Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

To wytlumacz mi dlaczego drgania pojawiaja sie tylko gdy nagrzeje sie auto. Kolega mial podobny problem, kupil uzywki i ma swiety sspokoj. Ale dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wytlumacz mi dlaczego drgania pojawiaja sie tylko gdy nagrzeje sie auto.

Bo są wylane. A kolega długo na używkach nie polata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc, mam mocne wibracje silnikia 1,9 AFN, poduszki silnika wymieniłem na Lemforder, pod skrzynią mam febi oraz całe nowe zawieszenie, drga mi kierownica, cały kokpit, z resztą słychać na filmie, dwumasa? https://www.youtube.com/watch?v=1hZOV6s8rBc w załączeniu link do filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina nieoryginalnych poduszek pod silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wina nieoryginalnych poduszek pod silnikiem.

 

Mówili mi, że Lemfordery są dobre, czyli co zamawiać z ASO? Wczesniej miałem SWAg, było to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzane X razy - kup poduszki AVON i będziesz miał spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jutro pojade do servisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 stron tego tematu, prawie 800 postów i wciąż na okrągło padają pytania jakie poduchy no jakie bo mi trzęsie! A wysil się jeden z drugim i poczytaj kilka czy kilkanaście stron, bo po to istnieje to forum aby CZYTAĆ i wszystko będzie jasne: tylko serwis i AVON!

Ręce opadają:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

mam pytanie może ktoś zna odpowiedz ?

czy poduszka pod silnikiem w pasku przed liftem z silnikiem 1.8T w automacie to skrzynia jest połączona poduszką z silnikiem czy osobno jest poduszka na skrzynie i silnik ? , dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobne pod silnik i skrzynie w manualu na bank a automat to musisz czekać na inne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W automacje osobno silnik i osobno skrzynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z zacnym gronem swoimi przygodami z poduszkami silnikowymi . Jak u większości z Was przyszedł czas na wymianę owych .

Objawy szarpanie przy gaszeniu i zapalaniu silnika . Dwumas wymieniony ,pompki logi ok . Znajomy mechanik wymienił na Febi i

się zaczęło . Gaszenie i zapalanie bajka ,ale jazda nie daj Panie Boże . Jak Ursus c-360 . Poczytałem Nasze forum i po radach kolegi -

waga pod pachę i na szroty . Niezły mieli ubaw jak zobaczyli kolesia z wagą kuchenną po zakup poduszek . Przewaliłem chyba ze 30 szt po czym znalazłem 2 które odpowiadały kryteriom . Ważyły obie po 760 i na wygląd cacy ,guma nie popękana i olek wewnątrz nie chlupał. Te z czujnikami też pasują . Zapłaciłem po 50 zł za sztukę i do roboty . Wymiana zajęła mi ze 3 godz -sam chciałem się przekonać ile to roboty . Najgorzej idzie z ta pod turbiną -ale się da .Przy czym ,przy lewarkowaniu do góry uwaga na koło wentylatora ,u mnie minęło obudowę ledwo ledwo -troszkę odgiąłem wkrętakiem i było ok . Pomogło też zdjęcie węża od turbo do intercoolera ,troszku miejsca więcej na manewrowanie -jest bardzo przesrane bo ciasno . Po wsunięciu poduszek i lekkim przyłapaniu nakrętek

odpalenie , zgaszenie i dokręcamy . No i nadszedł ten moment ,przejażdżka i.......jak by mi kto w kieszeń nasrał -nic nie trzęsie ,

Żadnych wibracji i nic więcej dodać . Podsumowując Panowie tylko oryginały AVON w zależności od portfela nowe lub dobre używki

,wyszukane .Zobaczymy ile polatają . Jak padną to i tak będzie lepszy komfort jak na nowych wszelkiego rodzaju pseudo poduchach .

Sam tego doświadczyłem i mogę się podzielić swym doświadczeniem .

Edytowane przez marcincenti77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tylko AVON ma patent na VAG-a:hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Up możesz rozwinąć temat odnośnie wagi kuchennej i poduszki?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

@ Marcincenti77możesz rozwinąć temat odnośnie wagi kuchennej i poduszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odnośnie wagi kuchennej i poduszki

Sprawna poduszka waży ok. 760g i po to kolega użył wagi kuchennej:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to . I to najpewniejsza metoda zakupu -nie przeze mnie wymyślona ,ale przez jednego z Naszych . Trzeba by jakąś gorzałkę mu postawić za to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wagi - są jakieś małe różnice między masą poszczególnych nowych egzemplarzy, ale z grubsza chodzi o to, żeby poduszka ważyła co najmniej 740g , a w środku nie chlupał olej (uwaga na poduszki, z których olej wyleciał! - ważą po 650g, a oleju nie słychać!!!)

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/9441-Wymiana-poduszek-silnika?p=2115306&viewfull=1#post2115306

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/9441-Wymiana-poduszek-silnika?p=2115394&viewfull=1#post2115394

I tyle w temacie selekcji poduszek na szrocie.

Edytowane przez AndrzejP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Adminów proponuję umieścić inf. z ostatnich postów do pierwszego bo wałkowane to było już x-razy :)

a dodatkowych postów coraz więcej i tylko trudniej znaleźć konkretną odpowiedź, co widać po jednym z ostatnich postów. Sam ostatnio się naszukałem mimo że wiedziałem że takowa inf. jest.

 

Widać że Admini czytają i słuchają, ukłon w waszą stronę :brawo

Edytowane przez KrajesK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Zauważyłem ostatnio u mnie coś takiego jak na zdjęciach poniżej. Dobrze rozumiem, że to jest wylana poducha? Podejrzewam że coś jest z nią nie tak gdyż autem szarpie przy ruszaniu. Wymieniłem poduszki pod skrzynią bo były zerwane, jest wyraźnie lepiej ale nadal nie jest ok. Przy wymianie zwróciłem uwagę na ta właśnie poduszkę - jest to poduszka prawa. Zaznaczam, że w dotyku jest to suche (na pewno nie jest to olej, nie brudzi, nie klei się, jakby farba). Rozumiem że jedynym sposobem diagnozy jest demontaż poduszki i na wagę? (prawa też powinna ważyć 760g, z tą guma czy bez?).

poducha_1.jpg</br>

poducha_2.jpg</br>

poducha_3.jpg</br>

poducha_4.jpg</br>

poducha_5.jpg</br>

poducha_6.jpg</br>

poducha_7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując temat poduszek pod silnikiem (x2) i skrzynią (x2) w passacie B5 i B5fl:

- albo oryginalna używka która waży min. 740g,

- albo nowa z ASO firmy AVON,

- albo nowa z intercars'u corteco w opakowaniu lemfordera.

A czołowa bez znaczenia, racja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności