Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Wymieniłem 3 dni temu obie poduszki pod silnikiem i jedną pod skrzynią tą od strony pasażera (choć nie musiałem bo była dobra) i teraz na wolnych obrotach tak wibruje całym samochodem że aż mi oczy latają, a na starych poduszkach tego nie było. Czy to skutek, że kupiłem najtańsze poduszki ale niemieckie (jakieś), czy może to inny rodzaj powinien tych poduszek być bo: w ASO mechanik powiedział, że są w AFN typowe gumowe poduchy a w serwisie ten co sprzedaje części powiedział, że są tam gumowo-olejowe i teraz nie wiem co robić? wymienić na lepsze gumowe czy szukać gumowo-olejowych?

 

 

 

AndrzejP4

Odnośnie wagi - są jakieś małe różnice między masą poszczególnych nowych egzemplarzy, ale z grubsza chodzi o to, żeby poduszka ważyła co najmniej 740g , a w środku nie chlupał olej (uwaga na poduszki, z których olej wyleciał! - ważą po 650g, a oleju nie słychać!!!)

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/9441-Wymiana-poduszek-silnika?p=2115306&viewfull=1#post2115306

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/9441-Wymiana-poduszek-silnika?p=2115394&viewfull=1#post2115394

I tyle w temacie selekcji poduszek na szrocie.

 

 

 

marcincenti77

Podzielę się z zacnym gronem swoimi przygodami z poduszkami silnikowymi . Jak u większości z Was przyszedł czas na wymianę owych .

Objawy szarpanie przy gaszeniu i zapalaniu silnika . Dwumas wymieniony ,pompki logi ok . Znajomy mechanik wymienił na Febi i

się zaczęło . Gaszenie i zapalanie bajka ,ale jazda nie daj Panie Boże . Jak Ursus c-360 . Poczytałem Nasze forum i po radach kolegi -

waga pod pachę i na szroty . Niezły mieli ubaw jak zobaczyli kolesia z wagą kuchenną po zakup poduszek . Przewaliłem chyba ze 30 szt po czym znalazłem 2 które odpowiadały kryteriom . Ważyły obie po 760 i na wygląd cacy ,guma nie popękana i olek wewnątrz nie chlupał. Te z czujnikami też pasują . Zapłaciłem po 50 zł za sztukę i do roboty . Wymiana zajęła mi ze 3 godz -sam chciałem się przekonać ile to roboty . Najgorzej idzie z ta pod turbiną -ale się da .Przy czym ,przy lewarkowaniu do góry uwaga na koło wentylatora ,u mnie minęło obudowę ledwo ledwo -troszkę odgiąłem wkrętakiem i było ok . Pomogło też zdjęcie węża od turbo do intercoolera ,troszku miejsca więcej na manewrowanie -jest bardzo przesrane bo ciasno . Po wsunięciu poduszek i lekkim przyłapaniu nakrętek

odpalenie , zgaszenie i dokręcamy . No i nadszedł ten moment ,przejażdżka i.......jak by mi kto w kieszeń nasrał -nic nie trzęsie ,

Zadnych wibracji i nic więcej dodać . Podsumowując Panowie tylko oryginały AVON w zależności od portwela nowe lub dobre używki

,wyszukane .Zobaczymy ile polatają . Jak padną to i tak będzie lepszy komfort jak na nowych wszelkiego rodzaju pseudo poduchach .

Sam tego doświadczyłem i mogę się podzielić swym doświadczeniem .

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Na najtańszych poduszkach to ten typ tak ma. Kupuje się orginalne poduszki olejowe lub firmowane przez Lemfoerdera wtedy jest efekt taki jak należy.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli u mnie powinny być jednak olejowe? to sie nie szczypać tylko oryginał ? koszt w salonie to: 230zł i 320zł czyli spora różnica między zamiennikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No niestety ale w parze ze sporą różnicą cenową idzie też spora różnica jakościowa.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. to trzeba zacisnąć pasa i wymienić. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wymieniłem poduszki na kolejne tym razem na firmę FEBI i drgania ustały na wolnych obrotach a są znowu w przedziale 1100-1900 obr/min i to porządne. Fakt, że nie ruszałem znowu tej przy skrzyni prawej może ona tym razem nie tłumi. Brak juz pomysłów i jadę do ASO w czwartek po świętach a tam.... uszczupli mnie z około 800zł, ale co tam jak już przez pół roku dołożyłem 6000zł :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz w ASO są takie fachurki że szkoda gadać, poszukaj lepiej dobrego mechaniora a drgania wcale nie muszą być spowodowane nieoryginalnymi poduchami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie!! :hurra: Wymieniłem na 3 pare poduszek pod silnikiem tym razem w ASO i o dziwo przestało wibrować koszty też były nie małe. Mechanicy wcześniejsi zarzekali sie, że to nie poduszki bo ileż można, tylko wydech lub coś innego. Jednak żadne FEBI czy coś.. Teraz muszę reklamować resztę poduszek między innymi u tego słynnego Darka ciekawe jak podejdą do tego choć mam kwity od serwisu, że były jednak wadliwe. J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu brać orginalne poduszki, przecież odpowiedzi już udzielił HHa

Zamienniki to zamienniki wiadomo cena jest inna ale i jakość wyrobu, i nie znaczy to wcale że coś jest wadliwe tylko jest wykonane z innego materiału i to właśnie ma duże znaczenie dla pewnych właściwości akurat w tym przypadku.

 

Poza różnicą cenową oraz idącą przy tym jakością wyrobów jestem ciekaw jak wygląda kwit z ASO i teoria o wadliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwit z ASO wygląda normalnie: poprosiłem ich o to, żeby mi napisali coś świadczące o tym, że jednak na oryginałach nie porównanie lepiej chodzi i że to właśnie to było przyczyna całych wibracji. Podpisali sie pod tym i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :ok:

Sorry za OT, ale czy wszystkie Pasie mają takie same poduszki czy zależne to jest od wersji silnikowej :?: Przepraszam za lamerskie pytania ale nie znam się na tym :wstyd: a czeka mnie wymiana tych nieszczęsnych poduszek :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystkie poduchy niestety sie różnią w zależności od silnika musisz sie zgłosić do kogoś kto się zna na tym albo najlepiej zadzwonic do ASO i zapytać jakie poduszki są w Twoim silniku (podając pojemność i kod silnika) łącznie ze spisaniem nr katalogowego a to jest bezpłatne i powinni Ci pomóc bez szemrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łącznie ze spisaniem nr katalogowego a to jest bezpłatne i powinni Ci pomóc bez szemrania.

 

Obecnie to już nie jest tak bezpłatne!!! - ASO nie podają numerów częsci na zapytania telefoniczne, najczęściej proszą aby się udać do nich na naprawę i do piero jak założą to będziemy wiedzieli jakie założyli. Niestety ale od jakiegoś czasu jest tzw. tajemnica dotycząca pufności informacji technicznej.

 

A co do poduszek to cała sprawa rozeszła się o kwestię finansową z resztą nie pierwszy raz już (wyrób 4max za 1/3 ceny nie jest tu nawet porównywalne z oryginalnym wyrobem). Ale tak jak już napisałem wybór jakości towaru i jego ceny należy ostatecznie do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość audi a6

Byłem przy negocjacjach w sprawie twoich wahaczy które miałeś do wymiany i słyszałem rozmowę. Darek zaproponował ci towar z górnej półki Lemfoerdera i febiego ale nie wyraziłeś zgody bo za drogie i chciałeś jak najtańsze więc takie ci założył mimo że ostrzegał że się nie nadają bo to słabej jakości zamienniki i w dodatku nie wymieniłeś wszystkich uszkodzonych. Tak więc nasunęło mi się pytanie jak było i tym razem. Mam tylko jedną myśl która mi przychodzi do głowy znowu towar nie był włożony oryginał raczej na twoją prośbę. Serwisuję swój samochód i kilku moich znajomych u Darka i nigdy nie miałem problemu z naprawą oraz częściami. Zakładam tylko markowe zamienniki i to u Darka bo zawsze jest fachowo i z gwarancją a oprócz tego można z gościem pogadać. Tak więc jak widzisz jak byś zgadzał się na towar markowy a nie taniochę nie próbował byś podważyć jego znajomości tematu. Następnym razem jak ktoś mówi że dobry zamiennik jest taki jak oryginał to się nie zastanawiaj nad najtańszym produktem bo przy zawieszeniu nie da się zaoszczędzic. Następnym razem przeczytam, że wahacze nie przejechały 100000km a robiłem je u rozreklamowanego Darka. Czemu: bo nie chciałem zawieszenia Febi lub Lemfoerder bo było za drogie. Kolego auta tej klasy muszą kosztować. Daj znac co z reklamacją u Darka bo wiem że firma solidna i udziela takich gwarancji a nawet można sobie wynegocjować jakiś rabacik dla stałego klienta. Pozdrawiam i polecam ten serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:rotfl: Śmieszny jesteś. :rotfl: Poszło tak jak się wcześniej z nim umawiałem, czyli wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czeka mnie w najblizszych dniach wymiana poduszek silnika w B5 1,9TDI (AFN). W zwiazku z tym mam pytanie - czy po odkreceniu poduszek od silnika (prawej i lewej) uda sie podlewarowac silnik na taka wysokosc, zeby wyjac poduszki? Czy wiatrak na wiskozie nie bedzie przy tej operacji zawadzal o chlodnice, plastiki itp? Czy moze trzeba demontowac lub odsuwac przodek tak jak przy wymianie rozrzadu?

Bardzo prosze o podpowiedz bo chcialbym sobie zrobic to sam.

 

Poza tym mam jeszcze jeden problem. Kupilem uzywane oryginalne poduszki tylko ze lewa ma niestety inne oznacznie niz przewiduje ETKa. Powinno byc 8D0 199 379 J a jest 8D0 199 379 AC. Ktos kiedys pisal na forum ze szukal takiej poduszki do 1,9TDI (AVB). Zewnerznie te poduszki sa raczej takie same - niestety dopuki nie wyjme starej z samochodu to sie nie przekonam na 100%. Czy uwazacie ze po zamontowaniu tej poduszki silnik bedzie zachowywal sie prawidlowo? A moze ktos wie czy te poduszki zewnetrznie sa takie same? Nie chcialbym zablokowac sobie samochodu wyjmujac stara poduche i szukajac dopiero wtedy wlasciwej.

 

Prosze o podpowiedz.

Pozdrawiam,

Zakrzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adriangaw

no to tak!!!

poduchy da sie wymienic bez demontarzu przodu ale.....

konieczne bedzie polewarowanie skrzyni i nie jestem pewien co do twojego silnika afn czy cos ci nie bedzie przeszkadzalo przy przedniej poduszce.

napewno musisz ja odkrecic i zobaczyc czy nic nie wadzi przy podnoszeniu, silnik najlepiej podlewarowac na obudowie klimy, co do wiatraka bedzie ciasno ale dasz rade, najlepiej zeby druga osoba monitorowala podnoszenie. nie trzeba odlanczac zadnych przewodow!!!

milego masterkowania!!

co do numerow poduszek niestety nie pomoge!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedz.

 

Jestem juz po wymianie. Jest to banalna sprawa. Wystarczy odkrecic poduszki, np. przednie i podlewarowac silnik podstawiajac podnosnik pod miske olejowa. Wiatrak od wentylatora idealnie przechodzi przed oslaniajacym go plastikiem.

 

Okazalo sie, ze lewa poduszka silnika doslownie rozpadla mi sie w rekach (!). Co ciekawe - miala oznaczenie 8D0 199 379 S a wedlug katalogu powinna miec 8D0 199 379 J.

Poniewaz mialem pod reka tylko 8D0 199 379 AC to zalozylem i narazie jest OK. Zniknely od razu szarpniecia podczas uruchamiania i gaszenia silnika. Teraz moge z czystym sumieniem zabrac sie za wymiane tlumika drgan na ukladzie wydechowym ktory ulegl uszkodzeniu wlasnie przez zerwana poduszke i szarpania silnika.

 

Niestety podczas wymiany zauwazylem dziwny wyciek oleju w okolicach tylu miski olejowej. Nie wiem czy to spod miski leci, czy z tylnego uszczelniacza walu?? Boje sie troche myslec co to moze byc. W kazdym razie w efekcie zaolejona jest obudowa skrzyni biegow. Na oslone silnika na razie nie kapie wiec chyba nie jest tak tragicznie. Zostawie to i poczekam.

 

Pozdrawiam,

zakrzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Viertek

Mam podobny problem - mialem ostatnio dzwona, rozbiłem przód i podłużnice się wygieły. Blacharz wyprostował podłużnice, wymienił całą uszkodzoną balcharkę na nową ale cały samochód się trząsł. Wymieniłem poduszki wszystkie 3 i nadal lata. Jak mi je wymieniali to powiedzieli, że jest krzywo spasowane na podłużnicach i przednia belka pod silnikiem jest lekko cofnięta w jedną stronę. Czy to może mieć wpływ na drgawki czy raczej poduszki są lipne (kupiłem podróbki bo zapewniali że są jak oryginalne - jakieś germańskie)

Może ma ktoś jakiś pomysł bo mi brakuje

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czy wymieniał ktoś poduszkkę przednią silnika.

chodzi mi o tą na dole ,przy chłodnicy.

potrzebny warsztat,czy da radę samemu jakoś ugryźć ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności