Skocz do zawartości
brunet_2004

Prośba o analizę logów - 1.8 t 190 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się o pomoc w analizie logów. Samochód to audi a4 b6 1.8 t 190 km bex. Nie uzyskałem pomocy na forum audi, dlatego zwracam się do Was o pomoc. Posiadam tylko logi statyczne, bo padła mi bateria od lapka. ale logi dynamiczne niewiele się różniły. Powodem zrobienia logów jest brak mocy i duże spalanie. Auto zaczyna  jechać od 4000 obr./min.- ale nie jest to jakiś szał (wartość doładowania wynosi wtedy 0,2 bara przy 6000 obr./min- po odjęciu ciśnienia atmosf.). Podczas jazdy na trasie (na emeryta) wskazania na fisie poniżej 7 litrów - faktycznie 10 litrów. Mechanik, który diagnozował to auto znalazł tylko błąd termostatu. porównałem sobie logi sprawnych 1.8 t i moją uwagę skupiło :

- Boost Pressure - (specified)- jest stałe w całym zakresie obrotów. 

- wysterowanie zaworu N75 - 0% ( jakby go nie było).

Sprawdziłem szczelność dolotu i znalazłem tylko małą nieszczelność na ezektorze. Nie jestem mechanikiem i przez ostatnie prawie 15 lat jeździłem VW w dieslu, więc moje doświadczenie w diagnozowaniu tego silnika jest słabe. Po spędzeniu wielu godzin w sieci mam swoją teorię, ale może  źle myślę, dlatego proszę Was Ludzie o pomoc, bo nie chcę wymienić pół samochodu - co mechanik to inna teoria. Żaden mechanik nie loguje auta w czasie jazdy.

Wydaję mi się, że  padł n75 albo zwyczajnie urwała się klapka od wastegate i spaliny omijają wirnik i walą prosto do wydechu. Przy wyższych prędkościach może nabić te 0,2 bara, bo gazy wylotowe może musną ten wirnik. Sprawdziłem rezystancję zaworka n75 i jest 30 omów. Po odpięciu wtyczki i przekręceniu zapłonu na pinie pojawia się napięcie akumulatora. nie wiem jak inaczej sprawdzić ten zawór. Auto ma na zegarze przejechane 250 tys. km.

Tutaj sterowanie klapką realizowane jest poprzez ciśnienie z turbiny. Nie chcę niepotrzebnie wyciągać turbo, bo jest z tym trochę zabawy. zastanawiałem się, czy sterownik nie jest uwalony ale nie wiem jak to sprawdzić. W każdym razie auto jeździ jakby miało 100 KM  a nie prawie 200. 

bloki mierzone zaawansowane (1).xls

Edytowane przez brunet_2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności