Skocz do zawartości
losarek666

CC 2.0 TSI rzucił palenie na ciepło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem tutaj nowy, a więc wypadało by się przywitać, witam więc wszystkich ponownie.

Od trzech tygodni mam problem z moim CC, mianowicie nie chce odpalić na ciepłym silniku, w trakcie jazdy żadnych problemów takich jak szarpanie, dławienie, brak mocy, itp., zużycie paliwa na poziomie takim jak przed wystąpieniem problemu. 

Na początek zapalił się "check engine", po podłączeniu do kompa pokazał on zwarcie w pompie paliwa (tej w zbiorniku), no i się zaczęło. Pompa wymieniona, po przejechaniu około 600 km, auto zgasło na parkingu na autostradzie, udało się je uruchomić po całkowitym ostygnięciu, dalej jechało normalnie. Po powrocie do kraju trafiło do mechanika, który stwierdził, że to czujnik temp., nic to nie dało, następnym pomysłem była pompa wys. ciśnienia lub listwa wtryskiwaczy, do wymiany nie doszło, bo auto po dwóch tygodniach mu zabrałem. Kolejny mechanik wymyślił czujnik położenia wału, pompę vacum, lub pompę wys. ciśnienia. 

 

Im bardziej zagłębiam się w temat tym więcej przyczyn znajduję i okazuje się że może to być wszystko, albo pierdoła typu uszczelka albo jakaś gruba robota za grubą kasę.

Może ktoś z was zetknął się z takim problemem, albo może ma pomysł jak go rozwiązać...

 

Pozdrawiam i dzięki z góry za podpowiedzi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto już działa. Dla potomności: "wymieniacz' wymienił pompę paliwa, ale nieprawidłowo - coś z wężykiem powrotu, pompa podobno dawała max paliwa na pompę wysokiego ciśnienia, a ta w odpowiedzi na niefrasobliwość "wymieniacza" odmówiła współpracy w takich warunkach i umarła, wymiana pompy wys. ciśnienia i ponowny, prawidłowy, montaż pompy paliwa rozwiązał problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności