Skocz do zawartości
Capulet

[B5] schemat wiązki podgrzewania przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, potrzebny mi jest schemat tego przełącznika od podgrzewania przedniej szybki. Jak ktoś ma to będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będziesz ,,innego,, pod niego podpinać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję zmienić na szybę z podgrzewaniem i chciałem instalację już sobie zrobić, bo co "innego" miał bym pod to podłączać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Ile taka szyba stoi? Jest pod czujnik deszczu?

 

Co do włącznika to możesz go wykorzystać do czego tylko chcesz.

To włącznik czasowy więc możesz sobie np. zrobić 2 funkcję czasowego podgrzewania tylnej szyby jeśli nie masz oryginalnego z literką D, lub też np. czasowe pełne oświetlenie wnętrza kabiny itp. itd. :)

 

P.S. Kuknij tutaj: http://www.passatplus.de/umbauten/frontscheibe/heizung.htm :)

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam okazję zmienić na szybę z podgrzewaniem i chciałem instalację już sobie zrobić, bo co "innego" miał bym pod to podłączać ??

 

Kolego a powiedz mi GDZIE WYRWAŁEŚ taką szybę przednią z podgrzewaniem do B5 3BG ??? Ja obdzwoniłem wszyskich majstrów od szyb samochodowych w okolicy i żaden nie miał w ofercie takiej szyby , ani zaopatrzeniowcy tych majstrów nie mają takich szyb. Jak możesz to daj namiary. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a powiedz mi GDZIE WYRWAŁEŚ taką szybę przednią z podgrzewaniem do B5 3BG ??? Ja obdzwoniłem wszyskich majstrów od szyb samochodowych w okolicy i żaden nie miał w ofercie takiej szyby , ani zaopatrzeniowcy tych majstrów nie mają takich szyb. Jak możesz to daj namiary. Pzdr.

latinoo_80, sądzę że ta szyba nie jest dostępna. Swój rejon też mocno prześwietliłem i usłyszałem kategoryczne ,,nie ma,, :P

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej szyby nie dostaniecie u zwyklego majstra od szyb, pozostaje serwis, taka odpowiedz dostalem jak swoja podgrzewana zmnienialem bo jakis h.. mi ja zbil pod blokiem, nie znam ceny bo zwyklom zalozylem

Mozecie popytac o jakas uzywke od superb, to chyba to samo, a mi sie wydaje ze szybciej taka znajdziecie, niz od passata bo malo tego wychodzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takiej szyby nie dostaniecie u zwyklego majstra od szyb, pozostaje serwis,

 

Dzwoniłem też do jednego z serwisów. I nie wiem czy mnie w bambuko zrobili czy to fakt ale powiedziano mi w serwisie, że B5 takich szyb nigdy nie miało. A ja im na to, że skoro nie było w B5 takich szyb to po co były produkowane włączniki do podgrzewania przedniej szyby właśnie do B5 ??? No to zaczęli się zastanawiać. I sprawa utknęła w martwym punkcie. A naprawdę chciałbym taką szybkę sobie zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem też do jednego z serwisów. I nie wiem czy mnie w bambuko zrobili czy to fakt ale powiedziano mi w serwisie, że B5 takich szyb nigdy nie miało.

A może faktycznie nie były one dostępne na nasz rynek, co nie umniejsza faktu że ogółem występowały. :)

Analogicznie zresztą jak paski w wersji Taxi, powszechne na rynek niemiecki.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może faktycznie nie były one dostępne na nasz rynek, co nie umniejsza faktu że ogółem występowały.

 

Skoro ogółem rzecz biorąc występowały (tylko nie na naszym rynku) to ciekaw jestem co szkodziłoby serwisowi ściągnąć taką szybę skoro to dla nich kasa ?? A ja naprawdę bym poświęcił kilka złociszy na taką szybę. Pal licho włącznik bo możnaby było podłączyć to pod włącznik ogrzewania szyby tylnej albo wstawić ten jakiś czasowy. Ale co po włączniku i instalacji skoro nie ma odbiornika jakim jest szyba ? A od B6-ki szyba by pasowała ? B6-ki mają podgrzewaną szybę przednią . Ciekawe . Muszę to zbadać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro ogółem rzecz biorąc występowały (tylko nie na naszym rynku) to ciekaw jestem co szkodziłoby serwisowi ściągnąć taką szybę skoro to dla nich kasa ??

To taka polityka. Nie ma tego w ,,lokalnej,, ofercie więc sobie tym głowy nie zawracają. :P

A od B6-ki szyba by pasowała ?

Nie ma mowy, całkiem inne wymiary pokazała mi metrówka, ;)

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podgrzewana coś koło 1000-1200zł,bo miałem montować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem też do jednego z serwisów. I nie wiem czy mnie w bambuko zrobili czy to fakt ale powiedziano mi w serwisie, że B5 takich szyb nigdy nie miało.

:rotfl: No to niezłe ziomki :crazy: taka szyba to koszt około 1700 PLN w serwisie VW, a dostępna w nowym aucie była od 2003-go roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj kamieniem na trasie. Pojawiło się małe pęknięcie, za kilka kilometrów otworzyłem drzwi i małe pęknięcie przerodziło się w 10cm. Teraz pęknięcie ma już jakieś 20cm.

 

Mam AC z opcją naprawy po oryginalnych częściach w autoryzowanym serwisie i dodatkowo mam ubezpieczone szyby. Zastanawiam się teraz czy można by tak zrobić aby przy wymianie założyli mi podgrzewana szybę.

Jestem ciekaw czy by coś takiego przeszło.... Potem ewentualnie samo jej podłączenie we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się teraz czy można by tak zrobić aby przy wymianie założyli mi podgrzewana szybę.

Nie widzę przeszkód oczywiście z jednym drobnym założeniem, że ta pęknięta jest ogrzewana. ;)

Jest też 2 opcja, czyli dogadanie się w serwisie i dopłacenie różnicy w cenie.

Wynika to oczywiście z faktu iż ubezpieczyciel zweryfikuje jaki rodzaj szyby uległ uszkodzeniu. :)

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnica w cenie pewnie będzie spora więc raczej chyba sobie odpuszczę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rożnica w cenie pewnie będzie spora więc raczej chyba sobie odpuszczę....

różnica będzie X2 ,szyba oryginalna to coś 650zł teraz,czyli ok 1300-1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szyba oryginalna to coś 650zł

Ale to 650 PLN + VAT czyli prawie 800 PLN, a jest to cena za najtańszą opcję, droższe są po ponad 1000 PLN, a ogrzewana to koszt około 1800 PLN na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raciborz ulica rybnicka na przeciw Intercars cena w tamtym roku niecale 900(nie pamietam dokladnie) podgrzewana bez pasa slonecnego i czujnika deszczu.

 

W tym roku bede zakladal u tych typow podgrzewana z czujnikiem deszczu, przyciemnianym pasem przeciwslonecznym i przyciemnianym polem za lusterkiem wstecznym (oczywiscie w tym polu bedzie okrag nie malowany na czujnik).

Siostra mojej ''zony'' zamowila mi termin i wstepnie (jesli zostawie im moja stara szybe) podali cene 1200zl ;) Mysle ze oplaca sie. Pozniej tylko zwalic deseczke i porzadnie wpiac sie w instalacje. Co do wlacznika to w VW w uk zamowilem za £12, mam nadzieje ze sprzedawca zrozumial iz chodzi o przednia szybe, bo ta cena sugeruje mi ze chyba nie...ale moze faktycznie jest tak tani, zobaczymy co przysla.

 

Jak ktos chce to postaram sie dowiedziec o dokladny adres i telefon.

 

---------- Post added at 04:00 ---------- Previous post was at 03:53 ----------

 

Wynalazlem w goglach to bedzie ten zaklad:

 

Darmax s.c. Autoszyby. Sprzedaż, montaż, naprawa szyb samochodowych

 

Rybnicka 29, Racibórz, Poland

 

+48 32 415 44 66 ‎

 

---------- Post added at 04:02 ---------- Previous post was at 04:00 ----------

 

Jak cos to mozemy sie w wakacje ustawic(wtedy bede w pl) i nagrac kolesiowi temat na kilka szyb i upomniec sie o dobra znizke. Mysle ze nie opierali by sie zbytnio z uwagi na to ze dostaja za free stara szybe ktora po renowacji (jak ma sie sprzet to koszta zerowe) puszcza za 600 stowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ogrzewana to koszt około 1800 PLN na dzień dzisiejszy.

 

O losie !!! To aż takie pieniądze !!!??? Przyznam się , że myślałem o kwocie tak do 1000 zł . Ale skoro to taki koszt to chyba dam sobie spokój . Aż na taki koszt nawet się nie przygotowałem . Podjadę jeszcze do (prawie) zaprzyjaźnionego miejsca gdzie trzech czy czterech asów remontuje samochody sprowadzane . Może coś poradzą i będą użuwkę mieli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności