Skocz do zawartości
golden87

Aktualizacja oprogramowania MIB2 High, Odblokowanie Android Auto/Carplay

Rekomendowane odpowiedzi

#androidauto #mib2high #update #firmware #patch #mib

PORADNIK STOSUJE SIĘ TYLKO DO MIB2 HIGH – WERSJA Z DYSKIEM!

UWAGA: Niniejsza instrukcja jest tylko i wyłącznie w celach edukacyjnych, autor nie ponosi ŻADNEJ odpowiedzialności za ewentualne „uceglenie” danej jednostki itd. Napisałem ją tylko i wyłącznie na bazie własnych doświadczeń. Wymaga również trochę własnej inicjatywy. Nie pomagam na PW.

Jeżeli ktoś ma pojęcie o komputerach/telefonach/flashowaniu itd. to może próbować działać z tym poradnikiem, jeśli natomiast nie masz żadnego pojęcia o komputerach lepiej powierz to specjalistom.

Napisałem ten poradnik za darmo, dla „idei” jeśli dzięki niemu zaoszędziłeś kilkaset złotych na wgrywaniu/odblokowywaniu tych funkcji, wpłać proszę choć kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych na dowolną organizację charytatywną np. WOŚP, PCK, czy jakiejś lokalne schronisko.

obraz.thumb.png.0be8aba8b9aae1680628347197cd0ba3.png

obraz.thumb.png.c952520b84f2e8689b90ad621467977a.png

@mkpol możesz przeniść ten temat do działu "Poradniki & Instrukcje"

 

Mib2High_AndroidAuto_CarPlay_etc.pdf

 

Przydatna stronka pomagająca wybrać wersje: http://mib-helper.com/

Edytowane przez golden87
  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik konkretny ?

Wprawdzie mam na pokładzie Android Auto, ale być może zaktualizuję sam soft bez dodatkowego "hackowania". Tak się składa, że mam tą samą wersję co autor czyli MHI2_ER_VWG11_S2125, choć jednostka trochę inna.

Obawiam się trochę aktualizacji, bo mam DynAudio a gdzieś czytałem, że mogą być z tym kłopoty.

 

EDIT:

Jednostka zaktualizowana (bez hackowania). Poszło sprawnie, DynAudio działa OK. Aktualna wersja jaką wgrałem datowana jest na 2018-09-27.

Co dziwne numer urządzenia zmienił literkę na końcu nr z F na D czyli się cofnął (rok temu ASO robiło akcję serwisową 91U9 i zmieniło z B na F)

 

Ważne info:

W poradniku kolegi brak informacji, że po podniesieniu wersji softu może wyskoczyć błąd B201A

U mnie na koniec upgradu pokazał się na navi komunikat: "Uruchomienie testera: Main Unit / porównanie wersji Akceptacja kodu błędu powoduje ponowne uruchomienie"

Po podłączeniu OBDEleven w module 5F jest wtedy wyżej wymieniony błąd. Należy użyć kalkulatora http://mib-helper.com/im-so-xory/ i wpisać nowe wartości

Procedura naprawy błędu jest szczegółowo opisana m.in na forum Golfa łącznie z filmikiem.

 

 

 

 

Szukam metody na odblokowanie (bez aktywnego już CarNet):

- pokazywania natężenia ruchu (traffic) na mapach volkswagenowskich (dane są podobno od TomTom) a widziałem już że ktoś to ma na forum zhackowane

- pobierania online okładek do albumów z serwisu Gracenote 

 

Edytowane przez Freddie
Dodatkowe info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego @Freddie,

Jest to opisane, tylko Ty nie patchowałeś dlatego wyskoczył Ci błąd, punkt 14 poradnika.

Wtedy odpowiednio sam patch "przeliczy" co trzeba i pozostaje zwykłe usunięcie błędu VCDS/OBD11.
W wypadku kiedy nie jest przeliczone przez patch, błąd powraca mimo skasowania i trzeba stosować metodę która opisałeś.

obraz.png.e191848d1e02e2473ffaffd404d48f09.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK  ?

Dzięki Twojemu poradnikowi zaryzykowałem i zrobiłem upgrade systemu. 

Czytałem wcześniej (google translatorem) to niemieckie forum, ale jakoś ciężko było się zdecydować na upgrade.

Dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po upgrade systemu do nowszej wersji użyłeś patcha z pliku ? i masz odblokowane wszystkie funkcje ? voice control,sport HMI,apple carplay itp 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej pisałem - nie patchowałem, bo większość tych funkcji miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dzunio76 napisał:

Czy po upgrade systemu do nowszej wersji użyłeś patcha z pliku ? i masz odblokowane wszystkie funkcje ? voice control,sport HMI,apple carplay itp 

Ja patchowałem android auto/car play, bo voice control, i sport HMI miałem, wszystko smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź spróbuję wkrótce zaktualizować.

Mam jeszcze jedno pytanie w obdeleven (zdiecie) pokazuje mi , że nowa wersja oprogramowania dla mojego passata to 1447 w tym katalogu znalazłem takowe ale z Seata ? Dla VW znalazłem tylko 1427 , może doradzisz którego użyć ??

IMG-4580.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzunio76 pokaz mi wersje z poziomu radia tak jak jest w poradniku a nie obd11

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzunio76Powiem Ci szczerze ze nie do końca rozumiem kolejności i możliwość (który można na który wgrywać, na pewno doczytałem ze ten początek SW Train musi być ten sam tj. MHI2_ER_VWG11xxxx) aktualizacji tych softów, sam szukałem po swoim firmwarze właśnie na tym niemieckim forum i akurat ktoś pytał o taki jak mój i dlatego zwiększałem wersję bo do tamtej nie było patcha, do Twojej jest patch więc może zrób tym patchem  i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja doszedłem po poczytaniu tego niemieckiego forum:

Po ściągnięciu danego Firmware wypakujemy plik metainfo2.txt.  Szukamy lini "SupportedTrains" i tam jest opisana ścieżka kolejnych wersji updatów by dojść do tej wypakowanej. Jeśli ktoś ma starą wersję, to musi przejść przez tzw kroki pośrednie, czyli po kolei podnosić wersje wg tego opisu.

 

Przykładowo:

- wypakowany zapis z Firmware MHI2_ER_VWG11_K3342_MU1427.7z    SupportedTrains = "MHI2_ER_VWG11_P3250*,MHI2_ER_VWG11_P3301*,MHI2_ER_VWG11_K3332*,MHI2_ER_VWG11_K3342*"

 

@dzunio76 teraz masz dość wysoką wersję  MHI2_ER_VWG11_K3332_MU1187 więc z tego wynika, że możesz od razu updatować do MHI2_ER_VWG11_K3342_MU1427.7z

Oczywiście wszystko na własną odpowiedzialność ?

 

 

Edytowane przez Freddie
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie ta aktualizacja

ALE:

1.Mam auto z początku 2015 z firmware jak na zdjęciu

2. Nie mogę na tym forum z DE znaleźć kolejności aktualizacji wersji. Ktoś podpowie? Podlinkuje?

3. Nie wiem czy się u mnie da się to zrobić, jak czytałem w innym temacie nie da się w autach wyprodukowanych w 2015r przed jakimś tygodniem produkcji "aktywować" android auto. A ja właśnie mam auto z samego początku 2015. Pytanie da się czy się nie da?

20210718_201018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2021 o 17:55, Kur2 napisał:

Korci mnie ta aktualizacja

ALE:

1.Mam auto z początku 2015 z firmware jak na zdjęciu

Miałem dokładnie takie samo firmware jak u Ciebie.

2. Nie mogę na tym forum z DE znaleźć kolejności aktualizacji wersji. Ktoś podpowie? Podlinkuje?

Postępuj z aktualizacją dokładnie jak opisał u siebie autor wątku. 

3. Nie wiem czy się u mnie da się to zrobić, jak czytałem w innym temacie nie da się w autach wyprodukowanych w 2015r przed jakimś tygodniem produkcji "aktywować" android auto. A ja właśnie mam auto z samego początku 2015. Pytanie da się czy się nie da?

Mam nową szatę graficzną radia, android auto się pojawiało (dokładnie app-connect) ale po podłączeniu telefonu nic się nie dzieje. Telefon w innym aucie łączy się bez problemu. Auto grudzień 2014 więc może nie działa dla tego jak mówisz. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzaliście port USB? On ma mieć dodatkowe przewody pod AA. U mnie dla przykładu jest port który AA obsługuje ale Apple Car już nie. Inny znajomy musiał wymieniać port USB bo miał taki który w ogóle AA nie obsługiwał.

Druga sprawa to jeżeli faktycznie z racji rocznika AA u was nie ruszy to Mirror Link i AppleCar powinny działać.

 

Ja mam auto zakupione w listopadzie 2015 i udało się AA odblokować (tyle że ja miałem DM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także mam DM.

Przed aktualizacją po podłączeniu telefonu pod do portu USB telefon został wykrywany przez mirror link. Teraz po podłączeniu działa tylko ładowanie, brak komunikatu "odczyt USB" jak ustawie transfer danych. Nie sprawdzałem ile kabli ma mój port USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zrobiłem tak aktywowałem patchem app Connect w styczniu teraz zaktualizowałem jednostkę z mib 2 na mib 2,5 czyli soft z tej poliftowej jednostki 2017 roku 

I po tej aktualizacji zauważyłem. Ze mam szare wifi w ustawieniach chciałem wgrać plik od wifi przez aktualizacje i jednostka mi się zwiesiła na ekranie ..AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA URZĄDZENIE JESCZE NIE GOTOWE MOŻE TO ZAJAC DO 10 MINUT  i wyłączam zapłon a to dalej świeci musiałem odłączyć całkiem jednostkę bo się nie chciała wyłączyć nawet restart guzikiem na wyłączonym zapłonie  nie pomaga , Ma ktoś jakiś pomysł bo chce wrzucić cały system na kartę i wgrać ale nie mogę Dos się do trybu serwisowego przeszukałem cała aplikacje obd eleven żeby wymusić aktualizacje czy instalacje nic nie ma wiem że można to zrobić adapterem USB UART RS232 ale jestem w de w pl będę za 3 tygodnie a do pracy słabo się jeździ bez muzyki 20 km w jedną stronę ?

received_4343329822379522.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś coś ostro nakręcić... bo po pierwsze...

Zaktualizowany MIB2 do MIB2.5 nie powinien wyświetlać obrazu na wyswietlaczu od MIB2....

Po drugie, jest opcja w patchu "Fix Wi-Fi" podejrzewam ze to rozwiazauje ten problem.

Nie wiem jaki miales soft co dokladnie robiles, ale znam conajmniej kilka osob ktore skorzystalo z tego poradnika i smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam

czy ta jednostke da sie zrobic?? Apple car play i app connect??

8DF2F860-9A87-4CB8-9B30-B7172948AC3B.jpeg

E5B96F9C-8354-4F3C-9096-2F64F369083B.jpeg

A7C90751-3E42-451D-AB90-8C5BCA9161C2.jpeg

W dniu 26.07.2021 o 09:40, shibby napisał:

a sprawdzaliście port USB? On ma mieć dodatkowe przewody pod AA. U mnie dla przykładu jest port który AA obsługuje ale Apple Car już nie. Inny znajomy musiał wymieniać port USB bo miał taki który w ogóle AA nie obsługiwał.

Druga sprawa to jeżeli faktycznie z racji rocznika AA u was nie ruszy to Mirror Link i AppleCar powinny działać.

 

Ja mam auto zakupione w listopadzie 2015 i udało się AA odblokować (tyle że ja miałem DM)

Podpowiesz jak?

chodzi mi glownie o mirror link mam taka jednostke auto z 2015 bez karty sim

95A09465-5316-456F-AF9D-5B4B0314FD5A.jpeg

41DF3388-A492-45F0-BFA9-9FF67A40BC8C.jpeg

C45E3701-270D-419B-B68A-2426796C042C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności