Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Napiszę po raz n-ty to co inni już mówili i OSTRZEGAM wszystkich przed montażem jakichkolwiek innych poduszek silnika w passacie B5 niż oryginalne. Wiem coś o tym bo posiadam trzy takie auta i w każdym zdarzyła się wymiana (oczywiście za każdym razem skusiłem się na nowy zamiennik, bo przecież za drogo) i przypomniało mi się powiedzenie że "chytry dwa razy traci" bo po wymianie w dwóch dieslach AHU zaczął się dramat, silnikiem już nie szarpało przy gaszeniu ale dudnienie wewnątrz auta było takie że traktor chyba jest cichszy, to samo w b5fl z silnikiem BGW po wymianie tylko jednej poduszki sytuacja analogiczna. Podsumowując, musiałem dwa razy zapłacić za montaż-demontaż, straciłem pieniądze za nowe zamienniki i po wkręceniu oryginałów auto jak nowe, żadnych wibracji i dudnienia nie słychać. Dodam że wszystkie te super zamienniki to były febi, więc z czystym sumieniem ODRADZAM ten zakup, to pieniądze wyrzucone w błoto.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komus sie sprzyda ta informacja 

Dzwoniłem do VW dziś

Poduszka prawa do Passata B5FL 1.9 AVF nr :

Prawa poducha nr  AD0 199 379 AE         511zl
Lewa poducha nr  :   AD0 199 382 AE         650zl?

96867512_2907200779387062_8168375911150780416_o.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2020 o 13:36, gwiazda111 napisał:

Może komus sie sprzyda ta informacja 

Dzwoniłem do VW dziś

Poduszka prawa do Passata B5FL 1.9 AVF nr :

Prawa poducha nr  AD0 199 379 AE         511zl
Lewa poducha nr  :   AD0 199 382 AE         650zl?

96867512_2907200779387062_8168375911150780416_o.jpg

A ja kupiłem w tygodniu poduchy też do 1.9 TDI AVF i te numery są trochę inne 

IMG_20200517_030346.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamintowałem Corteco, nie wiedząc wcześniej że trzeba oryginały, wcześniej miałem Febi, nie byłi najgorzej. Po montażu Corteco stał się dramat, dziwny rezonans w środku, straszne wibracje auta, szarpie silnikiem przy odpalaniu i gaszeniu. Poduszki w kartonikach Corteco, po wyjęciu żadnych oznaczeń. Po co robić i sprzedawać takie gó..o ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie poduszek silnika. Z lektury forum można wysnuć wnioski, że między lewa (8D0 199 379 ) i prawa (8D0 199 382 ) poduszką nie ma tak naprawdę różnicy. Różnią się tylko cena wynikającą z faktu, iż prawa ma dodatkowo osłonę, którą można śmiało wymienić podczas wymiany. Zamierzam wymienić prawa poduszkę, ale chcę kupić oryginalną, używaną i tu zaczynają się schody odnośnie końcowych oznaczeń literowych. Spotkałem się z następującymi oznaczeniami:

Lewa 8D0 199 379 J, G, AQ , A,L

Prawa 8D0 199 382 AC, AE, AR, AP, M, K, G, J, E.

Niektórzy forumowicze radzą aby do diesla nie dawać poduszek używanych z silników benzynowych. Pytania :

1. Czy ktoś wie, które litery są od diesla, a które od benzynowych ?

2. Czy ktoś montował do diesla używane poduszki od silników benzynowych i jak to wypadło ?

3. Najczęściej do nabycia są używane poduszki o literze końcowej L, ale z tego co się zdążyłem zorientować to L było z poduszek silników benzynowych.

4. AC,AE,AR,M – silnik diesla ?

5. J,E, L – silnik benzyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem poduszki silnika na oryg, poduszki skrzyni takze wymienione i dalej sa drgania na budzie, co to moze byc dalej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pawel m napisał:

wymienilem poduszki silnika na oryg, poduszki skrzyni takze wymienione i dalej sa drgania na budzie, co to moze byc dalej? 

U mnie też walczę z delikatnym drganiem. Pomogły delikatnie podniesione obroty. Ale delikatne drganie nadal jest. B5 chyba już tak ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zużyte koło dwumasowe

Mocowanie wydechu

Łącznik elastyczny wydechu

Źle pracujące pompowtryskiwacze 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim b5fl AVF praca silnika zmieniła się bardzo po przestawieniu wałka rozrządu. 

Niby temat dziwny ale silnik pracował dużo gładziej i nie niosło dudnienia po budzie.

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z tymi drganiami bo wydacie 5000zł a dalej będzie drgać :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie o poduszkach skrzyni biegów, one są bardzo istotne pod kątem drgań. Piszę to ku przestrodze, że może ktoś zobaczył, że te jego wyglądają dobrze, a ogólnie nie są tak ważne jak silnikowe i je pomija. A może nawet napisze, że są wymienione :)

teoretycznie powodów drgań może być mnóstwo, ale praktycznie na nowych, dobrych poduchach, dobrze działający silnik nie będzie na tyle wibrował, żeby było go czuć na budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2021 o 10:42, thez napisał:

Tylko pamiętajcie o poduszkach skrzyni biegów, one są bardzo istotne pod kątem drgań. Piszę to ku przestrodze, że może ktoś zobaczył, że te jego wyglądają dobrze, a ogólnie nie są tak ważne jak silnikowe i je pomija. A może nawet napisze, że są wymienione :)

teoretycznie powodów drgań może być mnóstwo, ale praktycznie na nowych, dobrych poduchach, dobrze działający silnik nie będzie na tyle wibrował, żeby było go czuć na budzie.

tak zostaly wymienione takze pod skrzynia poduszki, dzis wyczyscilem egr i tak jakby mniejsze sa drgania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niestety, uciazliwe szukanie przed Tobą :) na szybko zobacz sobie korekty wtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaly spr i jest ok. po delikatnym dodaniu gazu drgania znikaja, moze to któraś rolka? a przez zapieczona turbine cos takiego moze byc?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, pawel m napisał:

zostaly spr i jest ok. po delikatnym dodaniu gazu drgania znikaja, moze to któraś rolka? a przez zapieczona turbine cos takiego moze byc?? 

Podnieś delikatnie obroty kompem i będzie spokój :) skoro po delikatnym dodaniu gazu przestaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. dzis sciagalem wydech i bez niego ani drgnie auto wiec lacznik elast do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pawel m napisał:

witam. dzis sciagalem wydech i bez niego ani drgnie auto wiec lacznik elast do wymiany

Odkręciłeś razem z łącznikiem i zostawiłeś sam kolektor tylko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecilem przy turbinie i zapalilem auto. zero drgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pawel m napisał:

odkrecilem przy turbinie i zapalilem auto. zero drgan

Dzięki.  Zrobię też tak. Bo tej jednej rzeczy nie zrobiłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a odnośnie kata i tego łącznika. U mnie z kata dochodzi dzwonienie, i ta plecionka nie dość, że jest taka króciutka to jest do wymiany bo spaliny z niej walą. Znalazłem taki zestaw na allegro

https://allegro.pl/oferta/katalizator-tlumik-vw-passat-1-9-tdi-awx-avf-11247353898

montował to ktoś u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności