Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

To ta rurka gdzie powinna sie znajdowac co powinno byc do niej podlaczone.

 

Co do drgan to wykluczyl bys poduszki silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klapę gaszącą można sprawdzić, poduszki też, PD pod kompa podpiąć, do tego jeszcze dwumas dochodzi co też drgania może powodować, łącznik rury elastyczny może być kaput , zatem wszystko do zdiagnozowania , na odległość nikt nic nie wykluczy.

 

Tyle w temacie, zresztą temat jest o poduszkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drgań to u mnie pada dwumas, przy przyspieszaniu jest też specyficzny dźwięk jakby coś pod maską w rezonans wpadalo.

Edytowane przez kubek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do problemu to powiem ,że nadal istnieje. Sprawdziłem wydech i żadna tam rura nie uderza o podwozie to byłoby zbyt banalne aby tego nie zauważyć. Dokonałem wymiany elastycznego łącznika ale to nie pomogło. Samochód nadal ma dudnienie i wibracje przy 1000 obrotów i w przedziale od 1500 do 2100 z tym ze najbardziej przy 2100 obrotów. Wibracje i dudnienie występują zarówno na postoju jak i w czasie jazdy. Ręce opadają bo gdzie się nie zwrócę o pomoc to nie potrafią tego zdiagnozować. Mam wrażenie im bardziej dłubią w wozie tym bardziej mu to nie służy. Dzisiaj zrobiłem diagnozę silnika tym VAG w serwisie wynik 16684 P0300 035 rozpoznanie nieregularne zapłony sporadyczna , 16688 P0304 035 cylinder 4 rozpoznanie nieregularne zapłony sporadyczna. Osiem dni wcześniej testowali prace silnika w czasie jazdy urządzeniem Gutman pod tym kątem ale żadnych usterek nie zarejstrował polecili sprawdzić jeszcze na VAGu bo bardziej dokładny CO UCZYNIŁEM Z WYNIKIEM JAKI WYŻEJ PRZEPISAŁEM. Za trzy dni mam ponownie dokonać sprawdzenia zapisu usterek tym VaG. Dodam ,że przed tymi pomiarami wymieniłem wszystkie cewki zapłonowe na nowe Beru , wszystkie świece , przepływomierz oryginalny nowy. Te wibracje i dudnienie na początku kojarzyłem z tym wypadaniem zapłonu ale przeprowadzone testy tego nie potwierdziły. Bo samochód wibruje dudni a podłączone urządzenia nie wyłapują wówczas tego wypadania. Podejrzany jest ten cały zestaw sprzęgła docisku i dwumasu który wymieniłem w sierpniu. Tak jak pisałem zaraz po jego wymianie zauważyłem , że silnik pracuje jakby miał sportowy tłumik. Za dwa dni poczułem pierwsze wibracje . Obecnie są coraz silniejsze i odczuwalne. Aczkolwiek dwa razy miałem sytuacje , że bez przyczyny jakby zanikły by ponownie się pojawić. Pierwszy raz zanikło to jak przejechałem się wozem tak ze 180 km na godzinę. Na bank do wymiany jest napinacz łańcucha wałków rozrządu bo czasami go słychać ale raz słychać i to wyraźnie raz wcale. Czasami już mam tak dość ,że myślę kupić nowy wóz ale szkoda bo go lubię poza tym nie zrobię świństwa i komuś nie sprzedam go z taką usterką. Tak więc dalej walczę nie tylko z problemem ale i serwisami. Liczę na Waszą pomoc bo już nie raz się przydała.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

może trochę jasniej co to jest ta klapa gasząca. Poza tym jak zdiagnozować ten dwumas . Może być żłe wywarzony moż emieć zle ustawiony znacznik który podaje impulsy na czujnik. Byłem w tu i tu i w serwise i jakoś nikt nie potrafi tego zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapa gaszące jest w dieslu. Może faktycznie coś nie tak zrobili ci ze sprzęgłem przy wymianie, kilku mechaniorów powiedziało mi że dwumas się odpowiednio ustawia (wyważa) inni że nic takiego się nie robi i bądź tu mądry. Ale skoro te problemy pojawiły ci się po wymianie sprzęgła to jednak tutaj był szukał winnego.

 

Sprawdź jeszcze raz vagiem czy powtarzają się błędy z tymi zapłonami jeśli tak to może to być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości wziąłem na szrocie poduszki (widać że oryginalne) i co zonk dalej to samo przy puszczeniu gazu lub dodaniu walniecie jak i było tak i jest. Zaczynam się zastanawiać czy to aby na pewno puduchy. I tak jak kolega marecki3575 wspomniał silnik faktycznie poszedł do góry, oparł się na aluminiowym odboju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ile jeszcze kupisz poduch na szrocie?? czy Ty uważasz że dostaniesz tam dobre i sprawne?? wykup wszystkie i dalej zastanawiaj się czy to faktycznie poduchy....albo po prostu (jak chcesz jeździć tym autem jeszcze długo) to zainwestuj w końcu w nowe raz i w końcu zaśniesz jak dziecko w ciepłym łóżeczku:D

Ja wiem że to nie jest mały wydatek, ale ludzie nie wszystko da się zrobić tanio i dobrze i najmniejszym kosztem, a jak kogoś nie stać aby utrzymać auto które posiada, to trzeba zmienić na takie na jakie będzie stać utrzymać.

 

Przedstawiłem Ci na swoim przykładzie jak to wygląda, a Ty zrobisz jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przeraża mnie fakt, że mogę wydać prawie 1 tyś i nie koniecznie to będzie to. Jeżeli mam możliwość sprawdzenia praktycznie za darmo, aby się upewnić to moim zdaniem nie jest to jakieś głupie. Wywalić tysiaka praktycznie w błoto wydaje mi się, że to jest dopiero głupota.

 

Ale tak jak mówisz pewnie będzie oryginał i kropka. A więc "Drogi święty Mikołaju":lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ja po różnych kombinacjach z poduszkami dziś zamówiłem poduszki silnika w aso cena niemała bo równe 1000zł ale wiem że będę miał spokój na lata,u mnie też trochę trzęsło budą i wymieniałem różne używki ale to nie to .jak kupowałem używki to gość mówił że do 130km idzie taka sama jak do 110km ale wiem że to nieprawda .każda poduszka jest dedykowana do danego auta .moje zamówione poduszki mają dwie ceny,jedna kosztuje 450zł a druga 550zł,myślałem że ta większa cena to przez to że na jednej jest osłona ale gość w serwisie powiedział że to są poduszki bez osłony ,osłona to swoją drogą,tak wiec od strony turbo jest droższa bo ma inny skład gumy i oleju tak powiedział gość z aso,jak wymienię to dam znać jaki efekt.pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek będziesz miał spokój na lata, na przyszłość zapraszam jednak po ori poduszki do nas :)) taniej będzie zdecydowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie ja po różnych kombinacjach z poduszkami dziś zamówiłem poduszki silnika w aso cena niemała bo równe 1000zł ale wiem że będę miał spokój na lata,u mnie też trochę trzęsło budą i wymieniałem różne używki ale to nie to .jak kupowałem używki to gość mówił że do 130km idzie taka sama jak do 110km ale wiem że to nieprawda .każda poduszka jest dedykowana do danego auta .moje zamówione poduszki mają dwie ceny,jedna kosztuje 450zł a druga 550zł,myślałem że ta większa cena to przez to że na jednej jest osłona ale gość w serwisie powiedział że to są poduszki bez osłony ,osłona to swoją drogą,tak wiec od strony turbo jest droższa bo ma inny skład gumy i oleju tak powiedział gość z aso,jak wymienię to dam znać jaki efekt.pozdro.

Wszystkie poduszki do 1.9 PD sa takie same, bez względu na to czy to 101 czy 131PS. Nieco przepłaciłeś, bo można mieć nówki oryginały sporo taniej. Jedna jest z osłoną druga bez, więc albo sprzedawca coś zamieszał albo nie wie o czym mówi...

http://forum.vw-passat.pl/threads/9441-Wymiana-poduszek-silnika?p=2115394&viewfull=1#post2115394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elemenateur po ile dostane u ciebie bo jeszcze bedzie potrzebny mi jeszcze jeden komplet,mam nadzieję że mówisz o avon.pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w passacie takiego problemu nie mam ale w innym aucie (benzyna 1.4) owszem. Nie zawsze winą drgań oraz rezonansu są poduszki. Być może pośrednio tak ale nie zawsze wymiana poduszki nawet na 100% oryginał rozwiąże problem w całości. Wymieniłem tam wszystkie poduszki i bez zmian. Mechanik stwierdził, że muszę kupić oryginały i tak też zrobiłem. Rezonans mam do dziś dnia. Gdzie szukać przyczyny? Wszystko sprawdzone, a wibracje czuć na desce rozdzielczej, na pedałach i fotelach...

 

Temat poduszek czasem jest dość ciężki i nie zawsze sama wymiana rozwiązuję sprawę. Mi się na razie znudziły jazdy po mechanikach bo każdy twierdzi, że wszystko jest ok ale żaden nie ma "czasu" tego sprawdzić. Mi się wydaje, że na poduszkach powstały jakieś naprężenia i nawet po ich wymianie któraś z nich jest naprężona i dlatego przenosi wibracje. Muszę znaleźć kogoś kto przysiądzie nad tym chwilkę i sprawdzi różne ostawienia. Być może trzeba zastosować jakiś dystans lub rozwiercić mocowania poduszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem silnik poprostu drży bo np ma problemy z zaworami czy coś i mocowanie się z poduchami nic nie zmieni. Mocowanie tłumika tez jest ważne

.. np stare sztywne gumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie przed zakupem poduszek sprawdziłem cały silnik pod komputerem i wiem że pompowtryski są ok kąt zapłonu jest ok reszta też,cały wydech i wieszaki ok a łącznik elastyczny jest wymieniony na nowy,dwumasa nowa tak wiec umnie raczej wina poduszek,jedna się poci.pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM jestem po wymianie poduszek orginal avon jest super,nic niedrży ,jest cisza ,tylko ori.umnie napoczątku miały kosztować 1000 zł,ale jak odbierałem to gość w serwisie dał mi 10% rabatu i wyszło 900 zawsze coś.POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam b5 99r z AFN mam mozliwosc przełożenia poduszek silnika z b5fl 130km , czy te poduszki beeda pasowac do mojego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.getem.pl/ korzystał ktoś z tego sklepu ? Sprzedają oryginalne produkty? Bo mam zamiar jutro zamówić u nich poduchy pod silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.getem.pl/ korzystał ktoś z tego sklepu ? Sprzedają oryginalne produkty? Bo mam zamiar jutro zamówić u nich poduchy pod silnik.

 

Ja korzystałem, brałem poduchy, mają dobre ceny i oczywiście oryginały:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Jutro również biorę się za zamawianie.

Pod skrzynie od razu zamawiać oryginały? 400 zł za 2 sztuki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności