Aktualnie mogę wybrać w ustawieniach tylko "mobilny hotspot", w wersji MU0317 można było także odbierać wifi z telefonu. W sumie nie jest to tak potrzebna funkcja gdy ma się aktywny app connect ale jeśli "kiedyś" było to dlaczego ma być niedostępna? Mirrorlink też zniknął ale udało mi się przywrócić tą funkcje poprzez Car scanner pro. 

Edit:

Udało mi się przywrócić wifi klient, ja to zrobiłem za pomocą M.I.B (bez patcha), musimy wejść w zielone menu następnie mib i przechodzimy do zakładki network_configuration potem w wlan_activation i klikamy switch wlan on activate client mode i tu uwaga bo u mnie była ta opcja aktywna a wifi klient nie działał, trzeba po prostu kliknąć jeszcze raz następnie jednostka się zrestartuje i mam aktywny tryb client.

Także mirror link i wifi client można bez problemu przywrócić.

Jeszcze jedna rzecz która zauważyłem po aktualizacji to w ustawieniach audio zniknęła opcja wide i stereo (posiadam dynaudio) tak ma być czy to też trzeba sobie ręcznie przywrócić?

Edytowane przez luk1121
aktualizacja postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z racji tego, ze nie chcą mi się zaktualizować mapy ze strony VW, przez kartę SD ( na 94% wywala błąd,) to myślę ze warto zaktualizować oprogramowanie jednostki.

Na te chwile nie chce nic patchować, jedynie powygrywać najnowsze oficjalne oprogramowania, rozumiem, ze aktualizacja oprogramowania odbywa się legitnie i nie powinien wyskoczyć błąd B201A - Checking SVM?

Mam MHI2_ER_VWG13_P4512_2 na 5NA035043C, wg MIB helper najnowsza to: MHI2_ER_VWG13_K4525, niestety nie widzę nigdzie pośredniej MHI2_ER_VWG13_P4521, o której pisał @Freddie, czy można od razu instalować wersje 4525? 

Edytowane przez pyra666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd masz raczej pewny - będzie trzeba go usuwać. Legalne też to nie jest bo ten soft nie jest nigdzie oficjalnie dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pyra666 napisał:

Cześć,

Z racji tego, ze nie chcą mi się zaktualizować mapy ze strony VW, przez kartę SD ( na 94% wywala błąd,) to myślę ze warto zaktualizować oprogramowanie jednostki.

Na te chwile nie chce nic patchować, jedynie powygrywać najnowsze oficjalne oprogramowania, rozumiem, ze aktualizacja oprogramowania odbywa się legitnie i nie powinien wyskoczyć błąd B201A - Checking SVM?

Mam MHI2_ER_VWG13_P4512_2 na 5NA035043C, wg MIB helper najnowsza to: MHI2_ER_VWG13_K4525, niestety nie widzę nigdzie pośredniej MHI2_ER_VWG13_P4521, o której pisał @Freddie, czy można od razu instalować wersje 4525? 

Tak możesz od razu aktualizować do K4542. Po wgraniu nowego softu trzeba przejść procedurę zatwierdzenia zmian poprzez interfejs diagnostyczny, w przeciwnym razie błąd B201A zostanie zapisany w 5F na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pyra666

MHI2_ER_VWG13_4521_MU1367 jest dostępny na MIB Solution 

ale możesz też od razu wgrać 4525 All  in One zawierająca wszystkie poprzednie wersje (choć nie pamiętam teraz, czy nie wymagało to wyświetlacza  9,2 cala)

MIB.jpg

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem co oznaczał skrót AOL 😅 niestety pominąłem tą wersję pośrednią, może doinstaluje któregoś dnia tą all in one, zobaczymy czy będzie tam coś jeszcze.


BTW, błąd  b201a już był w pamięci, ale carscanner ma fajny skrypt, i radzi sobie z nim jednym kliknięciem. Ciekaw jestem czy teraz bez problemu zainstaluje się aktualizacja nawigacji. Jeśli chodzi o inne zmiany, to odnoszę wrażenie że CarPlay chodzi lepiej (korzystam z jakiejś wtyczki bezprzewodowej, i często przy łączeniu wyskakiwało info o przerwanym połączeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanko jak zaaktaulizuje do MST2_EU_SK_ZR_P0480T to mirror link się sam odblokuje itp?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności