Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem byłem nie dawno u mechanika bo stwierdziliśmy, że przyszedł czas na wymianę poduszek pod silnikiem i skrzynią. Mechanior powiedział mi, że najlepiej zainwestować w poduchy Febi bo są jedne z lepszych na rynku i tak też zrobiłem. Po wymianie na włączonym silniku bez biegu w środku strasznie wyczuwalne są wibracje, światła stoją w korku skaczą jak by były na trampolinie. Zauważyłem, że z lewej strony o wiele bardziej z prawej delikatnie jak wcześniej.... na walniętych poduchach tego w ogóle nie było. Czy ma ktoś pomysł co może być przyczyną?? Bo już nie wkur*** bierze...

 

Aha dwumas był wymieniany jakieś 50 tys temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy na forum wiemy poduszki pod silnik i skrzynie tylko ori Avon. Febi, lemforder oraz inne możesz odstawić na półkę; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem jadę do mechanika w takim razie niech te oddaje a zamawia oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setki stron, tysiące komentarzy.....możesz sobie to wszystko oszczędzić jeśli posłuchasz dobrej rady tych co znają temat:

Poduchy pod silnik i skrzynię tylko oryginał AVON (niestety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Setki stron, tysiące komentarzy.....możesz sobie to wszystko oszczędzić jeśli posłuchasz dobrej rady tych co znają temat:

Poduchy pod silnik i skrzynię tylko oryginał AVON (niestety).

 

Można gdzieś na necie znaleźć i zamówić takie poduchy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko serwis...uderz do Skody będzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem olej w silniku i pod poduszką na osłonie silnika było mokro. Nie odczuwam wibracji .

 

Mam 2 pytania:

 

1 Wymieniać czy jeszcze pojeździć , tylko czy uszkodzona poducha nie spowoduje że plecionkę mi trafi i resztę poduszek.

 

2 Można wymienić 1 poduchę, czy trzeba cały komplet?

 

Dotyczy Passat 2.0 benzyna AZM 115KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten olej pod poduszką to ci kapie z gory z egr na 99%

Sorry nie doczytalem ze chodzi o penzynę.. ale upewnilbym bym sie czy to na pewno kapie z poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wylał sie olał to masz wtedy taki nalot czerwonawo/bordowy. Ja wymieniałem komplet i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem info na jakimś forum z elektroda.pl że poduszka do 130km 1.9tdi pasuje od każdego innego Passata...? Rozumiem że ktoś głupoty pisze? Będę się rozgladal za jakąś uzywka do swojego i muszę wiedzieć czego dokładnie szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś z tymi poduchami... Pod mój silnik o jakim nr powinny być poduchy? Czy 8D0199379AG , 8D0 199 379 AG będą odpowiednie? Ewentualnie proszę podać numer prawidłowych jakie mam szukać i prosić o nr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomoże ktoś z tymi poduchami... Pod mój silnik o jakim nr powinny być poduchy? Czy 8D0199379AG , 8D0 199 379 AG będą odpowiednie? Ewentualnie proszę podać numer prawidłowych jakie mam szukać i prosić o nr

 

moja nowa z ASO od strony kierowcy jest taka :

 

DSC_0346.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja nowa z ASO od strony kierowcy jest taka :

 

[ATTACH=CONFIG]150583[/ATTACH]

Ile Cię kosztowała? Też musze wymienić i ceny mnie powalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś koło 380 zł. Musiałbym znaleźć rachunek bo nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem co masz na myśli z tymi procentami ale mi tez szarpie jak auto utrzymuje predkość czyli np rozpędzam auto do 60 kmh na 4 biegu, toczę się i samochód poszarpuje. Widać to na szarpiącym się lewarku od biegów i szarpaniu na budzie.Mam wrażenie że im samochód dłużej jedzie tym bardziej czuję szarpanie ale jeżdżę zazwyczaj po około 20 do 30 km i trudno mi wiecej powiedzieć.

Ja wymieniłem pompowtryski bo były nie pewne i trochę mnie to kosztowało jednak nic nie pomogło. Podmieniałem też sterownik silnika ale było tylko jakby trochę gorzej. Przepływka i czujnik ciśnienia doładowania z czujnikiem temperatury powietrza zasysanego też już podmieniłem i nie pomogło.

Chcę jeszcze wymienić wałek rozrządu bo trochę jest uszkodzona jedna krzywka ale byly auta które chodziły już na 3 cylindry a nikt nie mówił żeby coś szarpało.

Wg mnie szarpanie jest odczuwalne jakby biło koło ale czestotliwość zmienia się ze zmianą biegu przy stałej prędkości więc jakby źródło problemu jest przed skrzynią biegów.

Była wersja że winny może być dwumas choć trudno mi uwierzyć żeby dwumas był w stanie zgromadzić tyle energii (naprzykład delikatnie się przycierając) żeby szarpnąć 1,6 tony auta np przy 130 kmh.

u mnie najbardziej szarpie wlasnie na 4 przy okolo 1800 obrotów jak toczę auto po mieście.

 

Podobne przypadłości bardzo podobnie się objawiające miały silniki z pompą wtryskową kiedy przycinał sie nastawnik w pompie. Dokładnie tak samo poszarpywało. Tylko tu nie ma nastawnika i cos miesza wg mnie dawką Paliwa.

 

Można by podmienić jeszcze czujnik temperatury paliwa ewentualnie jeszcze coś co ma wpływ na dawkę, nie wiem jak pozbawić komputer informacji o aktualnej prędkości.. sygnał bierze chyba z ABS.. nie jestem pewien. muszę jeszcze spróbować odpiąć czujnik temperatury wody ale dawka wzrośnie i nie będzie szarpać.. trzeba by na próbę podmienić.. zresztą komp powinien wywalić błeda jak by sygnał był nierówny.

 

Kolego mam to samo co prawda problemu nie rozwiązałem ale zacznę jak mrozy ustaną. Polecam lekturę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie sam bo musialbym wymienić półoski na inne dla pewnosci ale moje nie mają luzów a naj dziwniejsze jest to ze czasem wcale nie szarpie. Najczesciej jak jest suche powierrze to nie szarpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego mam to samo co prawda problemu nie rozwiązałem ale zacznę jak mrozy ustaną. Polecam lekturę

 

Kolego mam podobny problem, na każdym biegu na niskich obrotach chce mi kabine rozerwać. Jutro daje go na wymiane dwumasu bo i tak jest na wykończeniu, to dam znać czy coś to dało. Ale najprawdopodobniej, już mi to pare osób mówiło, jest to wina przegubów wewnętrznych, tych przy skrzyni, albo poduszek. Też będę chciał to zlikwidować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wali na wolnych obrotach to jeszcze zależy czy na postoju czy przy jeździe.

Jak jest głośno na postoju to przeguby do tego nic nie mają raczej poduchy albo dwumas albo coś z wydechem typu plecionka i gumy.

 

Diagnoza nie jest bardzo prosta o ile uszkodzenia nie są bardzo duże - duże łatwo znaleźć bo np poprzedni właściciel urwał łapę skrzyni i nie zauważył ;) albo poduszki są już bez oleju i silnik sie buja jak zawieszenie bez amortyzatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego mam podobny problem, na każdym biegu na niskich obrotach chce mi kabine rozerwać. Jutro daje go na wymiane dwumasu bo i tak jest na wykończeniu, to dam znać czy coś to dało. Ale najprawdopodobniej, już mi to pare osób mówiło, jest to wina przegubów wewnętrznych, tych przy skrzyni, albo poduszek. Też będę chciał to zlikwidować

 

Czekam na info po wymianie dwumasu. Co do przegubów u mnie jakiś ogromnych luzów nie było jeden minimalnie ale drugi sztywny. na pewno wymianie podchodzi zewnętrzny przegub i zaczne od tego oraz wymiany poduch skrzyni bo jedna podejrzanie wygłada. Poduchy firmy Corteco i poszukam Jakiś dobrych orginalnych(AVON) używek poduch silnika i wymienię to na raz.

 

A wracając do przegubów wewnętrznych to gdzieś wyczytałem że pomogła zamiana lewy na prawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle moze pomoc zamiana przegubów wewn. O ile mogą pracowac w innym miejacu trochę bardziej wcisniety albo wyciągnięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności