Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem ori prawą bo tylko ona wyeliminowała mi drgania budyprawa.jpg

Lewa może być lema albo corteco ale pod warunkiem że masz takąlewa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8D0199382AN a 8D0199379AQ to są dwie jednakowe poduszki ? Różnią się tylko tą osłoną? Osłonę przełożyłbym ze starej. Czyli dwie poduszki za 700 zł a nie za 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, kilka osób na forum twierdzi że nie ma różnicy między lewą a prawą, że różnią się tylko tą osłoną która występuje na prawej...inni twierdzą że jest różnica, a mianowicie w twardości tej prawej bo większa siła nacisku jest właśnie na niej z racji tego że silnik jest pochylony na prawą stronę.

Jaka jest prawda to chyba tylko producent wie:D

Ja nie ryzykowałem dla paru zł i kupiłem lewą i prawą aby nie mieć potem problemów z ewentualnymi wibracjami silnika.

Wybór należy do Ciebie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie ryzykowałem dla paru zł i kupiłem lewą i prawą aby nie mieć potem problemów z ewentualnymi wibracjami silnika.

Wybór należy do Ciebie

Osobiście skłaniałbym się do tego, że są identyczne, ale również nie ryzykowałem i zakupiłem prawą i lewą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma dane ten odbój przy chłodnicy? Chodzi mi o nr. katalogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie ma dane ten odbój przy chłodnicy? Chodzi mi o nr. Katalogowy.

 

8d0199339p (f)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na forum od ponad roku czemu ***** nie moge zalozyc swojego tematu jak mam problem do c***a ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem na forum od ponad roku czemu ***** nie moge zalozyc swojego tematu jak mam problem do c***a ....

Myślę że za chwilę dostaniesz bana albo dostaniesz odpowiedź że na forum są opisane wszelkiego rodzaju bolączki tylko musisz studiować miłą lekturę i dopniesz swego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zdementować plotki na temat różnic pomiędzy lewą przednią, a prawą przednią poduszką silnika w 1.9TDI (AWX/AVF). Są identyczne!! Po zdjęciu gumowej osłony z prawej poduszki ukazuje się ten sam numer jak na lewej poduszce. Oczywiście mowa o oryginałach AVON made by England. Nie ma żadnej różnicy, więc po co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem na forum od ponad roku czemu ***** nie moge zalozyc swojego tematu jak mam problem do c***a ....

 

 

Bo Tępy Jestes i nie umiesz czytac hahahahahaha Przeczytaj sobie regulamin tępaku hahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zdementować plotki na temat różnic pomiędzy lewą przednią, a prawą przednią poduszką silnika w 1.9TDI (AWX/AVF). Są identyczne!! Po zdjęciu gumowej osłony z prawej poduszki ukazuje się ten sam numer jak na lewej poduszce. Oczywiście mowa o oryginałach AVON made by England. Nie ma żadnej różnicy, więc po co przepłacać.

Podobne spostrzeżenia przedstawiłem w swoim poście :)

http://forum.vw-passat.pl/threads/9441-Wymiana-poduszek-silnika?p=2115394&viewfull=1#post2115394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienić ten przedni odbój? Trzeba ściągać zderzak by był łatwiejszy odstęp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poluzowałem poduchy silnika i lewarkiem podniosłem go do góry, dzięki temu można zdjąć tę osłonę odboju i wymienić go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powracając do tematu tez chciałbym sie grzecznie dowiedzieć jak wymienic ten przedni odbój zawieszenia silnika o który zadał pytanie kolega @ZyWiecki

Edytowane przez Łysy
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powracając do tematu tez chciałbym sie grzecznie dowiedzieć jak wymienic ten przedni odbój zawieszenia silnika o który zadał pytanie kolega @ZyWiecki

 

tak jak kolega Marek napisał.

troszkę trzeba się namęczyć, ale się da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym potwierdzić powyższe wypowiedzi kolegów: jeśli wymieniać poduszki to wyłącznie na oryginały. Ostatnio wymieniłem dwie poduszki pod silnikiem na Lemfordera. Oczywiście brak żadnych oznaczeń, Made in China ale pudełko Lemfordera :D. Po wymianie: dziwne wibracje silnika oraz niespotykane dotychczas (wylana prawa poduszka) wibracje kierownicy na biegu jałowym, 450 zł w plecy. Ponadto dodam, że zaufany mechanik stwierdził: bierz w ciemno Lemfordera.

Zakupiłem zatem używane, oryginalne poduszki firmy AVON (zakup kontrolowany przez wagę kuchenną) i po problemie :D. W wyniku całej operacji mam zbędne, nowe poduszki Lemfordera.

Edytowane przez Antek33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowym oczekiwaniu na poduszki Avon wraz z odbojem wydałem 900 zł. Montaż w tym tygodniu i miejmy nadzieje że będzie o wiele lepiej.

 

20160516_105232.jpg

Przy okazji zakupy robione u http://forum.vw-passat.pl/members/41148-icegoranet

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podwoiłeś wartość samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zostały zamontowane nowe poduchy pod silnik, kompletny rozrząd itp i auto od razu odżyło. Całkiem inna jazda, budą nie telepie. Stare poduchy mam jak coś. Nie wydawajcie kasy na zamienniki bo to bez sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na automedze po 60zl/szt tez nie ma żadnych niepokojących objawów ani wibracji kiery itp... Jezdze na nich juz rok. Ale niektore podroby rzeczywiście sa wykonane tak ze strach brać w rękę.:)

Co do różnicy lewa/prawa, mogę potwierdzić ze u mnie ori tez mialy Obie te same NR (w sensie na obu jest nr lewej i prawej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności