Skocz do zawartości
Ralf_71

Drgania, podskoki podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
mam następujący problem,
w trasie  zerwała się osłona podwozia, zaczęła trzeć o ziemię i musiałem skorzystać z pomocy podwórkowego "mechanika". Gość podczepił osłonę na trytki.
Gdy od niego wyjechałem zacząłem czuć drgania, podskoki auta podczas jazdy. 
Nie są to szybkie wibracje tylko podskoki samochodu, jakbym ciągle jechał po nierównej drodze. Szybkość/intensywność drgań zwiększa się wraz z prędkością. 
Mechanik miał tylko podnośnik pneumatyczny i żeby się zmieścić pod auto postanowił podnieść samochód wkładając podnośnik gdzieś w rejonie wahacza, (foto poniżej).
Czy to mogło mieć wpływ na powstanie tych drgań?
 

podnosnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś skrzywił Ci półoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam podobny problem. Przy przyspieszaniu zaczyna kolebotać na boki cała karoserią, jak odpuszczam gaz wszystko ustaje, przy większych prędkościach czuć lekkie drgania,  Dodam, że koła wyważone sprawdzone, tuleje i łączniki zmienione, luzów nie ma, wymieniona również poduszka skrzyni biegów, może ktoś pomóc bardzo bym prosił. Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeguby wewnętrzne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba wszystko na to wskazuje, dzięki za odpowiedź. Po wymianie dam znać czy się uspokoiło. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeguby czuć przede wszystkim na kierownicy i na pewno nie będą powodować kołysania karoserią na boki. Prędzej się ukręcą niż rozkołyszą 1,5 tony blachy i plastiku. Pytanie podstawowe, czy to się dzieje zawsze przy przyspieszaniu, czy tylko w jakichś specyficznych okolicznościach. Jeśli tak to jakich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy przyspieszaniu zaczyna bujać na boki. Przy prędkości od 90 czuć na kierownicy drgania i słychać. Wczoraj jadąc do mechanika coś pykneło sobie, słychać było w środku z okolic skrzyni i było prawie nie wyczuwalne. Kilka razy ruszanie tył przód znowu pyknięcie i wszystko wróciło. Jak zaczyna bujać to i pedały widać jak chodzą na boki.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze strzelanie odgłos jakby rozprężanie sprężyny przy skręcaniu kierownicą w obie strony. Słychać to po stronie kierowcy. Coś z kolumną kierownicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pękła ci któraś sprężyna po prostu? Sprawdzałeś to dokładnie? Albo nie poszło łożysko na McPhersonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny są ok, całe. No chyba, że te łożyska... Sprawdzę i dam znać,?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa rozwiązana, jednak przeguby są w stanie rozbujać pakę paska. Wymienione i jedzie się legancko ? jeszcze tylko wymiana łożyska na Macphersonie i będzie błoga cisza. Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przeguby wewnętrzne? Wymieniłeś same przeguby czy cale półosie ? I jaka firma ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kamil1993 napisał:

Czyli przeguby wewnętrzne? Wymieniłeś same przeguby czy cale półosie ? I jaka firma ? 

Tak, same przeguby na szczęście tylko tyle. Teraz jest przyjemność z jazdy a nie darmowy masaż ? założona firma SKF. Jutro przymierzam się do wymiany poduszki amortyzatora i będzie już całkiem cicho i przyjemnie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz moze jakis numer tych przegubów  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2021 o 18:39, kamil1993 napisał:

Masz moze jakis numer tych przegubów  ? 

W dniu 5.07.2021 o 08:38, kamil1993 napisał:

Czyli przeguby wewnętrzne? Wymieniłeś same przeguby czy cale półosie ? I jaka firma ? 

Tak, same przeguby na szczęście tylko tyle. Teraz jest przyjemność z jazdy a nie darmowy masaż ? założona firma SKF. Jutro przymierzam się do wymiany poduszki amortyzatora i będzie już całkiem cicho i przyjemnie. Pozdrawiam.

Niestety nie mam numerów, nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu tematowi zaryzykowałem i zleciłem wymianę prawej półosi - od jakiegoś czasu auto wpadało mi w wibracje koło 70-80 (odczuwalne na fotelach, tunelu środkowym) - w zasadzie wszystko inne było sprawdzone, również drugi komplet kół; do tego odzywał mi się dość nieregularnie przegub zewnętrzny (na tyle nieregularnie, że jeździło nim kilku różnych magików i nikt nigdy nic nie wychwycił), więc miałem podwójną motywację zajęcia się tematem. Pomogło, da się jechać bez rozlewania kawy z legalnymi prędkościami

Natomiast w momencie pozbycia się problemu opisanego wyżej, czuć w zasadzie w całym zakresie prędkości w kabinie nieregularne drgrawki, jakby nierówności występujące równo co kilka sekund. Opisując to "wykresem" byłoby tak:

Cytat

-----^-^^-----^-^^-----^-^^-----^-^^-----^-^^----

Co ciekawe, pojawiają się wyłącznie w trakcie jazdy (na postoju nie), ale ich częstotliwość nie rośnie wraz z prędkością - czy jadę 40, czy 90, jest podobnie. Macie może jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności