Skocz do zawartości
golden87

Aktualizacja oprogramowania MIB2 High, Odblokowanie Android Auto/Carplay

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź dokładną datę produkcji Twojego samochodu

wg strony VW :

Usługę App-Connect (MirrorLink, Apple CarPlay, Android Autoplay) można dokupić  i aktywować tylko w Samochodach Osobowych Volkswagen, produkowanych od 22 tyg./2015  z  fabrycznymi systemami: Composition Media 2. generacji i Discover Media 2. generacji, od roku modelowego 2016.

 

lub

Włącz w MIB tryb serwisowy według tego filmiku"  Youtube i sprawdź obsługiwane kody przez jednostkę

00060800 Apple CarPlay
00060900 Google Android Auto

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od daty produkcji do daty pierwszej rejestracji może minąć długi czas, sprawdź to co pisał Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko to. Ktoś mi chce to odblokować za 350 zł pytanie tylko czy jestem w stanie sam to zrobić czy nie

8A1F0F83-C304-41AF-A076-FBB473E90BC9.jpeg

Chyba nie zrobie nic sam bo podobno:

Karta sieciowa - niestety jednostka w schowku akceptuję tylko jedna- dlink dub e100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kudelka.robert napisał:

Mam tylko to. Ktoś mi chce to odblokować za 350 zł pytanie tylko czy jestem w stanie sam to zrobić czy nie

8A1F0F83-C304-41AF-A076-FBB473E90BC9.jpeg

Chyba nie zrobie nic sam bo podobno:

Karta sieciowa - niestety jednostka w schowku akceptuję tylko jedna- dlink dub e100

Ty masz chyba Mib2 standart a nie HIGH ;) ten poradnik dotyczy wersji high.

Napewno da sie odblokowac Twoj w "domowym zaciszu" ale potrzebujesz odpowiednio duzo cierpliwosci zeby znalezć potrzebne pliki i opis.
Z tego co sie orientuje można odblokowac przez SD bez posiadania adaptera wi-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, kudelka.robert napisał:

gdzie szukac:)?

 

tak to jest wersja nie high (bez karty sim)

Wersja high od standart rozni sie dyskiem twardym nie kartą sim...

Bez urazy ale jak masz problem samemu znalezc info jak odroznic high od standart to moze lepiej zaplac te 350 i daj zarobic tym wgrywaczom bo mozna tez bigosu narobic jak sie nie wie co sie klilka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2021 o 14:51, kudelka.robert napisał:

Podpowiesz jak?

we Wrocławiu pewien magik mi to ogarnął. Akurat miałem tą możliwość że do niego podjechałem. W niecałe 2h Android Auto było już odblokowane.

Wiem, że można mu też wysłać jednostkę...

PS ale to i tak sprawdź sobie port  USB w podłokietniku (fizycznie go podważ i wyjmij, zrób zdjęcie nr seryjnego oraz zdjęcie kabli) bo od tego zależeć będzie czy port obsłuży ci AA i wystarczy zakodować jednostkę radia czy też będziesz musiał ryć cały tunel i przeciągać nowy kabel z obsługą AA + dokupienie odpowiedniego portu USB.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a ma ktoś wiedzę w temacie portu USB który obsługuje AA? 

Ja posiadam 5Q0035726G. Ma dodatkowe przewody ale AA na nim nie zdziała. Z tego co się dowiedziałem to port z końcówką E obsługuje AA. Pytanie czy są jeszcze jakieś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do znawców tematu odnośnie aktualizacji.

Mam co prawda Discovery Media, ale pewnie zasady są podobne.

Moja jednostka to:
Numer części: 3Q0035846A
SW Train: MST_EU_VW_ZR_P0356T
Wersja oprogramowania: H28.28.81_STD2Nav_EU

  1. Czy w celu samej aktualizacji trzeba robić to w jakiejś konkretnej kolejności, czyli np. P0363T > P0367T > P0369T itd.? Czy można zrobić aktualizację od razu do P0369T, bezpośrednio na obecne P0356T?
  2. Gdzieś wyczytałem, że jeśli mam P03xxT, to maksymalna wersja również musi być z zakresu P03xxT. Czy to prawda? Czy to fałsz i można zainstalować, np. P0478T? (jeśli można to pytanie jak z kolejnością)
  3. Mam oryginalnie zainstalowane trochę kodów, czy po aktualizacji je stracę i potrzebna będzie jakaś ich nowa aktywacja?
  4. Gdzieś wyczytałem o jakiś blokadach po 8h łącznego użytkowania. Nie wiem czy te blokady też dotyczą samej aktualizacji oprogramowania, czy dopiero momentu jak się chce pogrzebać z kodami?
  5. Czy do samej aktualizacji oprogramowania potrzebny jest jakiś interfejs typu OBDEleven, czy wystarczy tylko karta SD? (jeśli potrzebny jest interfejs to w jakim celu?)
  6. Czy jest możliwe w jakiś sposób wykonanie backupu obecnej wersji z kodami itp., aby później przywrócić oryginał po instalacji wyższej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/23/2021 at 9:11 AM, shibby said:

@s3bek pomożesz koledze @kamillo890 ?? Bo kiedyś mi podsyłałeś taką rozpiskę...

Hej, @shibby @kamillo890, posiadam taką rozpiskę, jednak to są chyba kody nie samego portu USB, a pakietu ramka - usb - port aux.

 

5G0 035 222 E

AUX support

USB iOS (UI4) support

Standard Infotainment Unit (I8E) support

High Infotainment Unit (I8H) support

Android/MirrorLink support

5G0 035 222 F

AUX support

limited USB (UE4) support

Standard radio Gen2 (I8E) support

High Infotainment Unit (I8H) support

Android/MirrorLink support

5G0 035 222 H

AUX support

USB iOS (UI4) support

Standard radio Gen2 (I8E) support

Android/MirrorLink support

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@golden87

Mam pytanie do kolegów czy ktoś jest mi w stanie udostępnić M.I.B. bo link z ósmego punktu instrukcji nie działa. Radio mam już w wersji 1187

WhatsApp Image 2021-08-25 at 19.46.12.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2021 o 20:43, raduss napisał:

Mam pytanie do kolegów czy ktoś jest mi w stanie udostępnić M.I.B. bo link z ósmego punktu instrukcji nie działa. Radio mam już w wersji 1187

https://mibsolution.one/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem u siebie po aktualizacji (tylko aktualizacji bo AA miałem fabrycznie).
Zabrałem się za temat bo zamieniłem ekran na większy gdzie jest obecny przycisk App uruchamiający AndroidAuto. Zależało mi na tym ponieważ z AA korzystam intensywnie. 
Na starszym oprogramowaniu przycisk nie działa. 
Generalnie miałem wersję MHI2_ER_VWG11_S2158 i oprogramowanie jednostki głównej (MU) 1156.
Na podanej stronie najnowszy firmware do tego radia to: MHI2_ER_VWG11_K3342_MU1427. Po sprawdzeniu SupportedTrains okazało się, że nie mogę bezpośrednio zaktualizować do tej wersji lecz muszę przejść przez wersję: MHI2_ER_VWG11_P3301_MU0814. Co ciekawe ta wersja zrobiła mi downgrade MU z 1156 do 814. Myślałem, że instalator tego nie zrobi. Ostatnia paczka jednak podniosła MU do 1427.
Aktualizacja przebiegła sprawnie. Z widocznych różnic - radio uruchamia się szybciej. Naprawiono błąd pokrętła głośności. Wcześniej jeśli za szybko się nim ruszylo to radio nie reagowało. Teraz działa poprawnie. Zmieniły się grafiki, teraz podstawowa barwa to niebieski (wcześniej złoty/żółty). Zniknęła mi opcja podłączenia DM do Internetu za pomocą Wi-Fi (zawsze mogłem włączyć hot spota w telefonie). Teraz nie ma tej opcji. Pojawia się komunikat o konieczności montażu CarSticka. Co ciekawe karta Wi-Fi w DM wydaje się działać bo oprogramowanie umożliwia włączenie hot spota. 
Dzięki Panowie za udostępnienie plików i wskazówki odnośnie instalacji. 

Edit:
Po aktualizacji MirrorLink zostaje usunięty z listy aplikacji. Z tym, że jest to już przestażałe rozwiązanie i producenci uprzedzili o zaprzestaniu wsparcia.
Telefon który do tej pory używałem z AA w samochodzie, po aktualizacji DM przestał się łączyć. Następowało coś w rodzaju zerwania połaczenia. Rozwiązaniem było wejście w AA na telefonie, w Ustawienia, kolejno Samochody z połaczeniem, a następnie Zapomnij wszystkie samochody. 

Edytowane przez SeBa_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SeBa_ poszukaj w tej dodaktowej aplikacji (Mib Toolbox) takie zakladki Fix WiFi tam gdzies będzie i WIFI powinno wrocic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem tyle szczęścia, uwaliłem MIB ?

Zatrzymałem się na 14 punkcie, "wchodzimy do patch_ifs-root i klikamy Flash patched image". Jednostka zrobiła reboot'a ale teraz wisi tylko na logo VW. Później na chwilę pojawiają się stacje radiowe i przechodzi do opcji. Na opcjach wisi około 7-8 min  i robi reboot. Ekran w ogóle nie reaguje. Nie ma komunikacji z blokiem 5F. Kupiłem kartę d-link ale również nie mam komunikacji. 

 

WhatsApp Image 2021-09-15 at 11.10.38.jpeg

WhatsApp Image 2021-09-15 at 11.10.57.jpeg

WhatsApp Image 2021-09-15 at 11.11.16.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, raduss napisał:

Ekran w ogóle nie reaguje.

A możesz wejść do tego zielonego menu? Trzymajac menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności