Skocz do zawartości
golden87

Aktualizacja oprogramowania MIB2 High, Odblokowanie Android Auto/Carplay

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś ma poradnik jak zrobić update MIB2 do MIB2.5? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to trzeba mieć ten większy dotykowy panel żeby zrobić 2.5 że na obecnym nie da rady. Ale opinie są różne, niektórzy twierdzą że ten stary ekran i fizyczne przyciski są wygodniejsze.

Ale mimo wszystko w imię nauki też chętnie bym zobaczył jakiś tutorial, szukałem w necie ale mało informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2021 o 06:26, Major napisał:

jakie radio ? 

Delphi mam ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wersji oprogramowania, mam Discovery Pro MIB2,5 i czy wiecie może czy jest nowsze oprogramowanie do tego ? Zdjęcia wersji poniżej.

received_611479613257739.jpeg

received_4847605225327201.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1161 na 1367 na pewno można przejść (nie zrywa komunikatów z google na AA,tak jak miało to miejsce na 1161 na dwóch różnych smartfonach), czy coś jeszcze nowszego potem dali nie wiem.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chrismac88 Bez urazy, ale jak nie potrafisz odczytac tego co jest tam napisane i co jest troche oczywiste to nie wiem czy dobry pomysl zebys sam sie bral za aktualizacje . 

obraz.png

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Również przechodziłem drogę jak kolega @Zionx tzn 0199(moje) > 0343 > 0814 > 1187 > 1427

Człowiek grał mi przez VCDS'a Green menu. W momencie próby instalacji patcha MHI2_ER_VWG11_K3342_MU1427_PATCH wyskakuje taki komunikat jak w screenie.

Przez to w greenie mam podstawowe opcje czyli production -> itp.

 

Brak instalacji MIB'a. Totalnie nie mam pojęcia co się dzieje i jak to ugryźć. Po powrocie na wersję 1427 bez patched ponownie trzeba było doinstalowywać greena.

Czy ma ktoś wiedzę jak ten Kod Błędu 115 ogarnać? Wszystko robione w.g instrukcji :(

 

PS.

Data produkcji w.g dowodu to 07.05.2015

Radio Discover PRO aktualna wersja MHI2_ER_VWG11_K3342_MU1427

273246430_641572700271435_2078720069687960588_n.jpg

Edytowane przez milka007
dodanie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dacie produkcji wydaje mi się, że u Ciebie nie ma możliwości włączenia Android Auto

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Dla kogoś kto ma problem.

Udało się wgrać tylko trzeba było wgrać inną wersję mib, nieco starszą mob.2.8.5

Później poszło wszystko w.g instrukcji i mam :)

Ogromne dzięki za utworzenie instrukcji :) piekna prosta i przyjemna. Dograłem sobie jeszcze przy okazji najnowsze mapki, poi i nowe ikonki dla radia :D

Przy okazji odblokował się ekran sport z kw, przeciążeniem itp super sprawa

 

Jedyne co teraz zostaje to wymiana gniazda USB i AUX na nowsze które wspierałoby szybkie ładowanie bo jak podpiąłem s21+ Samsunga to wyskoczyło że ładowanie ponad 6 godzin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące MIB2 Delphi z roku modelowego 2018 (3Q0 035 864C)

W tej chwili firmware ma numer 867D

Na jakimś angielskojęzycznym forum wyczytałem, że dla tej wersji kolejność aktualizacji jest taka:  0842 → 0867 → 0870 → 0890 (0891 w UE) → 0876 → 0879, czyli wg tego najaktualniejszą wersją jest 0879. Na podanej przez kolegów stronie dostępne są takie paczki:

- MST2_EU_VW_P0879D_MU0879
- MST2_EU_VW_P0879D_MU0879-wTelnet

Którą z nich powinienem wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JanekM napisał:

- MST2_EU_VW_P0879D_MU0879

Jezeli aktulizaujesz zgodnie z poradnikiem to tą, tamta jest do robienia po Telnecie. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to 2015r to sprawdź, czy jednostka obsługuje AA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam odblokowane DM działa mi AA i CarPlay mam grenmenu czy dało by się dograć przez karte SD logo do Radio R-line ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym uzyskać potwierdzenie od osób zaznajomionych z tematem odnośnie braku możliwości aktualizacji mojej wersji oprogramowania, co "wygrzebałem" na jakimś niemieckim forum szukając aktualizacji do mojego softu.
Poniżej podpinam zdjęcie z wyświetlacza, ALE gdyby jednak tamten wpis o braku możliwości aktualizacji softu mijał się z prawdą to prosiłbym o wskazówki dot. aktualizacji/aktywacji Android Auto na moim sprzęcie, dziękuje!

 

1651661052373.thumb.jpg.5c20caf14dd2fcf1128c6b6f08dbeea4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje radio, to wersja bez dysku. Ten wątek dotyczy MIB2 High nie Standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z czego może wynikać fakt, że pod upgradzie do MIB2.5 nie działa BlueThink? (ani na wyświetlaczu ani na VC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem post, o videoporadnik nie mojego autorstwa, ale zgodny ze sztuką ;-) W filmiku robi to w Audi ale wszystko jest analogiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności