Skocz do zawartości
Passat333

Krótka skrzynia biegów Passat b5fl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, silnik 1.9tdi 130km b5 fl. Skrzynia  5 biegów, albo mi się wydaje albo mam za wysokie obroty, przy 120km/h 3000obrotów i głośno w aucie, przy 100 2500, już czuć że zaczyna się męczyć, to normalne? Dodam że seryjnie tu była 6 biegowa skrzynia, ale została wymieniona kiedyś przez poprzedniego właściciela. Sprzęgło po regeneracji. Jest to mój pierwszy diesel i myślałem, że 150km/h to lekko będzie jeździł, ale mam wrażenie że 120 to max. Czy to normalne obroty?

20210511_202816.jpg

20210511_202806.jpg

Edytowane przez Passat333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy do pasata 1,9tdi atj z 2000r  pasuje skrzynia ema zamiast ery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto: Passat B5 1999. Orginalnie był silnik ajm115km

Silnik: blok avf podzespoły ajm 

Skrzynia biegów: 5 biegów 112 301 103 t

 

Witam jestem w trudnej sytuacji kupiłem cały zestaw sprzęgła pod silnik avf i okazało się że nie zmieści się w skrzyni i mam możliwość kupienia skrzyni 6 biegów do tego silnika avf i pytanie co musiał bym wymienić i czy wogole to jest wykonalne z tego co się dowiedziałem to napewno będzie trzeba łapy dorobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jaką dłuższą skrzynie bez wielkich przeróbek da się zamontować do passata b5 fl 1.9tdi 130km? Obecna ma 155km/h przy 3tys obrotów. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o popularnej skrzyni DQS z 2,5TDI tylko zorientuj się jeszcze czy 1.9 130km będzie mocowo dobrze sobie z nią dawał radę. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto zrobione na 220 koni więc myślę że z mocą nie będzie problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powinno być lux.   Zawsze czytałem o DQS jak ktoś szukał długiej skrzyni do 1.9tdi, więc znajdziesz mnóstwo info na ten temat na necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności