Skocz do zawartości
Baggio

PASSAT B8 2.0 TDI CRLB DSG DQ250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

Moj samochód passat b8 CRLB 2015 R DSG

Mam taki problem z samochodem że podczas jazdy samochod szarpie zacina się na okolo 1 sekundę i jedzie dalej później okej.  

Usterka samochodu jest strasznie ruchoma . Raz dzieje się to co 2 km a nie raz 80km musze przejechać.   A nie raz 50km i zrobi się to z 6 razy . 

Miałem tez sytuację że auto zgaslo na światłach.  

Nie mam pojęcia co z tym zrobić. 

Ogólnie po podłączeniu vcds błędów na czerwono nie wykrwa w auto skanie . Ale jak wejdę w skrzynie błędy się pojawiają.  

Ogolnie skrzynia biegi zmienia super nic nie szarpie przy zmianie biegów 

Screenshot_20210430-215548_Gallery.thumb.jpg.b3f2a0b83757b4b88ceb964d0d93a713.jpgScreenshot_20210430-215543_Gallery.thumb.jpg.8001f151907679016e1e09e93e7e93b0.jpg

 

Nie wiem co robić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzę uważać, tzn zająć się tematem, podjechać do warsztatu od skrzyń (niestety za karę wyprawa)

samemu możesz sprawdzić kostki co idą do skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skanowanie robiłeś przy odpalonym aucie? Ogólnie nawet przy 100% sprawnej skrzyni te błędy które pokazujesz pojawią się u każdego jeżeli skanowanie błędów skrzyni zrobi na odpalonym silniku. Zgaś auto, włącz tylko zapłon i wtedy przeskanuj skrzynie, zobaczysz ile z tego zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam Octavię 2.0 TDI z 2015r DSG od jakiegoś czasu borykam się z dokładnie tą samą przypadłością, udało się Tobie rozwiązać problem??? U mnie żadnych błędów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, próbował ktoś działać w tym temacie bo i mnie trapi ten sam problem, czasem szarpnie i potrafi zgasnąć . Gaśnie nie podczas jazdy tylko podczas ruszania lub bardzo powolnej jazdy (takiego toczenia się) Passat B8 2015 CRLB DSG 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Remos napisał:

Cześć, próbował ktoś działać w tym temacie bo i mnie trapi ten sam problem, czasem szarpnie i potrafi zgasnąć . Gaśnie nie podczas jazdy tylko podczas ruszania lub bardzo powolnej jazdy (takiego toczenia się) Passat B8 2015 CRLB DSG 

Wymień czujnik wału 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Baggio, da radę wymienić ten czujnik bez zrzucania skrzyni? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Remos napisał:

Kolego Baggio, da radę wymienić ten czujnik bez zrzucania skrzyni? 

Oczywiście że tak . On jest od przodu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Baggio napisał:

Oczywiście że tak . On jest od przodu 

Od razu lepiej mi się zrobiło i mogę w spokoju położyć się spać . Byłem przekonany że piszesz o czujniku który znajduję się z tyłu za kołem zamachowym, masz może nr tego czujnika. Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

04L906433B

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jeżutp napisał:

04L906433B

Dziękuję, czujnik zamówiłem w ASO 324zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić spostrzeżeniami po wymianie czujnika. Minęło już 2 tyg od wymiany, zrobiłem kilka tyś km w tym dłuższa trasa HR-Pl, i mogę powiedzieć że wszystkie problemy z szarpaniem i gaśnięciem minęły. Dziękuję za rozwiązanie problemu i pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2023 o 00:13, Baggio napisał:

Oczywiście że tak . On jest od przodu 

Da się go wymienić od spodu (z kanału) bez demontażu innych elementów? Masz może jakieś zdjęcie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2023 o 14:50, italiano napisał:

Da się go wymienić od spodu (z kanału) bez demontażu innych elementów? Masz może jakieś zdjęcie? 

tak 

 

W dniu 16.07.2023 o 12:02, Remos napisał:

Chciałbym się podzielić spostrzeżeniami po wymianie czujnika. Minęło już 2 tyg od wymiany, zrobiłem kilka tyś km w tym dłuższa trasa HR-Pl, i mogę powiedzieć że wszystkie problemy z szarpaniem i gaśnięciem minęły. Dziękuję za rozwiązanie problemu i pozdrawiam 

cieszę się ze pomogłem :) flaszka się należy :D

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passtata b8 z 15 roku (CRLB) Mechanik mówi że czujnik jest koło sprzęgła i niestety trzeba skrzynie zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 7szymon7 napisał:

Mam passtata b8 z 15 roku (CRLB) Mechanik mówi że czujnik jest koło sprzęgła i niestety trzeba skrzynie zdjąć.

Nic nie trzeba ściągać.  Zmien mechanika.

Ja sam go wymieniałem jeśli chodzi o czujnik wału 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Baggio napisał:

Nic nie trzeba ściągać.  Zmien mechanika.

Ja sam go wymieniałem jeśli chodzi o czujnik wału 

Zmienię, faktycznie jest z przodu znalazłem taki film 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności