Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Ciągle mnie to nurtuje, więc opiszę pokrótce sytuację: w moim Passacie B8 FL było dokładane Webasto.

W tym celu musiał być zmieniony panel HVAC (Heating Ventilation and Air Conditioning), czyli pokrętełka:

image.thumb.png.c70a24d7b5cacf8983ea1dda8563586b.png

I teraz tak: w moim aucie jest filtr AirCare, grzane siedzenia i teraz też Webasto. Mam wstawiony panel 5G0907044EC.

Wszystko działa, poza jedną rzeczą - otóż na ekranie infotaiment, brakuje tego trybu AUTO klimatyzacji:

image.thumb.png.14cc018d9fca3983039ab7d8be685868.png

Oryginalnie był. Oraz, brakuje "Climate modes" (pomimo kodowania, oryginalnie było!) - zdjęcie poglądowe z netu:

image.png.9ac6efbe3245360356762c98dff4c8cd.png

Z Allegro widzę, że są jeszcze panele: 5G0907044CK, 5G0907044BH (też mają klawisz Webasto i grzane siedzenia) - czy ktoś z dostępem do ETKA mógłbym mi powiedzieć czym one się różnią?

Moje auto to MY2020 R-Line Edition, jeśli coś jeszcze potrzeba, piszcie. Nie daje mi spokoju to ;-)

Aa zapomniałem dodać, ze tylny panel klimy też był dokładany i jest wkodowany - da się sterować nim i 3 strefa działa. Mogę też blokować ten panel z poziomu infotaiment (np. przed dziećmi).

Ponoć to kwestia firmware, ale na pewno da się zamówić auto z tym wszystkim i nawet jeśli nie będzie "Climate modes" czyli siły nawiewu to na 100% musi być możliwość wybrania AUTO także z infotaiment.

Nie jest to u mnie duży kłopot, bo przycisk AUTO jest fizyczny, a i tak ciągle jeżdżę w tym trybie. Dociekam tylko czemu mi to poznikało  

 

Edycja: pierwsze zdjęcie jest z mojego auta, drugie jest z netu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę u siebie panel też wymieniałem ,celem montażu webasto , ale widze jeden problem ty masz inne menu w mib ponieważ wersja 2020my nie ma już panelu klimy w tylu konsoli dla pasażerów na tylnej ławce i to trzeba uwzględnić w poszukiwaniu numeru w etka , być może tylko kwestia kodowania , ponieważ po montażu nowego panelu miałem w radiu  ikonę grzanej kierownicy pomimo tego że takiego przycisku na panelu nie było.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz do golfa 7 dokładałem panel z manuala na Auto, kupiłem byle jaki bez grzanych stołków za 40zł , i jest 

kodowanie  starego jakie było ?

kodowanie nowego jakie jest ?

 

numery paneli z etki nie mówią wiele, nie zamieniały się  tez jakoś w rocznikach czy cos takiego

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, twinsen napisał:

Hejka. Ciągle mnie to nurtuje, więc opiszę pokrótce sytuację: w moim Passacie B8 FL było dokładane Webasto.

W tym celu musiał być zmieniony panel HVAC (Heating Ventilation and Air Conditioning), czyli pokrętełka:

image.thumb.png.c70a24d7b5cacf8983ea1dda8563586b.png

I teraz tak: w moim aucie jest filtr AirCare, grzane siedzenia i teraz też Webasto. Mam wstawiony panel 5G0907044EC.

Wszystko działa, poza jedną rzeczą - otóż na ekranie infotaiment, brakuje tego trybu AUTO klimatyzacji:

image.thumb.png.14cc018d9fca3983039ab7d8be685868.png

Oryginalnie był. Oraz, brakuje "Climate modes" (pomimo kodowania, oryginalnie było!) - zdjęcie poglądowe z netu:

image.png.9ac6efbe3245360356762c98dff4c8cd.png

Z Allegro widzę, że są jeszcze panele: 5G0907044CK, 5G0907044BH (też mają klawisz Webasto i grzane siedzenia) - czy ktoś z dostępem do ETKA mógłbym mi powiedzieć czym one się różnią?

Moje auto to MY2020 R-Line Edition, jeśli coś jeszcze potrzeba, piszcie. Nie daje mi spokoju to ;-)

Aa zapomniałem dodać, ze tylny panel klimy też był dokładany i jest wkodowany - da się sterować nim i 3 strefa działa. Mogę też blokować ten panel z poziomu infotaiment (np. przed dziećmi).

Ponoć to kwestia firmware, ale na pewno da się zamówić auto z tym wszystkim i nawet jeśli nie będzie "Climate modes" czyli siły nawiewu to na 100% musi być możliwość wybrania AUTO także z infotaiment.

Nie jest to u mnie duży kłopot, bo przycisk AUTO jest fizyczny, a i tak ciągle jeżdżę w tym trybie. Dociekam tylko czemu mi to poznikało  

 

Edycja: pierwsze zdjęcie jest z mojego auta, drugie jest z netu. 

Proszę.

20210623_122750.jpg

20210623_122626.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marek3 napisał:

Proszę.

 

A możesz przez OBD11 zaczytać jaki to sterownik? (Info w Climate Control).

I jakie jest kodowanie w tym module, oraz w Multimedia w adaptacjach "Vehicle_function_list BAP" oraz "Vehicle menu operation".

Byłbym wdzięczny :)

Edytowane przez twinsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, twinsen napisał:

 

A możesz przez OBD11 zaczytać jaki to sterownik? (Info w Climate Control).

I jakie jest kodowanie w tym module, oraz w Multimedia w adaptacjach "Vehicle_function_list BAP" oraz "Vehicle menu operation".

Byłbym wdzięczny :)

Niestety nie mam obd 11 , (miałem i nie bylem z niego zadowolony) ,odczytałem vcds .

Pamiętaj tylko że panel mam do wersji z wentylacją foteli , pod twoje auto trzeba dopasować indywidualnie , panele różnią się funkcjami klimatronika i zmianami w rocznikach produkcji , prawdopodobnie oprogramowaniem.

Ja mam auto z początku produkcji i w sterowniku 5F w adaptacjach nie mam tej opcji o którą pytasz ,znalazłem podobne tylko.

 

20210623_184406.jpg

20210623_184547.jpg

 

 

20210623_185036_compress72.jpg

Edytowane przez Marek3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@twinsen, wieczorem postaram się posprawdzać te sterowniki pod kątem kodów PR i dam znać.

BTW. Gdzie dokładałeś webasto i jaki koszt na gotowo?

 

EDIT:

Sprawdziłem kody PR i nie ma rozgraniczenia na funkcję "AIR CARE". Z tego co odszukałem to dla samochodów produkowanych między listopadem 2019 a lipcem 2020 i klimy trój-strefowej powinien być użyty moduł 5G0907044FK (TSI i TDI) lub 5GE907044BE (GTE) (nie patrzyłem na inne modele z VW)

EDIT2:

Moduł z końcówką EC, był stosowany w Passatach między sierpniem 2014 a lipcem 2019

Moduł z końcówką ET, był stosowany w Passatach między sierpniem 2019 a listopadem 2019

Moduł z końcówką FK, był stosowany w Passatach między listopadem 2019 a lipcem 2020

Jak ktoś chce dodatkowo dokładać fotele wentylowane (PR:4D3) to musi szukać modułów EB / ES / FJ (lata produkcji jak wyżej)

Edytowane przez Deo
korekta i uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2021 o 13:32, Deo napisał:

Sorry za taki cytat ale z komórki nie umiem odpisać bez tego. Cena to było 5 tys.

 

Czy numery jakie wymieniłeś to są panele w wersji z Webasto jak rozumiem?

A te trzy kolejne to z fotelami i też Webasto?

Na sieci znajduję 5G0907044FK i jest napisane Arteon/Golf. Rozumiem że Passat też. Pozostaje kwestia zdobycia takiego, na Allegro nie ma. Da się zamówić taki nowy jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO bez problemu zamówisz taki jak potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aso koszt 2800 zł musisz poszukać nieco głębiej niż na all... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawnie wyznaczyć miesiąc produkcji auta? Na niektórych plastikach jest 07.2019, na niektórych 08.2019, na nalepkach na kablach jest 08.2019. Z VIN wynika tylko 2019. Z jednej strony jeśli to lipiec to mam mieć panel EC. Jeśli jednak sierpień, to ET...

Edytowane przez twinsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj vin ,zobaczę jaki miesiąc produkcji masz  , części mogą mieć starszą datę produkcji ,bo przecież zanim auto złożą to muszą mieć części zamówione u podwykonawców .Podaj co chcesz ( webasto itd.)  dołożyć do tej klimy i co już masz to sprawdzę numer panela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2021 o 21:42, Marek3 napisał:

Podaj vin ,zobaczę jaki miesiąc produkcji masz  , części mogą mieć starszą datę produkcji ,bo przecież zanim auto złożą to muszą mieć części zamówione u podwykonawców .Podaj co chcesz ( webasto itd.)  dołożyć do tej klimy i co już masz to sprawdzę numer panela...

VIN: WVWZZZ3CZLE032432 , dołożono Webasto (Eldar) - jest panel EC. 

Zastanawiałem się jeszcze, że może dlatego te opcje mi poznikały, ponieważ VAG nie wypuścił takiej konfiguracji w ogóle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2021 o 10:34, twinsen napisał:

VIN: WVWZZZ3CZLE032432 , dołożono Webasto (Eldar) - jest panel EC. 

Zastanawiałem się jeszcze, że może dlatego te opcje mi poznikały, ponieważ VAG nie wypuścił takiej konfiguracji w ogóle? 

Data produkcji auta to 09/2019 , prawidłowy numer panela powinien być 5g0907044et  ,(webasto ,podgrzewane fotele)

Natomiast ec było stosowane między 08/2014-07/2019 , czy to coś zmienia w twoim przypadku to nie wiem , trzeba byłoby jeszcze sprawdzić  kodowania /adaptacje ,jak są ok ,to inny panel podłączyć na próbę może jest jakiś problem z software tej potestowej części. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło :) Wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja panelu 5GE907044ET nic nie dała, ba - nawet zniknęło sterowanie tyłem i mimo kodowania nie chciało się pokazać. Wróciłem do EC.

Ktoś, coś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności