Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w afn nie miałem żadnych podkładek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    A jeśli przy montażu nie założy się tej jednej podkładki na poduche czy jak to się zwie to co grozi lub co może być nie tak?

Podkładki kolego muszą być, nie dla ozdoby siedza tam fabrycznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koledzy proszę o pomoc. Prośba dotyczy poduszek silnika. Miałem drgania auta od poduszek silnika. Zanim przeczytałem posty na forum, mechanik wymienił mi poduszki na nowe FEBI. Teraz wiem już ze to lipa. Zakupiłem oryginalne "używki" na allegro i problem mam taki ze jak odpalam na zimno, jest ok, jadę jest ok, natomiast jak się zagrzeje to na obrotach biegu jałowego drży w aucie. Teraz mam pytanie: Mechanik nie założył na prawa poduszkę tej gumy ochronnej, czy może być tak ze poduszka się zagrzewa od temperatury tłumika i silnika i zaczyna drżeć w aucie? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Dodam jeszcze ze jak miałem te nieszczęsne FEBI na wolnych obrotach była cisza, natomiast dalej działa się masakra. Tutaj odwrotnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)
    Koledzy proszę o pomoc. Prośba dotyczy poduszek silnika. Miałem drgania auta od poduszek silnika. Zanim przeczytałem posty na forum, mechanik wymienił mi poduszki na nowe FEBI. Teraz wiem już ze to lipa. Zakupiłem oryginalne "używki" na allegro i problem mam taki ze jak odpalam na zimno, jest ok, jadę jest ok, natomiast jak się zagrzeje to na obrotach biegu jałowego drży w aucie. Teraz mam pytanie: Mechanik nie założył na prawa poduszkę tej gumy ochronnej, czy może być tak ze poduszka się zagrzewa od temperatury tłumika i silnika i zaczyna drżeć w aucie? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Dodam jeszcze ze jak miałem te nieszczęsne FEBI na wolnych obrotach była cisza, natomiast dalej działa się masakra. Tutaj odwrotnie.

Kupiłeś używki to co się dziwisz.......kup ori z ASO to zapomnisz o wszelkich "drgawkach" budy na wieki.

Osłona nie ma tu nic do tego.

Temat wałkowany miliony razy, że tylko AVON rozwiązuje wszystkie problemy, a że drogo? no cóż......

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To wytlumacz mi dlaczego drgania pojawiaja sie tylko gdy nagrzeje sie auto. Kolega mial podobny problem, kupil uzywki i ma swiety sspokoj. Ale dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    To wytlumacz mi dlaczego drgania pojawiaja sie tylko gdy nagrzeje sie auto.

Bo są wylane. A kolega długo na używkach nie polata.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, proszę o pomoc, mam mocne wibracje silnikia 1,9 AFN, poduszki silnika wymieniłem na Lemforder, pod skrzynią mam febi oraz całe nowe zawieszenie, drga mi kierownica, cały kokpit, z resztą słychać na filmie, dwumasa? https://www.youtube.com/watch?v=1hZOV6s8rBc w załączeniu link do filmu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wina nieoryginalnych poduszek pod silnikiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Wina nieoryginalnych poduszek pod silnikiem.

Mówili mi, że Lemfordery są dobre, czyli co zamawiać z ASO? Wczesniej miałem SWAg, było to samo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powtarzane X razy - kup poduszki AVON i będziesz miał spokój.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ok, jutro pojade do servisu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

38 stron tego tematu, prawie 800 postów i wciąż na okrągło padają pytania jakie poduchy no jakie bo mi trzęsie! A wysil się jeden z drugim i poczytaj kilka czy kilkanaście stron, bo po to istnieje to forum aby CZYTAĆ i wszystko będzie jasne: tylko serwis i AVON!

Ręce opadają:wmorde

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ,

mam pytanie może ktoś zna odpowiedz ?

czy poduszka pod silnikiem w pasku przed liftem z silnikiem 1.8T w automacie to skrzynia jest połączona poduszką z silnikiem czy osobno jest poduszka na skrzynie i silnik ? , dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobne pod silnik i skrzynie w manualu na bank a automat to musisz czekać na inne info.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W automacje osobno silnik i osobno skrzynia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Podzielę się z zacnym gronem swoimi przygodami z poduszkami silnikowymi . Jak u większości z Was przyszedł czas na wymianę owych .

Objawy szarpanie przy gaszeniu i zapalaniu silnika . Dwumas wymieniony ,pompki logi ok . Znajomy mechanik wymienił na Febi i

się zaczęło . Gaszenie i zapalanie bajka ,ale jazda nie daj Panie Boże . Jak Ursus c-360 . Poczytałem Nasze forum i po radach kolegi -

waga pod pachę i na szroty . Niezły mieli ubaw jak zobaczyli kolesia z wagą kuchenną po zakup poduszek . Przewaliłem chyba ze 30 szt po czym znalazłem 2 które odpowiadały kryteriom . Ważyły obie po 760 i na wygląd cacy ,guma nie popękana i olek wewnątrz nie chlupał. Te z czujnikami też pasują . Zapłaciłem po 50 zł za sztukę i do roboty . Wymiana zajęła mi ze 3 godz -sam chciałem się przekonać ile to roboty . Najgorzej idzie z ta pod turbiną -ale się da .Przy czym ,przy lewarkowaniu do góry uwaga na koło wentylatora ,u mnie minęło obudowę ledwo ledwo -troszkę odgiąłem wkrętakiem i było ok . Pomogło też zdjęcie węża od turbo do intercoolera ,troszku miejsca więcej na manewrowanie -jest bardzo przesrane bo ciasno . Po wsunięciu poduszek i lekkim przyłapaniu nakrętek

odpalenie , zgaszenie i dokręcamy . No i nadszedł ten moment ,przejażdżka i.......jak by mi kto w kieszeń nasrał -nic nie trzęsie ,

Żadnych wibracji i nic więcej dodać . Podsumowując Panowie tylko oryginały AVON w zależności od portfela nowe lub dobre używki

,wyszukane .Zobaczymy ile polatają . Jak padną to i tak będzie lepszy komfort jak na nowych wszelkiego rodzaju pseudo poduchach .

Sam tego doświadczyłem i mogę się podzielić swym doświadczeniem .

Edytowane przez marcincenti77

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo tylko AVON ma patent na VAG-a:hyhy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ Up możesz rozwinąć temat odnośnie wagi kuchennej i poduszki?

- - - - - aktualizacja - - - - -

@ Marcincenti77możesz rozwinąć temat odnośnie wagi kuchennej i poduszki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    odnośnie wagi kuchennej i poduszki

Sprawna poduszka waży ok. 760g i po to kolega użył wagi kuchennej:mlask

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otóż to . I to najpewniejsza metoda zakupu -nie przeze mnie wymyślona ,ale przez jednego z Naszych . Trzeba by jakąś gorzałkę mu postawić za to .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta