Skocz do zawartości
Kur2

Dynaudio wymiana głośnika tweetera w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa następująca w drzwiach kierowcy nie działa głośniczek tweeter. Kable dobre niestety głośnik umarł. Czy ktoś wie jak go wymienić? Rozebrałem boczek drzwi i boje sie szarpać dalej. Nie wiem czy da się wymienić sam głośnik czy trzeba razem z maskownicą. Z tego co widziałem to nie ma żadnych śrubek by zdemontować sam głośnik. Wygląda na to że są 3 miejsca w których jesp przyklejony na stałe. Czy ktoś miał z tymi głośniczkami już styczność. Wiem że są na nim numery 3g0 035 411b. Vcds wywala błąd tupu " przerwany obwód głośnika"

20210603_143632.jpg

20210603_143623.jpg

20210603_143616.jpg

20210603_143612.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego co widzę na zajęciach to on wychodź w drugą stronę. Musisz chyba zdjąć maskownice od drugiej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz zdemontować listę ozdobną w której głośnik jest zamontowany, ponieważ ten nie wychodzi w kierunku kabiny tylko przeciwnym a jak widać na zdjęciach jest tam plastik na którym boczek wspiera się na drzwiach i on uniemożliwia jego wyciągnięcie.

Odkręcić wszystkie torxy którymi przymocowana jest listwa, następnie wydaje mi się, że trzeba ją wypchnąć z metalowych zatrzasków, a na sam koniec przesunąć ok 2cm do przodu lub tyłu pojazdu (nie pamiętam już) aby zwolnić ją z uchwytu.

Jak już będziesz miał ją w rękach musisz usunąć 3 zgrzewy na których jest zamontowany jest sprawca zamieszania.

Jest trochę z tym zabawy. Uważaj, nie porysuj sobie listwy. Zacznij od odpięcia kabli od podświetlania. Nad klamką jest przezroczysty plastik - światłowód. Musisz go również zdemontować na początku. Uważaj, łatwo go połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się. Z Chin głośniczek 2 miesiące szedł. Mysłałem, że będzie chiński a tu oryginał dynaudio. Dzięki SeBa_ za instrukcje. Wymieniony i działa. Montowany na zgrzewy hehe...

20210718_122527.jpg

20210718_122031.jpg

20210718_121942.jpg

20210718_121729.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności