Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nowy to juz wcześniej sprawdzałem. Chodziło mi o to czy przy wymianie odboju mechanik nie poluzowal śrub żeby silnik sie ułożył. Skoro to podstawowa procedura.

Śruby te tylko od poduszki lewej i prawej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jak jest ustawiony odbój. Ma miec troche luzu z dolu i z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim jak jest ustawiony odbój. Ma miec troche luzu z dolu i z góry

 

dokładnie tak, ma być na środku, z żadnej ze stron ma nie dotykać do obudowy.

Skoro silnik rwie do góry to jest niewłaściwie zamontowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Ja ma niby wszystko dobrze ustawione a silnik sie podnosi przy ruszaniu. Odboj sie poprostu cos poddaje. Moze kwestia taka ile sie ma poddawac ale kto to wie. Ustawić trzeba - to nie jest zaden problem jak sie ma kanał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, nie mam kanału a chętnie bym pogrzebał. Bo jak sam nie zrobisz to nie bedziesz miał.. Wiec zaprowadze do innego mechanika i zobaczymy co on powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy zaznaczone tuleje/poduszki (numer 27) na sankach da się wymienić? Jeśli tak czy trzeba demontować całe sankii użyć prasy czy istnieje jakiś prostszy sposób? Numer OEM: 8D0399415D

 

Screenshot 2017-07-16 23-07-46.jpg

Edytowane przez kornjed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Kilka dni temu odkryłem całkowicie oryginalne poduszki pod skrzynie w bardzo dobrej cenie. Są to części sygnowane nazwą Borsehung. W pudełkach znajdują się oryginalne części ze startymi oznaczeniami VW/OOOO.

Poduszki są sprzedawane przez sklep na allegro (nazwa użytkownika - dueros)

http://allegro.pl/nowa-poduszka-skrzyni-biegow-lewa-skoda-superb-i-i6405605897.html

http://allegro.pl/poduszka-skrzyni-biegow-vw-passat-b5-fl-8d0399151r-i6405582387.html

Lewa poduszka pasuje P&P, natomiast prawa dedykowana jest do automatów (8D0399151R). Oczywiście można ją zamontować pod manualną skrzynią, ale nie osiągniemy w ten sposób 100% komfortu płynącego z użycia ori poduszek. Poduszki pod manual różnią się jedną literą - 8D0399151J.

Poniżej przedstawiam zdjęcia porównawcze. Poduszka Borsehung oznaczona jest jako B, ori - jako O.

Po podniesieniu gumowej osłony od razu widać czym różnią się poduchy. Poduszka pod automat ma wysokie bloki gumowe na obwodzie, natomiast ta pod manual posiada dylatację 3.5mm między metalowym rdzeniem a blokami. Po obciążeniu poduszki centralna tuleja nieco się w niej zapada, ale nie na tyle, by oprzeć się o gumowe opory - dzięki temu znakomicie tłumi wszelkie wibracje. Dopiero przy zwiększonym obciążeniu  np. przy ruszaniu dochodzi do oparcia się o gumowe bloczki. Poduszka od automatu od razu "siedzi" na bloczkach, przez co przenosi więcej wibracji jeśli zostanie użyta z ręczną skrzynią.

Żeby przystosować poduszkę z automatu do manuala - należy wyciąć nożykiem nadmiar gumy - z każdego bloczka obcinamy 3-4mm gumy. Wszystko pokazałem na zdjęciach.

Wrażenia po montażu : komfort taki sam jak na oryginalnych poduszkach z ASO. Bez porównania z Lemforderem i Corteco.

 

 

20171021_124918.jpg

20171021_124936.jpg

20171021_125013.jpg

20171021_125142.jpg

20171021_200005.jpg

Edytowane przez AndrzejP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 20:46, roku66 napisał:

witam.czy wymieniał ktoś poduszkkę przednią silnika.

chodzi mi o tą na dole ,przy chłodnicy.

potrzebny warsztat,czy da radę samemu jakoś ugryźć ten temat.

Ja wymieniłem 30min temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniałem kilka dni temu. Musiałem odkręcić poduszki główne i podnieść silnik - inaczej nie wyciągnąłbym odboju.

Polecam zakup odboju w ASO - cena około 30zł. Oryginalna mięciutka guma jest nie do zastąpienia.

 

Jeżeli już mówimy o tym "odbijaku" - bardzo ważna jest regulacja aluminiowej ramki przykręconej do silnika. Instrukcja serwisowa mówi wyraźnie, że należy poluzować śruby, pozwolić ramce na swobodnie zsunięcie się i oparcie na odboju, następnie dokręcamy śruby.

Dotychczas zawsze ustawiałem ramkę tak, aby odbój nie dotykał jej z żadnej strony. Teraz ustawiłem jak VW prawi i o dziwo w aucie wibracje istotnie zmniejszyły się!

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdiagnowano u mnie uszkodzone poduszki silnika . Chcę je wymienić. 

Opcja nr 1 używane, mam ofertę już. Po ważeniu wyszło że jedna waży 630 g A druga 698 g. Sprzedający twierdzi że silnik na tych poduszkach nie drgal i nie było z nimi kłopotu. 

Opcja 2 nowe lemforder w przystępnej cenie. 

Decydować się na którąś opcje(z informacji które doczytałem to waga sprawnych ok 750 g)  czy szukać dalej sprawnych używek? 

Edytowane przez bipop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawna poduszka używana waży ok 750 g i tylko takich szukaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie kup sobie lemfordera. To będzie kara za Twoje lenistwo i nieprzeczytanie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. mam silnik benzynowy 1.6 AHL 100KM 8V 1998  B5 (3B) kombi przed liftem i mechanik stwierdził uszkodzoną poduszkę przednią pod silnikiem czyli przy chłodnicy. Mam problem taki że podczas zmiany biegów po puszczeniu sprzęgła czuć szarpnięcie przód-tył,  spuszczenie nogi z pedału gazu też szarpnięcie. Na drążku skrzyni biegów czuć każde zmianę biegów i szarpnięcia podczas ściągania nogi z gazu. Jest to bardzo przykre. Zawieszenie wymienione to nie tu problem (sprawdzone na stacji diagnostycznej)..

Gdzie znajdę poradnik jak wymienić tą poduszkę? Jaka jest procedura? Czy trzeba ją jakoś wyregulować?

Jaką poduszkę najlepiej kupić w motoryzacyjnym?

Edytowane przez 8850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko masz opisane 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kownas19: Czytam wątek ale w większości tego tematu sprawa dotyczy diesli, ten silnik wygląda inaczej i ma inne poduszki, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć odnośnie silnika benzynowego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten odbojnik z przodu ma mieć taki luz ? Ta guma sypie sie w rekach... wiec i tak ja wymienie ale chce waszej opinii

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem ten gumowy odbojnik Febiego za 17zł i wymieniłem w godzine czasu. Wystarczyło podeprzeć silnik, odkręcić 3 śruby od mocowania odbojnika, następnie podnieść silnik na tyle aby nie urwać poduszek silnika i aby wyciągnąć oraz wsadzić mocowanie i nowy odbojnik. Stary odbojnik rozsypany całkowicie cały latał w mocowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pomoże ktoś potrzebuję info nr katalogowe wszystkich poduszek silnika i skrzyni biegów

silnik ANB skrzynia EVH

dziękuję za pomoc

 

a tak przy okazji występuję u mnie objaw stukania, pukania nie wiem jak to opisać pojawia się to tylko przy dłuższej jeździe autem czyli jak się rozgrzeje

w momencie hamowania lub energicznego ruszania, nigdy jak auto jest "zimne"

podejrzewam że jakiś element się nagrzewa i traci swoje właściwości robi się luźniejszy...

zawieszenie wyeliminowane na 99%

co mi jeszcze przychodzi do głowy to któraś poducha na silniku lub skrzyni

czy ktoś może jeszcze coś podpowiedzieć ?

Edytowane przez utasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić po są dwie podkładki na górnym mocowaniu poduszki od strony kolektora ssacego? Do nowych poduszek tez mam je założyć? Od strony wydechu nic takiego nie było. I w nowych też nie ma takich podkładek? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Silnik 2.0 azm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być - w etce pokazują te podkładki na schemacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności