Skocz do zawartości
shibby

Skrzypienie w układzie wentylacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od pewnego czasu borykam się z problemem skrzypienia dochodzącego gdzieś z okolic deski rozdzielczej. Codziennie wyjeżdżając do pracy (auto w garażu podziemnym) słychać kilkukrotnie to skrzypienie. Ustaje ono po kilku minutach. Nasiliło się ono odkąd zacząłem używać klimę.

Zauważyłem, że z rana to skrzypienie jestem w stanie wywołać wciskając przycisk obiegu zamkniętego, stąd jestem pewien, że chodzi o coś związanego z układem wentylacji. Oto krótki filmik by zobrazować problem (tylko dajcie sobie proszę głośność na maxa).

Na początku słychać skrzypienie zaraz po odpaleniu auta rano. Mniej więcej od połowy filmiku zaczynać wciskać przycisk od obiegu zamkniętego.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i podpowie jak sobie z nim poradzić?

Pozdrawiam

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któraś z klap klimatronika skrzypi , to prawie normalne w tym modelu , ale jak chcesz to można nasmarować ,lecz dostęp jest mocno utrudniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś sugestia jak się do tego zabrać? Od wnęki radia? Od podszybia? gdzieś od spodu? Mam nadzieję, że nie trzeba demontować całej deski rozdzielczej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontować schowek strona prawa, wymontować półkę pod deską strona lewa , włączać poszczególne przyciski klimatronika , aby zidentyfikować która klapa trzeszczy.

Klapa jest wykonana z plastiku na brzegach klapy jest guma która trze o wewnętrzne ściany kanału nadmuchu i słychać trzeszczenie .

Jak jest dostęp do klapy można spróbować nasmarować .

Identyczne skrzypienie słyszałem u siebie podczas wykonywania kalibracji silniniczków gdy klapy na max się zamykały i otwierały .Ale podczas normalnej eksploatacji mam cicho  .

Edytowane przez Marek3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności